Forum

Komentarze użytkownika "Ged"

Komentarze użytkownika: Ged

Ged / 2011-03-23 14:53 / Tysiącznik na forum
zasadnicza różnica polega na tym, że grając w lotto w kumulacji dokładnie kontrolujesz poziom straty - minimalna wynosi 3 pln
Ged / 2011-04-14 22:04 / Tysiącznik na forum
ważne przy SL jest branie pod uwagę płynności i standardowej dziennej odchyłki danego papiera
np ferrum, czy ronson z racji tego, że są mało płynne łatwo podlegają wahaniom +/- 3-4% i to jest tam "norma"
inaczej jest np na omawianym petrolu ale na nim się nie znam, to w ogóle ruletka

dużo też zależy od tego na ile czujesz i znasz papier, jaką masz perspektywę, ogólny zarobek itd

ustawiając stopa może się też zdarzyć, że papier sprzeda Ci się w samym dołku - trzeba mieć wcześniej przemyślane dlaczego stop jest akurat tam gdzie go zlecisz - to pomoże później przyjąć taką sytuację na klatę

pozdrowienia :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-05-05 11:44 / Tysiącznik na forum
czołem :)
ponoć srebro poleciało na ryj w ostatnich dniach i miedź też spada - stąd korekta na kgh
wariatami ze związków nikt poważny chyba (na tą chwilę) sobie głowy nie zaprząta..

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-08-10 17:22 / Tysiącznik na forum
masz jeszcze zyski? to łap je! :)

ja wyszedłem dziś oszczędzając kapitał, zyski straciłem. generalnie Amelka miała rację, żeby brać co jest na stole, jeśli to plus.

może naiwnie, ale założyłem sobie kiedyś, ze co by się nie działo, to będę chronił kapitał, który włożyłem. prawie się udało (mała część papierów została na rynku).

daje to taki komfort, że sam decyduję, co się teraz stanie - tzn czy i kiedy wrócę na rynek.
zarabiać da się zawsze, ale żeby zarabiać trzeba mieć kapitał.

luźne przemyślenia, jeśli komuś pomogą, to świetnie :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-08-22 21:24 / Tysiącznik na forum
cześć wszystkim :)

Bigu, pytanie mam edukacyjne- o ile uklepanie dołka będzie wtedy, kiedy panika sięgnie zenitu i w takim scenariuszu tego możemy wyglądać, to ciekaw jestem kiedy możemy powiedzieć, że już minęliśmy dołek i rynek jednak będzie się wspinał - jakiego sygnału wyglądać?

ciekawie byłoby tak zgadywać teraz, żeby później - z perspektywy czasu sprawdzić, jak zachował się rynek

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-01 10:34 / Tysiącznik na forum
cześć,

Trent czytam pobieżnie Kącik i Twoje w nim wpisy, ale mam wrażenie że szukasz pozytywów tam, gdzie ich nie ma..
rozmawialiśmy chwilę temu o tym, że jak się ma papiery to myślimy inaczej.

mogę się oczywiście mylić, ale piszę to abyś przeanalizował swoje podejście- jeśli oczywiście chcesz :)

w mojej ocenie po panice instytucjonalnych z początki sierpnia mamy zagadkę leśną - bo jeśli nie ma ulicy w akcjach, zagranica się trochę wysypała, ofe ma ograniczone limity i pokupowały w sierpniu, a polskie fundusze nie mają zasileń aby nabywać papiery, to kto ma kupować aby wygenerować większe wzrosty?

pozdrowienia dla wszystkich :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-04 15:29 / Tysiącznik na forum
czołem

póki co żydki 4% na minusie..
ciekawe czasy mamy, to prawda :)

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-09-12 12:16 / Tysiącznik na forum
a to komentarz południowy Kamila Jarosa z Parkietu, do sytuacji w południe:

Południe mija nam na spokojnym ruchu w bok. Poza porannym spadkiem od dłuższego czasu na rynku niewiele się dzieje. Jeśli ten trendzik boczny być korektą dotychczasowej przeceny, to nie mam dobrych wieści dla łapiących dołki. Wygląda bowiem na to, że minimum sesji jest jeszcze przed nami.

Re: Komentarze do portfela "pietroo"

Ged / 2011-09-23 09:46 / Tysiącznik na forum
"Obecnie jest możliwość adoptowania Greka za jedyne 500 Euro .

Grek będzie robić za Ciebie wszystko na co nie masz czasu.

Spać za Ciebie do jedenastej.

Chodzić za Ciebie na kawę oraz na papierosa.

Odbywać poobiednię sjestę, a wieczorem siedzieć za Ciebie w knajpce lub przed telewizorem. Za dodatkową opłatą 50 Euro może też p*********** się za Ciebie na Facebooku :)

Ja już adoptowałem i mam luz - mogę pracować od rana do wieczora!



P.S. Wpłaty należy przekazywać za pośrednictwem Komisji Europejskiej"

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2011-11-18 14:31 / Tysiącznik na forum
osobiście cieszę się, że nie bierzemy przykładu z kraju oliwek

Re: Komentarze do portfela

Ged / 2012-02-26 11:24 / Tysiącznik na forum
ok, dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam!

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ged / 2009-11-12 20:07 / Tysiącznik na forum
witam,

mam pytanie jako czytacz tego portfela (pozdrawiam wszystkich! :) i okazjonalny inwestor.
mam troche texa po ok 3 pln i zastanawiam sie, jak interpretowac dzisiejszy komunikat - dobry ci on, czy niekoniecznie?
http://stooq.pl/n/?f=287335&search=techmex
Ged / 2009-11-12 20:24 / Tysiącznik na forum
no tak, jest ryzyko.. zastanawiam się, czy uzasadnione - czy czekać, czy wyjść z papiera. jak zawsze trudna decyzja, a o tym co nalezalo zrobic dowiem się po fakcie.

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Ged / 2009-12-02 11:23 / Tysiącznik na forum
witam,

mam zapytanie o cognor, który się chyba tutaj przewijał momentami - cena w tej chwili 3 pln wydaje się promocyjną, ale wolę się upewnić..
pozdrowienia :)
Ged / 2009-12-02 14:03 / Tysiącznik na forum
ok, dziękuję za opinię
spróbuje się jeszcze chwilę wstrzymać z zakupem

Najnowsze wpisy