Forum

Komentarze użytkownika "gienz"

Komentarze użytkownika: gienz

Re: Monnari myśli o emisji rzędu 100 mln zł

gienz / 2008-06-17 18:48
"myśli" w tytule oznacza jak sytuacja na GPW będzie lepsza i można sprzedać akcje po lepszej cenie

Re: Pracownicy PGNiG dostaną akcje

gienz / 2008-06-11 21:52
Tak naprawdę to jest korupcja gospodarcza. Dlaczego jedni dostają grube pieniądze tylko dlatego, że spółka jest prywatyzowana. To jest kupowanie poparcia załogi (klasyczna korupcja) w zamian za zgodę za prywatyzację. Dlaczego jak górnik odchodził z kopalni to dostawał kilkadziesiąt tysięcy zł odprawy, a włókniarki z łódzkiego były wywalane na bruk na początku lat dziewięćdziesiątych bez jakichkolwiek odpraw i programów pomostowych. Dlaczego ci którzy krzyczą zawsze dostają swoje. To nie jest demokratyczne państwo prawa tylko dziwoląg, w którym każdy walczy o partykularne interesy i kosztem wszystkich je dostaje.

Re: PCGUARD

gienz / 2008-06-03 21:17
Oczywiście zgadzam się z poniższym, że połączenie akcji może (a w zasadzie powinno) zaowocować spadkiem kursu bo ta spółka niewiele sobą reprezentuje, a i wyniki jakie są każdy może zobaczyć. Przy takiej wartości nominalnej akcji, to trzeba powiedzieć jak napisałem, że "wycena zaczyna odzwierciedlać fundamenty", bo zmiany w jej przypadku mogą być tylko kilkudziesięcioprocentowe. Tutaj więc wszystko jest zawsze w przybliżeniu kilkudziesięciu procent. Jak napisałem wycena obecna może być atrakcyjna dla spekulacji.
A co do spekulacji to faktem jest że obroty nie rozpieszczają co dla spekulacji ma kolosalne znaczenie, ale spróbować kupić za 3 gr. i sprzedać za 4 każdy może. Dopóki połączenie akcji nie jest jeszcze na horyzoncie to można spróbować. Nawet czekanie kilka tygodni się opłaaca bo jeden grosz to 33 proc. Ja wcale do tego nie namawiam, bo każdy zna ryzyko. Po prostu zwykła uwaga.

Re: PCGUARD

gienz / 2008-05-27 21:07
Dawno się na tej spółce nie odzywałem. Obecna wycena dopiero zaczyna odzwierciedlać fundamenty spółki. Rok temu pisałem,że fundamenty te widzę poniżęj 10 gr to wiele osób kazało mi się pukać w głowę mówiąc o wycenach przekraczających nawet 1 zł. Co prawda dekoniunktura przygniotła wręcz kurs ale i bez tego prędzej czy później kurs spadłby znacznie ponad 10 gr. Niestety przy obecnej cenie wskaźniki spółki nie wyglądają jakośc atrakcyjnie. 3 gr. zachęca do zakupów ale tylko spekulacyjnych. Jest pokusa - kupić za 3 gr i sprzedać np. za 4 gr to ponad 30 procent wzrostu. Taka gra może być warta świeczki, ale tylko gra - nie inwestowanie.

Re: MONNARI

gienz / 2008-03-06 00:27
Głos każdego ma jakieś znaczenie i Pracownika Działu ... też, ale nie generalizowałbym tego stwierdzenia bo takie sygnały nie docierają póki co z rynku. Zawsze będą niepocieszeni i dopóki nie ma to szerszej skali nie wpływa znacząco na wizerunek firmy. Monnari to bodaj najbardziej rozpoznawalna marka odzieży kobiecej w Polsce pozycjonowana dosyć wysoko.
Poki co nie ma co więc przesadzać. Troszkę (ale naprawdę tylko troszkę) in minus zaskoczyły mnie wyniki lutego bo o ile w styczniu sprzedaż wzrosła rok do roku o ponad 150 proc, w lutym było to 120. Rozumiem, że baza rośnie ale ........, no właśnie. Trzeba zobaczyć jak będzie w marcu, czy sprzedaż dojdzie do 20 mln zł.

Re: DGA

gienz / 2008-02-19 20:53
Nie przesadzajmy z wyborami. DGA ma tylko 20 proc. udziałów w PBS DGA więc jej wyniki w niewielkim stopniu wpłyną na wyniki DGA. Bardziej ta spółka może oddziaływać na kurs DGA gdy zostanie upubliczniona, bo takie są plany na ten rok.
Liczę, że zysk netto za 2007 r. zbliży się do 3,5 mln i spółka pochwali się dobrymi perspektywami i prognozami na 2008 r. bo takie powinny być.
gienz / 2008-02-05 01:43
Zgadzam się z tym zasadniczo. Długi są zbyt duże, aby mogła to udźwignąć firma, która w tej chwili na dobrą sprawę robi tylko grzejniki, bo tylko to przynosi jakiś tam zysk. Kilkusetmilionowe zadłużenie z każdym miesiacem rośnie o kilka milionów, spółka ma na karku zwolnienia grupowe (jakby ktoś nie wiedział to kosztuje) i jak ma to udźignąć firma która miesięcznie kilkaset tysięcy zarabia na grzejnikach (ale na wszystkim innym traci, więc bilans i tak jest mocno ujemny). Nie ma takiej możliwości. Kurs się jeszcze buja, bo żadna firma która zbankrutowała nie kończy żywota w ciągu jednego dnia. Trochę jeszcze spekulanci pospekulują ale finał z bardzo dużym prawdopodobieństwem jest jeden. Co z tego, że ktoś odkupi za kilkadziesiąt milionów nierentowne fabryki felg jak jeszcze do spłaty zostanie ponad 200 mln. Nie ma szans. Ewentualna emisja dla wierzycieli lub inwestora z zewnątrz (jak zechcą lub jak się znajdzie) tak rozwodni akcjonariat, że obecne ceny będą nie do utrzymania.
Ostrzegam naiwnych i niedoświadczonych, którzy liczą, że zarobią w dłuższym terminie. Marne szanse. Spekulanci niech sobie spekulują.
Oczywiście to jest mój ogląd na sprawę i każdy decydując za siebie sam podejmuje decyzje.

Re: TOORA

gienz / 2008-02-01 16:45
Kto skorzystał z mojej rady i dzisiaj sprzedał toorę? W trakcie dnia była niezła cena. Końcówka to juz wypuszczanie powietrza. Nie napawa to optymizmem na poniedziałek. Czuję, że ci co nabywali w trakcie dnia nie tylko dzisiaj zanotują stratę

Re: KPPD

gienz / 2007-12-09 21:15
Pieniądz lubi ciszę.
Póki co sprawdza sie mi to na KPPD.
gienz / 2007-12-09 21:06
Realistyczny scenariusz (lub jak ty piszesz czarny ) juz się w zasadzie prawie sprawdził. Popatrz na wycenę tej spółki.

Powiem szczerze, że nie jestem w stanie kompetentnie wypowiedziec się co do wyników spółek których pakiety posiada pcg (bo się zwyczajnie tym tak mocno nie interesuję), ale wiem jedno, że wyniki samego pcg w IV kw będą śmieszne w stosunku do wyceny, a zysk (jak w ogóle będzie) to będzie w okolicach zera. Spółka w tamtym całym roku miała ok. 10 mln przychodów i zysk liczony w setkach tysięcy, a w tym roku z zyskiem jest jeszcze gorzej.

Najlepiej to policz sobie te przychody i zyski pcg i spółek zaleznych ( oczywiście tylko taki procent wyników spółek zależnych jaki pakiet w nich posiada pcg) i popatrz na ile byś to wszystko wycenił. Potem porównaj z obecną wyceną giełdową spółki. Osobiście sam nie analizowałem tych spółek zależnych, ale są to małe spółeczki. Jak zrobisz jestem ciekaw wyników i twojej oceny.

Re: TOORA

gienz / 2007-11-06 20:39
Chyba wielu niepoprawnych optymistów musi nabrać wody w usta. Nie tak łatwo wychodzi się z takich kłopotów jak Toora - o ile się w ogóle wychodzi. Narastanie zadłużenia powoduje, że coraz mniej osób jest chętnych na tą spółkę. Nadal więc warto trzymać się z dala od spółki. Póki co światełka w tunelu brak.
gienz / 2007-11-06 16:52
Inwestowane dużych pieniędzy w takie spółki to bezmyślność

Re: DROZAPOL - NAJLEPSZY WYBOR !!! POSTAW NA PRZYSZłOSC !!!

gienz / 2007-11-02 19:16
Po takich wynikach kwartalnych warto sobie odpuścić spółkę na jakiś czas. Musi teraz swoje ochorować.
gienz / 2007-10-29 23:47
Kolego proszę cię abyś nie przeginał. To, że polityki w prokuraturze jest za dużo to każdy widzi, ale dalej to przeginasz. Nie masz pojęcia o tym co piszesz.
gienz / 2007-10-26 10:42
Sytuacja Toory jest zupełnie inna. Spółka ma ogromne długi. Jeżeli nie znajdzie się ktoś, kto rzuci jej koło ratunkowe to upadnie. Instal mał stare długi których nie był w stanie obsługiwać, ale bieżąca działalność wyglądała ładnie. Takiej spółce wystarczy zastrzyk kapitału np. w postaci objęcia nowej emisji akcji i wszystko się kręci. W toorę trzeba wpompować kupę kasy, a i tak nie wiadomo jak teraz wygląda rentowność tej spółki. Jeżeli działalność nie rokuje osiągania zysków, to nikt jej nie pomoże. Zainteresowany pozwoli jej upaść i kupi jej majątek. Ale akcjonariusze w takim układzie zostaną z niczym.

Najnowsze wpisy