Forum

Komentarze użytkownika "goblin"

Komentarze użytkownika: goblin

goblin / 2008-08-27 15:11
Czyli przed snem oddajemy nasze oszczednosci w 'dobre rece', idziemy spac, a rano gdy sie budzimy obok naszej 'walizeczki' z pieniedzmi, stoi sobie poloweczka luksusowej? ;)
goblin / 2008-08-27 15:16
Czyli uwazasz, ze Eurobank jest lepszy od Polbanku, jesli chodzi o konto oszczednosciowe?
goblin / 2008-08-27 15:19
Liczac juz te 10 tys w Eurobanku, wychodzi 490,60 zl w skali roku (po odliczeniu 19% podatku), czyli niecale 41 zl miesiecznie.........
goblin / 2008-08-27 18:52
To juz trzeba za wczasu (przed wypiciem) ponownie oddac nasza sumke, nastepnie oproznic flaszeczke, a nastepnego dnia budzimy sie znowu z butelczyna u boku......
Chociaz tak sobie mysle.... ze to szybka droga do alkoholizmu :D
goblin / 2008-08-28 16:09
hehe, bo moze u nas mozna kupic IPOD'a a nie IPHONE'a :D

W sumie ipod czy iphone.... kazdy moglby sie pomylic ;)

Re: teraz czas na fundusze obligacji

goblin / 2008-08-28 22:57
jak narazie nie widze, zeby te fundusze szly do gory :)
goblin / 2008-08-28 23:00
Zeby sie uspokoilo to chyba jeszcze troche trzeba poczekac.....
A w jakie dokladnie fundy zagraniczne inwestujesz?
goblin / 2008-08-28 23:29
Sorry, ale pozna godzina i chyba myslalem o czyms zupelnie innym.... masz racje, obligacyjne poszly do gory, ale z tego co patrze to ostatnie pol roku to jest wzrost wlasnie w granicach 2%... raz szly w gore, pozniej spadaly, a pozniej znowu w gore i caly czas oscylowaly w granicy + 1,5-2 % (przynajmniej zaobserwowalem to na podstawie funduszow obligacyjnych pioneer. Nie wiem jak inne, ale mysle, ze raczej nie powinny sie znacznie roznic (chodz moge sie mylic).
Jesli jeszcze moge sie zapytac o rade.... np. trzymajac jeszcze jakies srodki w funduszach innych (akcji i inne) z mysla, ze kiedys tam, za jakis czas sie odbija i odrobi sie to co sie strracilo, czy warto teraz te wlasnie srodki przeniesc na fundusz obligacyjny?
goblin / 2008-08-28 23:34
Uprzedzajac jeszcze odpowiedz na pytanie.....
posiadam srodki w banku PEKAO SA i moge dokonac konwersji na nastepujace fundusze:

1. Pioneer Obligacji Fundusz Inwestycyjny Otwarty (75% Indeks polskich obligacji Banku Handlowego + 25% WIBID)
2. Pioneer Obligacji Plus Fundusz Inwestycyjny Otwarty (75% Citigroup Poland Government Bond Index + 25% WIBID)

Oba (patrzac na wykres) zachowywaly sie podobnie, ale moze jest jakas znaczaca roznica w nich (ja sie niestety az tak bardzo nie znam)? Ktory bys mi mogl doradzic? Na ktory lepiej przenies srodki? Czy moze wszystko jedno, jesli chodzi o te dwa?
goblin / 2008-08-29 01:06
Czyli dostep do tych funduszy, o ktorych wspominales:
Robeco High Yield PLN-H, Templeton Global Total Return PLN-H
jest wlasnie poprzez Xelion...?
goblin / 2008-08-29 23:25
hmm... ale jak narazie wszystkie fundusze akcji ida w dol, wiec moze dokonac konwersji na jakies fundusze obligacyjne, ktore jak narazie utrzymuja sie na niewielkim plusie i czekac wtedy na jakies pozytywne ruchy w funduszach akcji (gdy one zaczna isc do gory, wtedy znowu konwersja na fundusze akcji). Czy to nie jest lepsze...?
goblin / 2008-08-30 16:48
Nie do konca masz racje, to nie jest sprzedaz, tylko zamieniasz swoje srodki z funda akcji na fund obligacyjny...... no wlasnie, ile jeszcze moga isc w dol? jak spadnie o kolejne 10 czy 20% tez bedziesz zadawal sobie to pytanie i powtarzal, ze w koncu musza sie odbic? Pewnie sie odbija, ale po co w tym czasie tracic, jak mozna przerzucic na obligacyjny i niech tam sobie czekaja..... takie jest moje osobiste zdanie.
goblin / 2008-09-01 19:10
a ja gdzies slyszalem, ze pierwszy milion to trzeba ukrasc :P
goblin / 2008-09-04 19:43
Skoro podaja, ze jest to: lokata 3miesieczna 8% w skali roku, to oznacza, ze 8% zarobisz po roku czasu. A lokata 3miesieczna moze oznaczac tylko jedno: trzeba bedzie wlozyc pieniadze na ta lokate na min. 3 miesiace, ale najlepiej dowiedziec sie u zrodla ;)
goblin / 2008-09-05 17:09
oszukali mnie... :( banda decydentow!

Najnowsze wpisy