Forum

Komentarze użytkownika "Ged"

Komentarze użytkownika: Ged

Ged / 2010-04-13 21:17 / Tysiącznik na forum
coś o tym wiem - patrz efh ;)
ja chyba trochę nieopatrznie wdepnąłem w chemos, zobaczymy co będzie

mam trochę wolnej gotówki, stąd się rozglądam..

ps: fajny wpis jest dziś na blogu Pawła Szczepanika i konkluzja na koniec:

"I na zakończenie słowa jednego z moich kolegów, bardzo dobrego tradera, mającego twarde podejście do inwestowania. Powiedział niedawno tak: "Jeśli ktoś nie zarobi na takim rynku jaki jest teraz, to już chyba nigdy nie zarobi, bo....łatwiej już nigdy nie będzie". I tym optymistycznym akcentem życzę Państwu udanego tygodnia.."

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

Ged / 2010-04-13 19:57 / Tysiącznik na forum
czy ktoś z Kącikowiczów obserwował Arctic paper?
gładko zawrócili w dół, ciekawe co dalej?

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

Ged / 2010-04-13 16:09 / Tysiącznik na forum
Amelko gratuluję dokupienia MIL
ja się nie zdecydowałem ale i tak jest piknie :)
Ged / 2010-04-13 08:16 / Tysiącznik na forum
co do dywidendy, to wyszperałem w necie:

"Bank Millennium zamierza cały zysk netto za 2009 rok w wysokości 84,1 mln zł przeznaczyć na kapitał rezerwowy - poinformowała spółka w komunikacie.
Ostateczną decyzję o podziale zysku za zeszły rok podejmie ZWZA Banku Millennium, zwołane na 22 kwietnia."

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

Ged / 2010-04-13 08:13 / Tysiącznik na forum
dzień dobry wszystkim i udanego dnia!

dziś losowanie lotto, może pojawią się dodatkowe fundusze ;)
Ged / 2010-04-12 21:12 / Tysiącznik na forum
no tak, w ten sposób to teorie można by mnożyć. w samej warstwie racjonalnej jest kilka możliwości, a im dalej puścimy wodze fantazji tym bardziej pomysły się rozmnożą.

bardzo uprościłem poprzednią wypowiedź ale chyba najlepiej oddaje mój stosunek do sprawy - jeśli maszyna była w porządku, a procedury zachowane (na ziemi i w powietrzu), to decyzję o lądowaniu mogły podjąć tylko dwie osoby w samolocie.
dopóki nie pojawią się inne fakty, to obstawiam, że presja czasu i chęć zdążenia na obchody przeważyła.

pomijając fakt tragicznej śmierci sam skład pasażerów jest ciekawy - część osób ewidentnie chciała się pokazać, ktoś komuś odstąpił miejsce w samolocie bo jeszcze nie był w Katyniu.. polityka to ciekawe poletko.
Ged / 2010-04-12 20:50 / Tysiącznik na forum
a ja zgadzam się z Bigiem. w mojej ocenie są dwie osoby, które mogły podjąć decyzję o lądowaniu - pierwszy pasażer i kapitan samolotu. pozostałe 96 osób to tragiczne ofiary tej decyzji.
czytałem dziś przelotem w GW wywiad z rosyjskim pilotem znającym lotnisko. stwierdził, że polski pilot i tak mistrzowsko podchodził do lądowania. zabrakło mu 10-15m.
w innym zaś tekście, w tej samej gazecie przytoczono wcześniejsze przypadki, gdzie przecenienie możliwości lub pech skończyły się tragicznie. konkluzja była taka, ze zapamiętujemy katastrofy nie wiedząc nawet ile równie ryzykownych decyzji kończy się udanym lądowaniem.
Ged / 2010-04-12 18:30 / Tysiącznik na forum
nc działa chyba przeciwwstawnie (ktoś już o tym pisał) do w20, tak więc jak duzi biorą się za obroty, to mali dołączają się lub czekają (jak dziś). z tego co przyglądam się ruchom na NC, to wyjąwszy ewidentne perełki fundamentalne (jak athon), to maluchy ruszają się jak duzi odpoczywają.

co do mil, to mam porównywalną z Tobą ilość i nie zastanawiałem się, czy dokupić.. mówisz?
mnie osobiście cieszą w MIL reklamy kredytów w tv i radio, to dobrze wróży przyszłym wynikom
Ged / 2010-04-12 18:26 / Tysiącznik na forum
dziadowska spółka też tak myślę o EFH ale i myślałem o cognorze ;)
i o bbizen w połowie zeszłego roku, ale to już stare dzieje..

co do efh, to trzyma się na 1.10 od jakiegoś czasu, dzisiejszy większy obrót był bardzo przyjemny. jeśli taki poziom nienaturalnie dużych obrotów utrzyma się, to może się okazać, że jakieś info się pojawi
spółka bywała grana kilka mcy temu, ma potencjał do wzrostów więc można być dobrej myśli
Ged / 2010-04-12 16:02 / Tysiącznik na forum
EFH się ruszyło - przynajmniej w kontekście obrotów..
Ged / 2010-04-12 13:08 / Tysiącznik na forum
bardzo ładna analiza! :)
Ged / 2010-04-11 16:19 / Tysiącznik na forum
cześć, dziękuję :)
będzie kolejne miejsce w internecie do poczytania..
Ged / 2010-04-11 14:54 / Tysiącznik na forum
witajcie w tą dziwną niedzielę..
o jakim blogu mowa? przejrzałem kilka ostatnich stron i nie widziałem żadnej linki..
pozdrowienia
Ged / 2010-04-10 10:26 / Tysiącznik na forum
obawiam się nagonki na samoloty - już się zaczyna. tymczasem to mógł być błąd pilota..
Ged / 2010-04-10 10:08 / Tysiącznik na forum
podobne wrażenia miałem 11.09...

Najnowsze wpisy