Forum

Komentarze użytkownika "goblin"

Komentarze użytkownika: goblin

goblin / 2008-11-17 01:51
Ja tam wole Mercedesa... (bez gwiazdy nie ma jazdy :D )

Re: opinie o multi pin aegon 2008

goblin / 2008-11-17 01:57
Ja tam juz wole sam odkladac miesiecznie na jakims koncie oszczednosciowym lub lokatach.... a jak kiedys fundusze zaczna odrabiac, wtedy mozna samemu przerzucic srodki na nie...
goblin / 2008-11-18 10:56
estonia to my nie jestesmy...... ale zawsze mozemy miec estonie w kraju...
I jedni i drudzy sa siebie warci :/
goblin / 2008-11-23 22:49

Co by
nie mowic nigdy nie bedzie mozliwe otrzymanie 8,08% bo nie ma mozliwosci odnawiania
lokaty

Ale po tych 3 miesiacach mozna srodki np. ulokowac na innej lokacie w innym banku, gdzie np. oprocentowanie moze wynosic 9 czy 10 % (kto wie co bedzie za 3 miesiace)

Re: EURO - sprzedawać, czy też nie?

goblin / 2008-11-23 22:57
Hmm... jesli nawet wejscie do strefy EURO mialo by nastapic za 3 lata to po tych trzech latach na lokacie 8% nagromadzilo by sie okolo 3600zl (jesli euro zostalo by sprzedane po kursie 3,70zl), wiec za trzy lata bylo by prawie 1 tys. euro wiecej...
(jednak zalezy to wszystko od tego po jakim kursie zostanie sprzedane to 5 tys. euro i na jaki procent ulokowane srodki - bo np. moze to byc lokata 10% )

Re: Lokata dynamiczna w Polbanku

goblin / 2009-09-27 00:36
W drugim miesiacu odsetki beda liczone od 103zl
Ale mam nadzieje, ze podales tylko przykladowe kwoty i procenty?
Bo jak zapewne wiesz to 3% w 1 miesiacu to jest 3% w skali roku, wiec z sumy 100zl po pierwszym miesiacu i przy takim oprocentowaniu bedziesz mial okolo 100,25 zl (normalnie dojdzie jeszcze podatek belki od zarobionej kwoty, jednak w tym przykladzie przychod chyba jest za maly, zeby dodatkowo go obciazac tym podatkiem...)
Jesli sie gdzies myle to prosze mnie poprawic...

pakiet z konsolą Nintendo Wii gratis

goblin / 2010-02-15 12:32
Czy ktos cos wie na ten temat:

Pakiet oszczędnościowy IV jest jednoczesną inwestycją środków własnych kolejno w 3-miesięczną lokatę bankową oprocentowaną 10 % w skali roku, w produkt strukturyzowany oraz produkt regularnego inwestowania z gwarancją kapitału, gdzie wysokość składki w przypadku poszczególnych produktów uzależniona jest od kwoty inwestycji. Minimalna łączna kwota inwestycji to 10 000 zł, z tym że zainwestowanie kwoty minimalnej nie daje w każdym przypadku prawa do nagrody. Szczegóły promocji organizowanej pod nazwą "Pakiet oszczędnościowy IV z nagrodą", w tym pełny opis produktu, gdzie wysokość składek, opłat i rodzaj nagrody uzależnione są od wysokości zainwestowanych pieniędzy oraz informacje o gwarancjach i ryzyku znajdują się u Doradcy. Promocja trwa do 5 marca 2010 roku.

Glownie interesuje mnie jaka kwote minimalna trzeba zainwestowac, zeby ten prezencik otrzymac...?
Moze ktos rozmawial z doradca Open Finance albo taki doradca jest tu na forum i odpowie mi na pytanie.
Chcialbym sie rowniez dowiedziec jak dlugo trwa to regularne inwestowanie w tym przypadku...?

Pozdrawiam.

mBank i lokata jednodniowa - pytanie

goblin / 2010-03-09 20:16
witam,
Czy zakladajac lokate jednodniowa (oprocentowanie 4,5%) w mBanku i wplacajac tam np. 10 tys. zl. nie bede placil podatku 19% (Belki)?
Z moich wyliczen wychodzi, ze nie:
10000 x 4,5% = 450zl
450zl / 12 miesiecy = 37,5zl
37,5zl / 31 dni = 1,21zl
Z powyzszego mi wychodzi, ze dziennie powinno wplywac na konto 1,21zl
Teraz odliczajac z tego podatek 19% wychodzi: 1,21 x 19% = 0,22zl (z tego co sie orientuje to jesli wychodzi ponizej 0,5zl to zaokraglamy do 0zl i nie pobieraja nam tego podatku, a jesli ponad 0,5zl to zaokraglane jest do 1zl i wtedy jest odliczany od tej sumy podatek rowny 1zl... )
Czy dobrze rozumuje?
Na stronie mBanku nie ma informacji, ze lokata jednoniowa jest zwolniona z podatku 19%, dlatego chcialbym sie dowiedziec od Was, czy mam racje...?

Pozdrawiam.
goblin / 2010-03-10 15:15
Dziekuje za odpowiedz.

4. że 4,5% to nie jest najlepsza oferta na rynku- są inne , antybelkowe "polisy"
oprocentowane wyżej.

Przy okazji chcialbym zapytac jakie sa obecnie lepsze oferty na rynku?

FM Bank i lokata 3miesieczna

goblin / 2010-03-10 17:09
Witam,
Mam pytanie odnosnie banku FM... zawsze sa pewne obawy, jesli ma sie wlozyc pieniadze do czegos nieznanego... nowego...
Na ich stronie jest info, ze depozyty FM Banku objęte są gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 50 000 euro w zakresie określonym ustawą, wiec chyba mozna im ufac?

Interesuje mnie lokata 3miesieczna z codzienna kapitalizacja odsetek. Czy te wszystkie odsetki zostana mi przekazane dopiero po zakonczeniu okresu 3 miesiecy? Czy moze odsetki bedzie codziennie wplywac na konto, a po prostu nie bede mial dostepu do kwoty, ktora zdeponowalem? Druga wersja malo prawdopodobna mi sie wydaje, ale jesli tak, to czy musze miec u nich konto, na ktore beda te odsetki splywac?
goblin / 2010-03-11 12:05
Dziekuje za odpowiedz.
goblin / 2010-03-11 12:14
No tak, procent troche wiekszy, jednak okres na jaki musze zamrozic pieniadze jest troche za duzy... 12 miesiecy to troche za dlugo jak dla mnie.
W innym watku zapytalem o lokate 3miesieczna w FM Banku. Tam rowniez zacheca wiekszy procent, ale do pieniedzy wraz z odsetkami bede mial dostep dopiero po 3 miesiacach...

Rozumiem, ze w przypadku opisywanej tutaj lokaty jednoniowej w mBanku dostep do pieniedzy mam kazdego dnia... tzn. zakladam lokate, ustawiam jako odnawialna i kazdego dnia wplywaja na konto odestki a ja moge w kazdym momencie przerwac lokate i miec dostep do zdeponowanego wkladu nie ponoszac przy tym wiekszych strat (co najwyzej odestki z jednego dnia). Czy dobrze to rozumiem?
I jeszcze jedno pytanie... czy odsetki z tej lokaty wplywaja na rachunek oszczednosciowy eMax, ktory nalezy zalozyc do tej lokaty, czy moze kazdego dnia zwiekszaja zdeponowana kwote na lokacie?
goblin / 2010-03-11 12:39
Ok, teraz juz wiem chyba wszystko.
Dziekuje za wszystkie odpowiedzi.

Czyli spokojnie na taka lokate mozna zdeponowac np. 20 tys zl....
dzienne odsetki wychodza 2,42zl, zaokraglamy do pelnych 2zl, a z nich podatek 19% wynosi 0,38zl, wiec to zaokraglamy do zero i tym samym nie pobieraja nam nic...
goblin / 2010-03-11 12:53
Dziekuje raz jeszcze za odpowiedzi.

Re: banknoty

goblin / 2010-03-11 16:22
Bank of Ireland... z tego co slyszalem to w Polsce nie mozna ich wymienic... ale mysle, ze powinienes sie przejsc osobiscie do banku, kantoru i tam zapytac czy Ci je wymienia.

Najnowsze wpisy