Forum

Komentarze użytkownika "gien1"

Komentarze użytkownika: gien1

Re: WIG20 nadal w górę

gien1 / 2008-11-26 20:46 / portfel / Bywalec forum
No to jutro koniec odbicia. Kenobi przesiądzie się na L i będzie pitolił, że spadki były przesadzone, miedzi na rynku brakuje, a plan Paulsona jest genialny...
gien1 / 2008-11-26 18:48 / portfel / Bywalec forum
Myślę, że na taką nowinę rynki zareagują natychmiast...

Re: GPW: Spadki niekontrolowane

gien1 / 2008-10-23 11:02 / portfel / Bywalec forum
Miałem kiedyś Ganta w tej cenie. Ale dziś bym nie brał:o)

Re: GPW: Dna wciąż nie widać

gien1 / 2008-10-23 23:16 / portfel / Bywalec forum
Ja się nie zdziwię jeśli giełda w USA pójdzie w górę, a co najmniej w bok.
Dużo sensowniej jest kupować akcje amerykańskich firm (bo wiele z nich jest pewnie mocno przeceniona), niż trzymać w portfelu tego śmiecia - dolara, z którym nie wiadomo co się będzie działo...
Udziały w dobrej firmie, nawet jeśli jej wynikom zagraża recesja, są na pewno lepsze, niż papier toaletowy zadrukowany wizerunkami amerykańskich prezydentów.
"Jeśli poprzednio w obiegu było 2 bln USD, to w ciągu ostatnich kilku lat kwota ta wzrosła do 6 bln USD."
http://tnij.org/b0mm
To przypomina niektóre spółki z rodzimego parkietu zajmujące się w czasie hossy jedynie produkcją akcji. Takie akcje trzeba było szybko wymieniać na coś, co ma realną wartość...

Re: Waluty i akcje muszą się zgrać

gien1 / 2008-10-24 10:43 / portfel / Bywalec forum
Okrutne baty. Ale rosnących spółek jest chyba więcej niż wczoraj.

Re: GPW: Czarny piątek, czarny tydzień

gien1 / 2008-10-24 23:34 / portfel / Bywalec forum
Mój portfelik stracił w ciągu tygodnia 3%. Ponaganiam na spółki, które ze względu na lepsze od rynku zachowanie, warte są zainteresowania, bo porażkami chwalił się nie będę:
- HTL
- PGN
- BAK
- ATT
- MSW
- LBW
- KMP
gien1 / 2008-10-25 00:17 / portfel / Bywalec forum
Teraz musi być korekta tych spadków - walory nadmiernie przecenione wzrosną. A co dalej, to zobaczymy, bo nie można wykluczyć kolejnej przeceny...

Re: GPW: Czarny piątek, czarny tydzień

gien1 / 2008-10-26 21:33 / portfel / Bywalec forum
He, he... Chyba jest dobrze, bo nasze politykiery zaczynają sami siebie traktować jak gwiazdy estrady:o) A swoje projekty jak szlagiery:o)
"Rząd Donalda Tuska splagiatował projekt ustawy przygotowany przez gabinet Jarosława Kaczyńskiego - uważają posłowie PiS. I nie wykluczają, że będą się domagać w sądzie odszkodowania z racji naruszenia praw autorskich"
gien1 / 2008-10-26 22:09 / portfel / Bywalec forum
Soros to stary picer, który mówi tylko to, co mu się opłaca:o)
gien1 / 2008-10-26 22:41 / portfel / Bywalec forum
Pełna zgoda.
gien1 / 2008-10-22 20:59 / portfel / Bywalec forum
A czemu mieliby spaść?
gien1 / 2008-10-22 20:10 / portfel / Bywalec forum
Mam nadzieję, że całe zielone lewactwo, które zbija kokosy na zielonej energii i opychaniu ciemniakom limitów na CO2 pójdzie z torbami:o)
gien1 / 2008-10-17 17:31 / portfel / Bywalec forum
No ja chodzę;o)

Re: GPW: Kolejny fatalny tydzień

gien1 / 2008-10-18 03:53 / portfel / Bywalec forum
Ale kupowaliście coś dzisiaj? Bo ja znów zwiększyłem zaangażowanie w akcje. Z wczorajszych 2%, dziś zrobiło się 15%:o)
Nie wiem jakie złe wiadomości na temat np. CDS'ów mogłyby jeszcze przecenić co niektóre spółki. A dzisiaj było kilka takich, które zachowywały się całkiem przyzwoicie. Oczywiście nie mam na myśli łapania spadających nożo-banków, albo siekiero-deweloperów;o)
Jak naród wybrany dupnie atomówką w Iran, to wszystko poleci na pysk, ale takich scenariuszy giełda nie powinna raczej dyskontować. Szczególnie, że te scenariusze głosi jakiś podobno-jasnowidz wypowiadający się dla środków masowego rażenia, które jak pamiętamy - mocno zachęcały do wchodzenia na szczycie hossy.
Chociaż - kto wie... Może będzie wojna... Ale z drugiej strony - czy w czasie III Wojny Światowej będzie jakaś większa różnica pomiędzy gotówką, a akcjami?:o)
gien1 / 2008-10-18 15:26 / portfel / Bywalec forum
Ja nie wierzę, że to już dołek. Jeszcze polecimy w dół. Słusznie zresztą. Ale niekoniecznie w poniedziałek... Może dopiero za 2 tygodnie...
Tak, czy inaczej, ja zaczynam już tworzyć dość szeroki portfel, który będę przebudowywał w miarę rozwoju sytuacji na poszczególnych walorach. Kupię jeszcze do 10 spółek, a na kolejnych zjazdach będę wycinał chwasty i podlewał kwiatuszki:o)
Banków i budownictwa mieszkaniowego będę unikał. Niezależnie od sytuacji fundamentalnej poszczególnych firm, w najbliższej przyszłości nie będą to raczej branże cieszące się popularnością wśród inwestorów. Te firmy można brać z nadzieją na krótkotrwałe odbicie (mogą też pokaleczyć paluszki:o), ale jakichś większych wzrostów w tych branżach spodziewałbym się dopiero za kilka lat.

Najnowsze wpisy