Forum

Komentarze użytkownika "GDA66TY"

Komentarze użytkownika: GDA66TY

Re: Pawłowicz wzięta w obronę. List 268 osób

GDA66TY / 2013-02-02 12:32 / Tysiącznik na forum
Dochodzi do tego że ludzie opluwający krzyż będą poklepywani po plecach a szydzący z pedałów będą karani.

Re: KOV

GDA66TY / 2013-02-02 09:53 / Tysiącznik na forum
Kurs stoi jak wryty.:-)
Pozostaje czekać na konkretne informacje z Brunei. Tryśnie ropa to nastąpi długotrwałe wybicie z konsolidacji na które czekamy z coraz większym optymizmem.
Pozdrawiam wytrwałych.

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-02-01 18:09 / Tysiącznik na forum
Chłopcze śmieszny jesteś.
Tak na marginesie to ja się nie pytam co u twojego partnera bo twoje osobiste relacje partnerskie mnie nie interesują.
Zresztą jak ktoś pisze 0,50gr. w takim forum to tak jak dyslektyk w poezji. papapa.

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-02-01 17:16 / Tysiącznik na forum
Znam osoby które odważyły kupić akcje po 1,02zł.po 1,03zł. i 1,04zł. nie zapisałeś się na kupno a tym bardziej nie załapałeś się na ich kupno mitomanie pieprzony.

Sąd oceni, czy Patrowicz złamał prawo

GDA66TY / 2013-02-01 16:41 / Tysiącznik na forum
W wakacje 2009 r. znany inwestor na Chemosorvisie- Dwory zarobił 280 proc. Manipulował kursem w Płocku czy odpoczywał w Kołobrzegu?
całość na PB.
http://www.pb.pl/2982045,43745,sad-oceni-czy-patrowicz-zlamal-prawo

KNF prowadzi trzy sprawy związane z Petrolinvestem

GDA66TY / 2013-02-01 07:58 / Tysiącznik na forum
Niektórzy akcjonariusze domagają się zawieszenia notowań walorów na czas wyjaśnienia wątpliwości dotyczących spółki.

– KNF prowadzi trzy postępowania nadzorcze związane z Petrolinvestem – informuje „Parkiet" Łukasz Dajnowicz, rzecznik prasowy Komisji Nadzoru Finansowego. O szczegółach tych spraw nie chce jednak mówić.
http://www.parkiet.com/artykul/24,1305224-KNF-prowadzi-trzy-postepowania-zwiazane-z-Petrolinvestem.html

Imperium przybiera na sile !!!

GDA66TY / 2013-01-29 09:33 / Tysiącznik na forum
Kulczyk szykuje się do budowy
Polenergia podtrzymuje zamiar postawienia w Pelplinie dwóch bloków węglowych za kilkanaście miliardów złotych. To kolejny krok w projekcie pierwszej polskiej prywatnej grupy energetycznej, informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
Jak dowiedział się "Dziennik Gazeta Prawna", w najbliższych tygodniach ma zostać wybrana firma, która postawi dwa bloki na węgiel kamienny o mocy do 2000 MW w pomorskim Pelplinie.

"Trwają negocjacje z czterema partnerami. Wybór generalnego wykonawcy planujemy na pierwszy kwartał 2013 r." - mówi Piotr Maciołek, prezes zarządu Elektrowni Północ kontrolowanej przez Jana Kulczyka.

O kontrakt wart ok. 12 mld zł walczą francuski Alstom, niemiecki Siemens, chińskie konsorcjum Shanghai Electric Group (SEG) oraz Polimex-Mostostal. Zdaniem rozmówców gazety starcie rozstrzygną pomiędzy sobą Alstom i Siemens, choć czarnym koniem rywalizacji mogą się okazać chińczycy.

Elektrownia Północ będzie wytwarzała prąd głównie dla Trójmiasta. Według inwestora przy budowie siłowni pracę ma znaleźć ok. 3 tys. osób. Przy obsłudze zatrudnionych zostanie blisko tysiąc osób.

Spada kurs akcji Petrolinvestu

GDA66TY / 2013-01-29 08:25 / Tysiącznik na forum
Gdyńska spółka znowu przesunęła o miesiąc termin sfinalizowania sprzedaży firmy Emba Jug Nieft i spłaty długu wobec PKO BP i BGK
Cały artykuł na stronie parkietu.
link.
http://www.parkiet.com/artykul/1304299-Na-dzisiejszej-sesji-spada-kurs-akcji-Petrolinvestu.html

Re: Inwestorzy kończą tydzień w bardzo złych nastrojach

GDA66TY / 2013-01-25 19:47 / Tysiącznik na forum
Polskie jadło dla mnie nie zrobiło żadnego wrażenia i nie wydaje mi się aby było to zaskoczeniem i wywierało jakiś wpływ na GPW. Podejrzewam że po zmianie zarządu zaskoczenie może dopiero nastąpić ale i tak nie zaryzykuję w kupno ich akcji. Dla mnie ten Kościuszko to robi wrażenie chama i gbura którego należało by jak najszybciej wymienić.

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-01-21 22:39 / Tysiącznik na forum
O teraz dobrze :-)

Re: PETROLINV

GDA66TY / 2013-01-21 08:45 / Tysiącznik na forum
To nie jest możliwe !!!
Z obiegu są wycofywane monety 1gr. i 2gr.
nie pamiętam aby aby akcja jakiejkolwiek spółki kosztowała 0,5gr.

Re: KOV

GDA66TY / 2013-01-18 11:15 / Tysiącznik na forum
Tak jak poniżej pisałem.Idź na ATLANTIS poszukaj swojego przyjaciela i załóżcie sobie jakiś klub ewentualnie kółko różańcowe lub recytatorskie. Na pewno się dogadacie bo to ten sam poziom. Dla ułatwienia powiem ci że facet ma zepsuty Caps Lock.

Re: KOV

GDA66TY / 2013-01-18 10:02 / Tysiącznik na forum
Chłopaku co ty za brednie wypisujesz ???
Z tobą jest coraz gorzej wielonikowcu.
Twój poziom wypowiedzi kojarzy mi się z pewnym z lekka przymulonym gostkiem który kiedyś się tak samo wymądrzał jak ty. Opowiadał jakie to on pieniądze zarabiał w kraju i za granicą miedzy innymi w USA. Odszukaj go i koniecznie wymieńcie się telefonami,adresami,mailami i dzielcie się wiedzą. Widziałem go kiedyś na forum spółki ATLANTIS tam go szukaj. Rozpoznasz go od razu bo tak samo szurnięty jest jak ty.
Może jak zajmiecie się sobą to nie będziecie wypisywać takich głupot na forach.

Na Ukrainie gazu łupkowego poszuka Shell

GDA66TY / 2013-01-17 16:28 / Tysiącznik na forum
Ministerstwo Środowiska i Zasobów Naturalnych Ukrainy i gigant petrochemiczny Shell podpisały umowę w sprawie podziału zysków z wydobycia gazu łupkowego. To otwiera drogę do poszukiwań surowca u naszych wschodnich sąsiadów.

W maju ubiegłego roku Kijów wybrał partnerów zagranicznych w zakresie produkcji gazu łupkowego. Amerykański Chevron będzie badał zachodnie rejony kraju, a Shell wschodnie lokalizacje.
Według amerykańskiego Departamentu Energii zasoby gazu łupkowego na Ukrainie szacowane są na 1,2 bilionów metrów sześciennych. Oznacza to czwarte miejsce w Europie pod względem rezerw tego paliwa po Polsce, Francji i Norwegii. Jednak to tylko bardzo niepewne szacunki. Faktyczne dane mogą wykazać dopiero badania.

Dla Ukrainy gaz łupkowy to element działań mających uniezależnić naszych wschodnich sąsiadów od gazu z Rosji.

Kijów stawia na nowe metody pozyskiwania surowca, chce także importować LNG. Plany Ukrainy przewidują, że w drugiej połowie obecnej dekady import gazu z Rosji będzie zaspokajał mniej niż 50 proc. potrzeb Ukrainy.
A KOV już tam jest i to przed takimi gigantami :-)

Jak grać na akcjach Petrolinvestu, żeby zarobić?

GDA66TY / 2013-01-16 16:59 / Tysiącznik na forum
Na Petrolinveście da się zarobić i wielu zarabia, ale i wielu zostaje inwestorami długoterminowymi.

Do­tych­cza­so­wa hi­sto­ria no­to­wań wa­lo­rów Pe­tro­li­nve­stu po­ka­zu­je, że osią­gnie­cie na nich zy­sku jest ogrom­ną sztu­ką.

Py­ta­nie, czy dziś w ogó­le są ta­cy, któ­ry z per­spek­ty­wy cza­su mo­gą po­wie­dzieć, że ten cel osią­gnę­li. Co do za­sa­dy, aby in­we­sty­cje w pa­pie­ry ja­kiej­kol­wiek gieł­do­wej spół­ki mo­gły przy­nieść zy­ski, na­le­ży sto­so­wać po­wszech­nie obo­wią­zu­ją­ce na ryn­ku na­rzę­dzia oce­ny na­by­wa­nych ak­cji. Ana­li­za fun­da­men­tal­na i tech­nicz­na dla wie­lu gra­czy sta­no­wi w tym ob­sza­rze ab­so­lut­ne mi­ni­mum. W przy­pad­ku wie­lu wa­lo­rów, w tym i Pe­tro­li­nve­stu, ra­czej na nie­wie­le się jed­nak zda.

Ma­kle­rzy zwra­ca­ją uwa­gę, że pa­pie­ry gdyń­skiej spół­ki rzą­dzą się swo­imi pra­wa­mi. – Pe­tro­li­nvest to wa­lor dla in­we­sto­rów o sil­nych ner­wach. Jest kom­plet­nie nie­prze­wi­dy­wal­ny. Mo­żli­we są na nim za­rów­no sil­ny wzro­st, jak i spad­ki – uwa­ża Ar­tur Su­le­jew­ski, ma­kler No­ble Se­cu­ri­ties. Kurs pa­pie­rów Pe­tro­li­nve­stu po­tra­fi moc­no ro­snąć lub spa­dać, mi­mo że za­rów­no w sa­mej spół­ce, jak i w jej oto­cze­niu nie po­ja­wia się żad­na in­for­ma­cja mo­gą­ca w ja­ki­kol­wiek spo­sób tłu­ma­czyć ta­kie zmia­ny. Cza­sa­mi zda­rza się wręcz, że po po­da­niu po­zy­tyw­nej in­for­ma­cji ce­na spa­da, a po po­da­niu złej – ro­śnie.

www.par­kiet.com/szko­la­giel­do­wa po­ma­ga­my in­we­sto­rom za­ro­bić pierw­szy mi­lion

Ka­żdy zatem, kto li­czy na zy­ski z ak­cji Pe­tro­li­nve­stu, mu­si wziąć pod uwa­gę ogrom­ne ry­zy­ko zwią­za­ne z pod­ję­ciem de­cy­zji, któ­ra w koń­co­wym roz­ra­chun­ku oka­że się nie­tra­fio­na.

Za­gro­że­nie to jest nie do prze­ce­nie­nia, zwłasz­cza je­śli we­źmie się pod uwa­gę hi­sto­rię do­tych­cza­so­wych no­to­wań. La­tem 2007 r. Pe­tro­li­nvest prze­pro­wa­dził z suk­ce­sem pu­blicz­ną emi­sję ak­cji, któ­re sprze­da­wał po 227 zł. Na GPW pierw­szą trans­ak­cję pra­wa­mi do ak­cji za­war­to już po 390 zł. W cią­gu trzech ko­lej­nych dni kurs zwy­żko­wał na­wet do 750 zł. Na­stęp­ne dni w więk­szo­ści cha­rak­te­ry­zo­wa­ły się już spad­ka­mi. Wczo­raj kurs oscy­lo­wał w po­bli­żu 1,4 zł. W po­wszech­nej opi­nii trend spad­ko­wy to re­zul­tat nie­speł­nio­nych przez za­rząd obiet­nic, w tym do­ty­czą­cych wy­do­by­cia ro­py i ga­zu w Ka­zach­sta­nie. Spół­ka już sześć lat te­mu mó­wi­ła o bli­skim roz­po­czę­ciu eks­plo­ata­cji złóż. Nie uczy­ni­ła te­go do dziś. Ko­lej­ny po­wód spad­ku kur­su to licz­ne emi­sje ak­cji, z któ­rych spół­ka nie tłu­ma­czy się w spo­sób prze­ko­nu­ją­cy.

Rów­nież głów­ni udzia­łow­cy Pe­tro­li­nve­stu bu­dzą mie­sza­ne uczu­cia. Ry­szard Krau­ze, któ­ry jest też prze­wod­ni­czą­cym ra­dy, w ko­mu­ni­ka­cie z 28 grud­nia 2011 r. po­in­for­mo­wał: „w okre­sie 12 mie­się­cy od zło­że­nia przed­mio­to­we­go za­wia­do­mie­nia wraz z Pro­komem oraz Osie­dlem Wi­la­now­skim, pla­nu­ję dal­sze zwięk­sza­nie udzia­łu w spół­ce, do po­zio­mu co naj­mniej 25 proc. w ka­pi­ta­le za­kła­do­wym i w gło­sach". Swo­jej de­kla­ra­cji nie speł­nił do dziś.

Nie­licz­ny wzro­st cen ak­cji ma­ją­cy do­tych­czas miej­sce po­ka­zu­je, że cza­sem mo­żna za­ro­bić na papierach Pe­tro­li­nve­stu. Nie ma jed­nak chy­ba ta­kiej oso­by, któ­ra mo­gła­by po­wie­dzieć, że ma na to spraw­dzo­ny spo­sób.
http://www.parkiet.com/artykul/7,1302183-Jak-grac-na-akcjach-Petrolinvestu--zeby-zarobic-.html
hahahaha

Najnowsze wpisy