Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2010-01-13 23:18 / Tysiącznik na forum
I tak uzyskales cene 5,29? Sorry Jarg, ale Aton to az takim smieciem nie jest, jakby niektorzy sobie tego zyczyli...
Golem14 / 2010-01-13 23:24 / Tysiącznik na forum
Masz ja w swoim portfelu, ktory na Twoje zyczenie jest publiczny, wiec pozwolilem sobie zajrzec:)
Chcesz zrobic na ludziach wrazenie, jak to latwo mozna puszczac "azbest" po zeta?
Golem14 / 2010-01-13 23:43 / Tysiącznik na forum
Moze byc i tak:) Aton jednak nie jestem takim smieciem gieldowym, jakby sobie ktos moze tego zyczyl, zeby moc organizowac zabawy "spoldzielcze" na tym papierze - na NC jest wiele spolek dobrych do tej zabawy.
W przypadku Atona postaram sie jednak zadbac o rzetelny przeplyw informacji: az tak dobrze to nie jest:-)
Nie musisz w taki sposob probowac zaimponowac innym Forumowiczom...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-13 23:59 / Tysiącznik na forum
Hej Jarg,

chodzilo mi tylko o dobre zasady - dbam jedynie o szeroko pojeta rzetelnosc informacji odnosnie spolki, ktorej dlugoterminowe losy mnie zywotnie interesuja...

Nie bierz prosze tego osobiscie - nie taki byl cel mojego pytania do Ciebie.

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-14 00:00 / Tysiącznik na forum
Hej A.migo,

zgadza sie, juz pare razy chcialem Tobie napisac: siorbaj Bytom:)

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-14 01:37 / Tysiącznik na forum
Do Jarga:

jezeli poczules sie urazony moimi pochopnie wypowiedzianymi slowami, to chcialbym Ciebie publicznie w tym miejscu przeprosic - nie chcialem obrazic Ciebie w zaden sposob...

W celu oczyszczenia atmosfery w Kaciku Biga, ktorego rowniez przepraszam za moje wypowiedzi, nie bede wiecej na lamach tego forum pisal o Atonie...

Faktycznie zostalo wypowiedziane dzisiaj o jedno slowo za duzo z mojej strony - przeprosiny kieruje takze do wszystkich Forumowiczek i Forumowiczow - kto jest bez winny zawsze moze rzucic we mnie kamieniem

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-14 12:20 / Tysiącznik na forum

2010-01-14 08:39:17 | Jarg [ Portfel ] [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Do Golema [1]
Golemie...

Twoje przeprosiny przyjmuję. Od początku staraliśmy się utrzymać odpowiedni poziom
kultury w kąciku, a zwłaszcza unikać gorszących sporów pomiędzy jego aktywnymi
uczestnikami. Trzeba więc szybko zapomnieć o tym "incydencie"...

Pojednawczo dodam, że w gruncie rzeczy rozumiem Twoją irytację, ponieważ (jak
przypuszczam) zainwestowałeś niemałe środki w spółkę, w którą wierzysz. Inaczej podchodzi się do transakcji papierem, który zajmuje więcej niż 20% procent w portfelu, a inaczej do zajmującego zaledwie kilka procent... (po prostu zwiększa się tolerancja ryzyka...)

Nie ma też powodu, żebyś przestał pisać o Atonie. Twoje rozważania są bardzo cenne...
Jednak przyjmij do wiadomości, że nawet najbardziej "świętymi" papierami wielu graczy
spekuluje bez sentymentów... Sam jestem ciekaw, o ile więcej procent uda mi się ugrać
obracając akcjami w porównaniu do nieruchomego trzymania w portfelu. Za jakiś czas to
porównam. Ilość, jaką staram się obrócić jest naprawdę niewielka, więc na pewno nie
zaszkodzi w dalszych wzrostach Atona i nie wywoła głębszej korekty, która w końcu i tak
przyjdzie. Oddziaływanie psychologiczne bigowego kącika na innych inwestorów jest raczej również niewielkie, bo kącik jest kameralny...


Witaj Jarg,

ciesze sie, ze potrafimy wypracowac porozumienie ponad podzialami:-) - powiem raz jeszcze, ze nie bylo moim zamiarem obrazic Ciebie w zaden sposob..

Mysle, ze kazdy gra w swoje gry gieldowe tak jak lubi i jest to jak najbardziej ok. - dwa systemy grania gieldowego moga doskonale koegzystowac ze soba...

W Kaciku Biga postanowilem pisac przede wszystkim ze wzgledu na osobe Gospodarza -moje komentarze zawsze mialy sluzyc wymianie pogladow z innym Forumowiczami, poszerzeniu wlasnej wiedzy o gieldzie oraz milemu spedzeniu wolnego czasu:)

Co do kwestii "psychologicznych", to Kacik Big Lebowskiego nie jest jednak takim kameralnym zaciszem jak piszesz, lecz jest najbardziej opiniotworczym portfelem na money.pl i mysle, ze obydwoje dobrze o tym wiemy ;-)

Pozdrawiam Ciebie oraz wszystkich Forumowiczow
Golem14 / 2010-01-14 12:44 / Tysiącznik na forum
Witaj Jarg,

przesylam rowniez uscisk dloni:-) W Kaciku staram sie pisac wylacznie o spolkach ciekawych i wymieniac poglady w wirtualnej przestrzeni publicznej...

W dobie internetu i wirtualnej informacji mysle, ze forumowe komentowanie gieldowe odgrywa wazna role - jest taka platforma spoleczna, gdzie krzyzuja sie rozne informacje i ma to z pewnoscia pewien wplyw na gry gieldowe. Kacik Biga odgrywa przy tym role wyjatkowa: wskazuje na to juz chocby liczba ponad 100 tys. postow...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-14 14:26 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

pozdrowienia skierowalem oczywiscie takze do Forumowiczek, a moze nawet szczegolnie do nich:)

Moc pozdrowien

Re: ATONHT

Golem14 / 2010-01-14 16:09 / Tysiącznik na forum
Oficjalne info zarzadu Atona po glosowaniu w Senacie:

"Wrocław, 14 stycznia 2010 r.
Informacja prasowa
ATON-HT: ustawa odpadowa przeszła przez Senat.

13 stycznia br. Senat głosował nad ustawą o odpadach. Zapisy dopuszczające m.in.
unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest w urządzeniach przewoźnych oraz
unieszkodliwianie odpadów medycznych technologią mikrofalową pozostały niezmienione.
Sejm rozpatrzy poprawki Senatu do ustawy na najblizszym posiedzeniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Potem ustawa zostanie skierowana do podpisu prezydenta.
Senat nie zmienił przyjętych przez Sejm zapisów dopuszczających „unieszkodliwianie opadów medycznych oraz zakaźnych odpadów weterynaryjnych metodami, które przekształcają te odpady zapewniając w rezultacie zawartość węgla organicznego nieprzekraczającą 5%”. Metoda mikrofalowa spełnia wymóg o którym mowa w projekcie ustawy. Reaktor mikrofalowy BWW unieszkodliwia bowiem zakaźne odpady medyczne i weterynaryjne zapewniając w rezultacie zawartość węgla organicznego nieprzekraczającą 5%.

Przepisy zezwalające na utylizację odpadów zawierających azbest w urządzeniach przewoźnych, takich jak reaktor mikrofalowy Aton 200, równiez pozostały niezmienione.
Sejm zajmie się poprawkami Senatu na najbliŜszym posiedzeniu, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Następnie ustawa trafi do podpisu prezydenta.
Golem14 / 2010-01-14 17:10 / Tysiącznik na forum
Witaj Master,

witamy, witamy:-) Wszelkie newsy atonowe jaki i komentarze o spolce oraz pokrewnych tematach sa tutaj zawsze mile widziane:)

Pozdrawiam

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

Golem14 / 2010-01-15 13:43 / Tysiącznik na forum
Witam Wszystkich,

czuje sie zobowiazany w tym "piatkowym" dniu zabrac glos w sprawie Atona:) - emisji mozna bylo sie spodziewac, choc sam przyznaje, ze obstawialem emisje nowych akcji dopiero wtedy, jak zacznie wiosna topniec snieg... - za nauke tajnikow gieldowych placi sie jednak wlasnymi pieniedzmi i krwia:)

Osobiscie uwazam jednak w dalszym ciagu, ze Aton bedzie nalezal do najlepszych inwestycji w roku 2010 - pod wzgledem potencjalnych fundamentow jet to najciekawsza spolka na NC i wiosna rozpocznie sie dopiero wlasciwa dzialalnosc firmy. Na Atonie zamierzam inwestowac dlugoterminowo (wykonujac przy tym takze operaje o charakterze krotkoterminowym:) i zamierzam objac takze PP...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-15 13:47 / Tysiącznik na forum
Witaj Warren,

mozna teraz roznie to rozegrac - na pewno pobuja troche w gore i w dol...

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-15 13:54 / Tysiącznik na forum
Witaj Jarg,

zgadzam sie z Toba - iskra byla jednak bardzo duza: emisja nowych akcji:) - liczylem sie z tym i uwzglednialem w moich planach, ale w troche pozniejszym okresie, tak w okolicy marca...
Ale coz, gramy dalej :-)))

Pozdrawiam
Golem14 / 2010-01-15 14:09 / Tysiącznik na forum
Mysle, ze Aton byl tez takim wyzwalaczem wzrostow na innych spolkach z NC - mamy teraz efekt domina...

Najnowsze wpisy