Forum

Komentarze użytkownika "gienz"

Komentarze użytkownika: gienz

gienz / 2007-10-23 12:08
Sprzedaj stare zanim nowe wejdą do obrotu, bo nowe wymuszą spadek starych akcji

Re: TOORA

gienz / 2007-10-23 10:25
To czy warto grac obecnie na Toorze to sprawa indywidualna każdej inwestującej osoby, ale trzeba sobie zdawać, że ryzyko jest ogromne . I nie jest to max -15%. Spółka ma długi większe niż jej majątek, więc jeśli wierzyciele w którymś momencie dojdą do wniosku, że restrukturyzacja nie ma sensu bo, każdy następny miesiąc powoduje coraz większe straty to tak naprawdę akcjonariusze zostaną z niczym. Jest to wariant bardzo pesymistyczny ale niestety cały czas jeszcze realny. Tak więc duża ostrożność i świadomość ryzyka jest bardzo wskazana. Ja osobiśćie jeżeli zainwestuję w ten papier to tylko niedużą część swojego kapitału.

WANDALEX

gienz / 2007-10-22 15:04
Polecam uwadze powyższą spółkę. W tej chwili broni ona oporu na siedmiu złotych i jest duża szansa, że na tym poziomie zakończy spadki. Fundamentalnie jest dość atrakcyjna i jeszcze niedawne rekomendacje wyceniały ją na znacznie więcej (np. rekomendacja DM BPH z marca 2007 na 13 zł). Pierwsze półrocze dla spółki nie było takie złe gdyż pomimo spadku zysku netto (zwróćcie uwagę z czego to wynikało) znacznie zwiększyła przychody. Jeżeli nie wystapią jakieś nadzwyczajne sytuacje w III kwartale wyniki poiwinny byc bardzo dobre, co powinno znacznie oddalic kurs spółki od ceny 7 zł za akcję.
Co sądzicie?
gienz / 2007-10-22 14:56
Polecam zakup akcji tej spółki. Kurs spółki po debiucie na gpw jest jeszcze atrakcyjny i póki spragnieni realizacji zysków osiągniętych jeszcze na ceto nie wyprzedadzą akcji cena może zachęcać do kupna. Fundamenty spółki są bardzo mocne. C/Z przy obecnej cenie to ok. 15 a po III kw. powinno być jeszcze mniej. Tak więc póki głodna zysków podaż jest aktywna warto kupić. Cena poniżej 110 zł jest naprawdę atrakcyjna. Za kilkanaście sesji powinno być drożej. Odsyłam na stronę stowarzyszenia inwestorów indywidualnych gdzie jest ocena spółki po I i po II kwartale
http://www.sii.org.pl/img/_15714232.pdf
http://www.sii.org.pl/img/_23605047.pdf
Smaczku kursowi dodać może nadtto planowany split akcji, planowana ale może jeszcze dość odległa emisja akcji z pp i zainteresowanie przejęciem spółki ze strony Krospana
Sam mam akcje jeszcze z ceto i nie zamierzam sprzedawać w najblizszym czasie.
Co wy o tym sądzicie?

Re: TRASINTUR-PP

gienz / 2007-10-17 12:46
Witam. Kupiłeś nie akcje TrasIntur ale prawa poboru do nowej emisji akcji. Osobiście nie sledzę terminów w tej spółce więc powiem ogólnie. Skoro do jutra można handlować pp to znaczy, że jeszcze do jutra można je sprzedać. A potem musisz zapisać się na akcje nowej emisji - musisz mieć więć na to gotówkę. Pilnuj terminów i zbieraj kasę na nowe akcje. Musisz dowiedzieć kiedy są terminy zapisów na akcje, bo inaczej stracisz pieniądze zainwestowane w pp.
I poczytaj sobie o pp np. na www.bossa.pl
gienz / 2007-11-06 20:52
Chyba sam jesteś w stanie sobie na ten temat odpowiedzieć i tylko boisz się, że jak pomyślisz to się sprawdzi. Ja już od ceny 0,35 - 0,40 gr namawiam do sprzedania akcji i nadal nie widzę powodów do zmiany zdania. Wiele osób kazało mi pukać sie w głowę, ale teraz to sami się chyba pukają, bo mają niezłe straty na starych akcjach.
Jeżeli jakaś dziwna przejściowa spekulacja się nie pojawi to wejście nowych akcji automatycznie będzie kolejnym bolesnym ciosem dla kursu akcji. Dzisiejsze notowania są tego zapowiedzią. Jakby nie było przy cenie 0,26 gr spółka ma teoretyczną wartość 286 mln zł.

Re: DGA będzie ciąć koszty

gienz / 2007-11-06 20:55
Osobiście spółka mi się podoba. Trochę zarząd w przeszłości zawodził, ale obecnie ma przyzwoite wskaźniki i plany jej wyglądają obiecująco.

Re: PCGUARD

gienz / 2007-12-07 23:06
Jakoś moje prognozy na PCG się sprawdzają. Spółka systematycznie spada, urealniając swoją wycenę. Jak pisałem przy cenie 0,35 - 0,40 gr, że dla mnie jej cena powinna byc gdzieś ok. 10 gr albo nawet niżej, wiele osób kazało mi się pukać w głowę. Ale teraz to już milczą.
A fakty są takie, że przed emisją i odjęciem pp spółka była warta bodaj 1,76 zł co przy 100 mln akcji daje 176 mln złotych wartości rynkowej (a była to juz cena mocno nadmuchana).

Obecnie jest 0,14 gr co przy 1mld 100 mln akcji daje wycenę 154 mln zł. Przy okazji pamiętajmy, że akcjonarjusze obejmując akcje dali spółce 10 mln zł. Tak więc kto uparcie wierzył w ten papier, a nie sprzedawał póki było jeszcze dobrze to stracił.

Ku przestrodze dla wszystkich wierzących w nieskończone wzrosty śmieci.
gienz / 2007-12-07 22:56
Takie jest życie. Na pocieszenie powiem ci, że kolastyna nie jest takim złym papierem po spadkach. Ale PCG juz nie.
gienz / 2007-11-28 00:01
Nawet Karkosik zwrócił na nią uwagę

Re: PCGUARD

gienz / 2007-11-25 21:21
Duży rozrzut cenowy między akcjami a pda niezbyt dobrze wróży kursowi po asymilacji. Wystarczy sobie zadać pytanie co będzie równało cenowo do czego - czy pda do akcji, czy odwrotnie. Odpowiedź podsuwa się sama jak sobie popatrzymy ile jest akcji a ile pda. Zakładam, że zbliżenie kursów jeszcze nastapi jeszcze przed asymilacją.

Re: DUDA

gienz / 2007-11-14 22:28
Spółka rozczarowała wynikami za III kw. Członkowie zarządu nie od parady od 2 m-cy wyprzedawali akcje po 10 zł. Wiedzieli co się święci. C/Z jest jeszcze atrakcyjna, ale biorąc pod uwagę, że IV tego roku ma być gorszy od poprzedniego to po wynikach za IV kw wskaźnik C/Z sie pogorszy. Tak więc różowo to nie będzie. Kurs spadł sporo ostatnio,więc przynajmniej jest szansa na stabilizację. Szans na wzrost wielkich nie widać. Jest jedna informacja,która okresowo może poprawić nastroje posiadaczom Dudy - rozwiązanie sporu mięsnego z Rosją.

Re: REDAN

gienz / 2007-11-14 16:31
Nie zauważyłem tej zakładki. Powyżej stworzyłem nastepną i tam napisałem co sądzę o tym Redanie. Konkluzja jest jedna. Na razie omijam z daleka. Może będzie w tym trochę przesady, ale to bodaj najgorsza spółka z bodaj najlepszej branży. I ostatnie wyniki to potwierdziły
gienz / 2007-11-14 16:24
Totalny zawód.
Spółka nadal pod kreską. Wyniki III kw. są mocno rozczarowujące. Mimo wychodzenia z handlu hurtowego (mało rentownego) i zwiększania sprzedaży detalicznej wyniki są coraz gorsze. Spółka zdecydowanie odstaje od pozostałych odzieżówek z GPW i to na gorsze. Ten segment jako taki jest bardzo ciekawy i perspektywiczny, wiele spółek świetnie się rozwija, tylko nie Redan. A juz wydawało mi się, że może to byc ciekawa spółka z tej branzy na koniec roku, ale nic z tych rzeczy.
gienz / 2007-11-10 11:18
Nigdy nie zakładaj się o coś, z czego stratą się nie liczysz. Nigdy nie inwestuj pieniędzy na giełdzie, jeżeli nie liczysz sie z ich poważnym uszczupleniem. Prawda to prosta jak konstrukcja cepa, ale niewiele osób o tym pamięta.

Najnowsze wpisy