Forum

Komentarze użytkownika "GKSF"

Komentarze użytkownika: GKSF

Re: inwestycja na 1-2 lata

GKSF / 2007-12-14 10:00 / Inwestor
Zasadniczo mam tylko pytanie - czemu ta kwota będzie Tobie potrzebna za dwa lata? Przyznam się szczerze, że inwestycja w fundusze akcyjne na 1-2 lata może być błędem. Na tak krótki okres inwestycyjny nie polecam żadnych ryzykownych środków. Już raczej coś zrównoważonego, hedge, lub fundusze rynku pieniężnego, obligacje.

Chcę tylko powiedzieć, że przez dwa lata na akcjach można sporo stracić (można liczyć na swoje szczęście, ale...).
GKSF / 2008-01-17 14:56 / Inwestor
Popieram ponownie na całej linii. Jest to zjawisko pozytywne.

Re: Fundusze...Co na początek?

GKSF / 2008-01-02 10:08 / Inwestor
Jaki masz cel swojej inwestycji? Chcesz odkładać długo i zrealizować zyski za 5-10 lat, czy też szybko się dorobić? Jeśli to pierwsze to rzeczywiście oferty Skandii lub Aegona są ciekawe. Przejrzałbym również ofertę Multibanku.

Jeśli to drugie, to nie wchodź w fundusze. Tutaj popróbuj na giełdzie, ale z góry mówię, że jest to ryzykowne bardzo. Nie wystarczy się tam również "nienajgorzej łapać". Ale również pamiętaj, że wtedy trzeba uzbierać większy kapitał. Ktoś to już poniżej poruszył, ale przypomnę. Załóż sobie konto oszczędnościowe (oprocentowane 4-5%) i tam odkładaj pieniądze. Potem inwestuj.
GKSF / 2007-12-14 14:28 / Inwestor
Korekta trwa teraz. Sygnałem może być zbyt długo trwająca hossa na giełdzie :). Ile dokładnie - nie wiem, czy to da się przewidzieć. Potrzeba doświadczenia.
GKSF / 2007-12-14 14:19 / Inwestor
Kurcze, ale masło maślane napisałem. Krótko - tak, moim zdaniem teraz bardzo się opłaca wchodzić w fundusze surowcowe ;).
GKSF / 2007-12-14 14:18 / Inwestor
Jest to dobra alternatywa dla akcji w okresach spadkowych. Zgodnie z moją wiedzą najwięcej zarabia się na akcjach, ale już takie fundusze pomagają pięknie dywersyfikować portfel i zarabiać na spadkach. Moim osobistym zdaniem teraz jest bardzo dobry czas na to, gdyż na tych funduszach można zyskać nawet w okresach spadkowych. Nie polecam inwestowania 100% swojego kapitału w tego typu przedsięwzięcia.
GKSF / 2007-12-14 14:06 / Inwestor
Zgodze sie, ale zeby uciekac to jeszcze za wczesnie - w takiej sytuacji ciesze sie ze swojej dywersyfikacji. W części odskandiowej mam od listopada na obligacyjnych (tak - poczekam do stycznia, wtedy zacznę kupować akcyjne - prawdopodobnie). W innych rażące spadki, ale jest to raczej skąpa część moich oszczędności, które wykorzystuję do nauki rynku.
GKSF / 2007-12-13 20:56 / Inwestor
Kolego Bartoszu. Widzę u Ciebie zdecydowanie pozytywny pęd do wiedzy. Nie kłóćmy się tutaj o terminy. Kolega miki3d wyjaśnił mi rzecz, o którą pytałem. Jego x-terminowy odnosi się do trendów mikro. Możemy na to przystać, czy też wykopujemy topór wojenny?
GKSF / 2007-12-13 17:25 / Inwestor
Powiem tak - nie jestem skłonny podawać swojego maila, jeśli ktoś nie jest użytkownikiem forum. Bardzo Cię z tego powodu przepraszam, ale rejestracja trwa kilka sekund, a miałem już złe doświadczenia z tego tytułu. Bardzo proszę o wyrozumiałość.

Jak już się zarejestrujesz - wystarczy kliknąć na mój nick (ten na pomarańczowo) i wysłać prywatną wiadomość. Z chęcią odpowiem na Twoje pytania, jeśli tylko będę mógł.
GKSF / 2007-12-13 12:31 / Inwestor
Zapomniałem się doczepić do dowolnych kwot. Ja w takim przypadku zawsze doliczam cenę obsługi. Dlaczego? Ano dlatego, że najczęściej cena obsługi jest pobierana w stosunku miesięcznym. Tak więc mała kwota co miesiąc minus opłaty co miesiąc = zdecydowanie mniejszy zysk niż duża kwota wrzucona na rynek w odpowiednim momencie (dokładniej na spadku).

Dlatego swój kapitał buduję na innych zasadach - mały na rachunku oszczędnosniowym, a po przekroczeniu progu krytycznego - inwestycja (pod warunkiem odpowiedniego stanu rynku). Tak więc w dniu dzisiejszym jest najlepszy czas aby zainwestować, bo jesteśmy w dołku. Nie ulegałem reklamom jeszcze parę miesięcy temu (w stylu 360% zysku w 2,5 roku), ponieważ ile więcej mógłbym na tym zarobić, skoro już jest spora górka?
GKSF / 2007-12-13 12:27 / Inwestor
Bardzo dziękuję za informacje odnośnie hedgu. Ostatnie zdanie mnie zastanawia. Może tak na priva?

Re: inwestowanie małych kwot

GKSF / 2007-12-13 11:22 / Inwestor
Przede wszystkim nie radzę inwestować małych kwot co miesiąc, tylko duże raz do roku. Środki dobrze jest zbierać na jakimś rachunku oszczędnościowym, a potem inwestować. Co do strategii inwestycyjnej...

Na początek coś spokojnego, tak aby nie tracić nerwów - zrównoważone, czy takie tam. Po zdobyciu doświadczenia i zysków :) - część w nieruchomości, część w fundusze akcyjne.

Co do ofert poniżej. Warto się zastanowić nad Skandią, czy AEGONEM. Jednakże nie przez pośrednika takiego jak Ekspander, ale samemu umówić się z przedstawicielem i zachowując zimną krew - wybrać lepszą ofertę. To co jest dobre w tego typu inwestycjach, to to, że jest to proste i omijamy wiele podatków + dostajemy opokę prawną. To co jest mniej pozytywne, to to, że samemu moglibyśmy zarabiać więcej, tylko że do tego trzeba mieć wiedzę.

W moich planach inwestowanie na własną rękę jawi się za 4-5 lat.
GKSF / 2007-12-13 11:12 / Inwestor
Jeśli chcesz inwestować tylko przez trzy lata, to raczej pomyśl o czymś zachowawczym. Zdecydowanie radzę unikać "super ofert". Nic nie zastąpi własnej intuicji. @miki3d - coraz bardziej mnie zaciekawiasz funduszami hedgingowymi.
GKSF / 2007-12-13 11:10 / Inwestor
Co polskich akcji - nazwijcie mnie konserwatysta, ale polski rynek potrzebuje naszych pieniedzy :P.
GKSF / 2007-12-13 10:58 / Inwestor
A tak - szkoda. Nigdy nie wiem, kiedy kupować. Te siedem dni dla agenta transferowego czasami sporo kosztują.

Najnowsze wpisy