Forum

Komentarze użytkownika "georg"

Komentarze użytkownika: georg

Re: Winiecki: Suma zer daje groźna liczbę

georg / 2007-10-02 13:43 / Bywalec forum
Ten problem istnieje, ale mozna rozwiazac przez zmiane ordynacji wyborczej. Obywatele placacy wiecej podatkow powinni miec wiecej glosow (bo to ich pieniadze wydaje rzad). Na przyklad kazdy moglby miec jeden glos plus dodatkowe glosy za placenie podatkow, wyskalowane tak ze przecietny podatnik mialby powiedzmy dwa glosy. Zasada "jeden czlowiek, jeden glos" jest przestarzala i szkodzi demokracji. Ja osobiscie nie mam zamiaru glosowac w systemie, w ktorym moj glos liczy sie nie wiecej niz glosy innych mimo ze place znacznie wiecej podatku.
georg / 2007-10-02 14:14 / Bywalec forum
Tak. Najwyzszy czas by zaczac traktowac czerwona gwiazdke na rowni ze swastyka (jak to juz ponizej napisalem).
georg / 2007-10-02 22:30 / Bywalec forum
Starszym z nas przypominaja sie zapewne slowa piosenki Wysockiego o meczu szachowym Fisher-Russkij Czielowiek:
"Ach by tak zakusit', da butylki!
No wo wrem'ja mat'cza pit' nielzia."
Tow. K musial sie czuc podobnie.
georg / 2007-10-04 15:12 / Bywalec forum
No, nareszcie sie zaczynasz lepiej odgryzac, Anty. A juz zwatpilem. Owieczka...kaczka... baran... -- niezle. Ale pracuj nad finezja. Dla wyjasnienia: kaczka ma swoje uroki, ale glownie po pekinsku na talerzu. Kaczka po polsku tak zwiekszyla wydatki socjalne, ze nie wierze by obciela podatki. Pewnie je podniesie i jak zwykle obciazy klase srednia. To bedzie po prostu niesmaczne. Czlonkiem nigdy nie bylem (ch**** zlamanym tez chyba nie). Chociaz bylem chyba w Solidarnosci (no, ale wszyscy tam bylismy, nie?)
A poza tym, co kaczka zrobila polskiej fladze?? Jakos nic nie dotarlo do wyzyn duchowych, na ktorych glownie przebywam. Ale brzmi to bardzo niepokojaco wobec trudnosci, jakie napotykam w przyuczeniu mojej malej kotki do kuwety.
georg / 2007-10-06 23:40 / Bywalec forum
maa, ty chyba jestes niespelna rozumu (lub moze wychowales sie w kibbutzu ze wspolnymi dziecmi itp.) Dzieci nie sa wlasnoscia publiczna, i ten, ktory ich nie ma, nie uchyla sie od jakiegos obowiazku spolecznego. Wrecz przeciwnie, ulgi podatkowe dla rodzin dzietnych powoduja, ze wychowuja one dzieci po czesci na cudzy koszt (i w ten sposob to one pasozytuja na singlach). A co do emerytur, to powinny byc one w calosci ufundowane, tzn. wyplacane z zaoszczedzonego kapitalu (a nie z podatkow placonych przez nastepne pokolenie).
georg / 2007-10-07 01:23 / Bywalec forum
Ok, ok. Ja po prostu lubie docinki, o ile sa zabawne. Tego mi w Polsce brakuje, bo ludzie albo rozmawiaja smiertelnie powaznie i bardzo uprzejmie, albo sie obrzucaja zwyczajnymi wyzwiskami bez zadnej inwencji. Zwolennikiem PiS-u nie jestem. Po pierwsze, PiS prowadzi kosztowna i zle ukierunkowana polityke socjalna, traci szanse na zreformowanie panstwa i gospodarki, i rozpetuje polityke zawisci do zamozniejszych Polakow i wrogosci do obcego kapitalu. I PiS pewnie podwyzszy podatki ("kaczka po polsku" w mojej poprzedniej wypowiedzi). Jako liberalny ekonomista uwazam, ze to sa grube bledy. A jako ateista nie mam nic wspolnego z ich religijnym swiatopogladem. Ja bym mial isc z chadecja?? Na tym forum pochwalilem PiS jeden raz, w dyskusji o policji, za zapewnienie bezpieczenstwa na ulicach (co zrobili, wydaje mi sie, tanio, wydajnie i zdroworozsadkowo--przez rozstawienie mundurow na miescie, zamiast zabaw w komputeryzacje itp.) Poza tym popieram lustracje, bo ten uklad z esbecja, na ktory poszla III RP, byl bardzo niesmaczny i spolecznie niesprawiedliwy. I jeszcze popieram scisly sojusz z USA, bo sa one jedynym gwarantorem polskiej niepodleglosci w obliczu zawsze nam wrogiej Rosji jak rowniez Niemiec, z ktorymi do niedawna toczylismy tysiacletnia wojne (a powody takich dlugotrwalych konfliktow znikaja niepredko). Najblizsza mi formacja polityczna jest wiec PO, ale sa oni zle zorganizowani i prowadzeni (Tusk powinien byl odejsc po przegranej). To by bylo na tyle, musze teraz niestety dopilnowac interesow zamiast gardlowac na forum :(
georg / 2007-10-07 01:30 / Bywalec forum
Z i m, my chyba wszyscy wiemy ze sanskryt itd. Ale nie da sie ukryc, ze swastyka na torebce byla w wersji hitlerowskiej a nie hinduskiej (roznia sie one orientacja "hakow").

Re: Pod sąd za żart na forum

georg / 2007-10-10 20:58 / Bywalec forum
Moze nie najlepszy dowcip, ale czy polska policja i prokuratura nie ma wazniejszych rzeczy do roboty?? Jesli to dojdzie do sadu, to sad go oczywiscie uniewinni (chyba ze tez oszalal) i skonczy sie tylko jak zwykle marnowaniem pieniedzy podatnika. W tej dziedzinie polskie panstwo przoduje. Ciekaw jestem czy policja sie teraz mna zajmie za szkalowanie kraju?
georg / 2007-10-10 21:03 / Bywalec forum
Aha, jeszcze chcialem dodac naszej wladzy szanownej, ze ostatnio kpilem sobie z "kaczki po polsku" (porownujac ja ujemnie do bardziej znanej kaczki po pekinsku).
georg / 2007-10-11 03:07 / Bywalec forum
Jedz na Kube albo do Korei Pn. Tam juz uwolnili ludzkosc od bankow i pieniadza w ogole. (Ale pamietaj "lasciate ogni speranza", skad moze wziales swoje imie.)

Re: Polska zapłaci za łamanie zakazu połowów dorszy?

georg / 2007-10-11 12:04 / Bywalec forum
Ja kupuje dorsze gdy tylko moge. No, ale ja nie jestem entuzjasta UE. Jako ekonomista (wyksztalcony w Londynie) jestem rowniez przeciwnikiem euro i uwazam, ze Polska powinna zachowac wlasny pieniadz i nie przylaczac sie do euro.
georg / 2007-10-16 00:01 / Bywalec forum
Czy ktos ze zdolniejszych poetycko kolegow podjalby sie napisania fraszki "O tem, co w Polszcze marszalek miec winien" jako parafrazy Boya-Zelenskiego "O tem, co w Polszcze dzieiopis miec winien"?

Re: Religa: Nie ma planów prywatyzacji szpitali

georg / 2007-10-21 00:38 / Bywalec forum
Trzeba czytac uwaznie. Gdy np. w Wlk Brytanii rzad lub opozycja mowi "Nie mamy planow by zrobic xyz" to znaczy to dokladnie tyle i nic wiecej. Nie znaczy to, ze nie maja ZAMIARU zrobic xyz, i ze zamiary nie doprowadza do planow i ich realizacji.
georg / 2007-10-21 00:46 / Bywalec forum
Jaka szkoda, ze Ela1 sie rozminela z PRL-em, zwlaszcza tym z wczesnych lat 50-tych. Moze by wtedy pojela, jak sie zyje w kraju komunistycznym lub zaszczutym.
georg / 2007-10-22 22:53 / Bywalec forum
Ale brednie: aprecjacja zlotego o ponad 100% i jednoczesnie zrownowazenie handlu z zagranica, itd. Czy sie upiles z radosci, czy ze smutku, wytrzezwiej zanim zaczniesz pisac.

Najnowsze wpisy