Forum

Komentarze użytkownika "Ged"

Komentarze użytkownika: Ged

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2012-02-26 10:30 / Tysiącznik na forum
Bigu, a jak zapatrujesz się na nadchodzący tydzień?
będzie lekkie wyciąganie na koniec miesiąca, a później czekamy na wiedźmy?
Ged / 2011-02-02 09:07 / Tysiącznik na forum
hmm.. za dużo tam cukru, jak już to kiwi :)
Ged / 2011-04-04 10:20 / Tysiącznik na forum
zwracam Twoją uwagę, że to jest to lepsze 'wyleszczenie' - sytuacji, kiedy nie zarobisz na giełdzie będzie mnóstwo i trzeba się do tego przyzwyczaić, za to nie zaliczyć straty - to jest jak zysk
Ged / 2011-01-19 10:54 / Tysiącznik na forum
dt na eex? z tą płynnością? ciekawy pomysł :)
Ged / 2011-02-28 16:56 / Tysiącznik na forum
cześć,
jak widzę analizy Karkosików, to się zawsze zastanawiam, czy to ma sens..

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-07-26 21:41 / Tysiącznik na forum
a pamiętam jak A.migo chciał wychodzi koło 3pln , to padło stwierdzenie, ze tak małym zyskiem to można się tylko brzydzić :)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ged / 2011-09-04 08:27 / Tysiącznik na forum
dziś w nocy zrozumiałem przyczynę spadków, teraz sprawdziłem na wykresie- i faktycznie wszystko stało się jasne.

pierwsze symptomy osłabienia pojawiły się na początku lipca, zdezorientowane rynki po chwili niepewności mocno zjechały, później chwila odbicia w sierpniu i teraz znów spadki - w prosty sposób zależą od tego, że Thai na poczatku wakacji wyjechała i nie pisze w Kąciku.
Jej powrót między wyjazdami w sierpniu i kilka wpisów nie zdołało uspokoić rynków, a decydenci podejmujący decyzje na bazie sprawdzonych informacji są bezradni.
Sygnały zmiany trendu poznamy jako pierwsi, mając bezpośredni dostęp do publikacji Thai press, więc możemy czuć się uprzywilejowani.

podsumowując - życzę wszystkim udanej i uśmiechniętej niedzieli :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-21 11:17 / Tysiącznik na forum
Dodge, ale to chyba rutyna już powoli jest? mam na myśli wielonarodowe reprezentacje. świata nie zmienimy.

polska nie jest może "tyglem narodów" ale jak oglądałem jednym okiem np. ostatnie mecze siatkówki, to w reprezentacji włoch wiele było obco brzmiących nazwisk.

komentarz o Oświęcimiu jest dla mnie głęboko poniżej poziomu podłogi, więc w polemikę nie wchodzę.
Ged / 2010-08-25 18:07 / Tysiącznik na forum
nie dokupowałem - bardzo mała płynność sprawia, ze nie chce się w to bardziej pakować
Ged / 2010-09-07 21:22 / Tysiącznik na forum
ok, spotkam się z nimi i wybadam temat
dziękuję

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ged / 2010-11-28 19:20 / Tysiącznik na forum
Unia Europejska zaaprobowała w niedzielę plan przeznaczenia 85 mld EUR pomocy dla Irlandii, poinformowały źródła unijne, na które powołuje się Reuters.

no to wyrobili się w weekend, żeby w poniedziałek nastroje poprawić :)
Ged / 2010-12-01 09:41 / Tysiącznik na forum
to niezła uczelnia - robiłem tam podyplomowo psychologię biznesu (część programu pokrywa się z MBA) i jestem w ponad 80% zadowolony z prowadzących i zajęć, to moim zdaniem bardzo dużo.

a co do tego, że jest daleko - to ja Ciebie proszę, na pewno nie masz 3,5h w jedną stronę :)
Ged / 2010-12-16 21:44 / Tysiącznik na forum
witaj Gospodarzu,

moim ulubionym sformułowaniem a propos spółki na S jest to, że w aktualnej cenie ma już zdyskontowane wytapetowanie oponami księżyca :)
chwiejne fundamenty to przy tym pan pikuś :)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ged / 2011-01-13 10:36 / Tysiącznik na forum
na blogu W. Białka ciekawy wpis i analiza, z grudnia, do poczytania: http://www.analizy.pekao.com.pl/pdf.php?id=3271
Ged / 2011-03-11 17:55 / Tysiącznik na forum
a co to znaczy "wystarczy"?
jeśli uśredniać, to w górę, a jeśli spółka rośnie, to dlaczego nie dorzucić do niej kapitału?
jeśli dobrze pamietam, to sam Kwiatku, wchodzisz większym kapitałem w 1-2 spółki :)

jeśli chodzi o Borka, bo miałem o nim ostatnio rozmowę, to oni są cały czas na początku drogi - dopiero kompletują skład grupy kapitałowej, później przyjdzie konsolidacja ich działalności (optymalizacja kosztów, zbiorcze zamówienia itd), a wyniki z takiego konsorcjum zaczną się pokazywać dopiero za mniej więcej dwa lata. i dopiero wtedy wartość spółki i to, co zostało zbudowane będzie miało swoją wartość.

jeśli mój tok myślenia można jakoś uzupełnić/poprawić, to chętnie posłucham, zawsze mozna się czegoś nauczyć :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 +25 +50

Najnowsze wpisy