Forum

Komentarze użytkownika "Golfistka"

Komentarze użytkownika: Golfistka

Golfistka / 2010-07-06 10:51 / Tysiącznik na forum
Tym pierwszym prawdopodobnie będzie Dom Maklerski IDM. O branżowym na razie nic nie wiadomo. – Dziś mogę jedynie powiedzieć, że WŁAŚNIE FINALIZUJEMY rozmowy dotyczące pozyskania nowych partnerów. SZCZEGÓŁY PODAMY WKRÓTCE – mówi Jarosław Żołędowski, prezes Trionu.
Golfistka / 2010-07-06 10:47 / Tysiącznik na forum
Znajdująca się w trudnej sytuacji grupa Trion, może już w przyszłym tygodniu (czyli w tym tygodniu) pozyskać nowego inwestora finansowego i co najważniejsze, także branżowego!!
Golfistka / 2010-07-06 10:44 / Tysiącznik na forum
Bardzo dobrze prawisz - całkiem z Tobą się zgadzam. A jeśli ktoś zapomniał co się szykuje, to przypominam:

Trion Finalizacja rozmów z nowymi inwestorami
Tomasz Furman 02-07-2010, ostatnia aktualizacja 02-07-2010 07:45

Znajdująca się w trudnej sytuacji grupa Trion, może już w przyszłym tygodniu pozyskać nowego inwestora finansowego i co najważniejsze, także branżowego.
źródło: GG Parkiet
+zobacz więcej

Tym pierwszym prawdopodobnie będzie Dom Maklerski IDM. O branżowym na razie nic nie wiadomo. – Dziś mogę jedynie powiedzieć, że właśnie finalizujemy rozmowy dotyczące pozyskania nowych partnerów. Szczegóły podamy wkrótce – mówi Jarosław Żołędowski, prezes Trionu.

Zarząd w pierwszym etapie chce jednocześnie obniżyć i podwyższyć kapitał zakładowy firmy. Obniżenie odbędzie się poprzez zmniejszenie wartości nominalnej akcji. Obecnie wynosi ona 2 zł. Na jakim poziomie będzie ustalona, na razie nie wiadomo. Obniżając w ten sposób kapitał zakładowy spółka podwyższy kapitał zapasowy, z którego pokryje przynajmniej część ubiegłorocznej straty netto. Na poziomie jednostkowym wyniosła ona 66,3 mln zł.

Firma przeprowadzi też dwie emisje akcji (już o obniżonej wartości nominalnej) dla pozyskanych inwestorów oraz zaproponuje wierzycielom konwersję zobowiązań na walory nowej emisji. Na koniec marca łączna wartość zobowiązań samego Trionu wynosiła ponad 91 mln zł. W drugim etapie spółka wyemituje papiery z prawem poboru. – Pozyskane pieniądze przeznaczymy już nie na ratowanie firmy, ale na jej rozwój. Wcześniej oczywiście określimy nowe cele dla całej grupy – twierdzi Żołędowski.

Zarząd specjalizującej się w produkcji okien i drzwi grupy Trion prowadzi również rozmowy dotyczące sprzedaży części majątku. Chodzi tu nie tylko o aktywa, które dziś są niewykorzystane, ale również o znalezienie kupców na niektóre spółki zależne. Nie można nawet wykluczyć zbycia czeskiej grupy VPO Protivanov oraz Inturu, których rozwój jest obecnie wspierany przez Trion.

W związku z ogromnymi stratami środowe ZWZA musiało zdecydować o dalszym istnieniu spółki. Głosowano na „tak”. Akcjonariusze udzielili absolutorium wszystkim członkom zarządu i rady nadzorczej, z wyjątkiem Roberta Fałkowskiego. Do 26 maja był prezesem.
PARKIET

Czy Ty jesteś tam ten SB, co pisał na Skotanie?
Golfistka / 2010-07-05 16:41 / Tysiącznik na forum
na tej giełdzie to codzienne zajęcie - żałować. Więcej tu nic nie ma do roboty. A swoją drogą, czemu tak długo zamierzasz czekać na wzrosty?
Golfistka / 2010-07-05 13:27 / Tysiącznik na forum
teraz to tylko kupować Trion, przecież cena sprzedaży 1 PLN. Ale ludzie boją się - wcale sie nie dziwię. Chce sama też dziś dokupic po 55-56 gr, ale trochę strachu mam :)
Golfistka / 2010-07-05 13:24 / Tysiącznik na forum
błąd - na Karen jeszcze będą spadki znaczne, kupowac można dopiero po 1,2 nie drożej. Trion wyczekuje przed odpałem, wiary nie brak
Golfistka / 2010-07-03 20:10 / Tysiącznik na forum
Kiedy ja byłam zadowolona z Petrola? Coś Ci wiem, w głowie się pomieszało. Miałam cały czas jak weszłam tylko olbrzymią stratę wirtualną. Z czego tu być zadowoloną? Żartujesz chyba..
Golfistka / 2010-07-03 10:18 / Tysiącznik na forum
Kazik, też trzymam kciuki za to żeby piekło Cię nie pochłonęło ;) bez względu na rozwój sytuacji :). Tylko wybacz, interesuje mnie odpowiedź na to moje pazerne pytanie, które brzmiało: po jakiej cenie wchodzić w najbliższych dniach-tygodniach, aby można było jak najwięcej zarobić przy drugiej fali wzrostowej pod finalizację umowy z tajemniczym inwestorem? Jak już wyczujesz tę cenę, to daj mi znać może, co? Pozdr.
Golfistka / 2010-07-02 23:02 / Tysiącznik na forum
ok, tylko nie będzie połączenie, a będzie raczej totalne przejęcie przez Total zadłużonej spółki, hehe. Ale do tego jeszcze kawał czasu wiem10, gdy akcji do 5 PLN spadną może. 8 miesięcy lub nawet półroku siedzieć tu, tracić pieniędzy i czekać na to wydarzenie - mnie na to nie stać. Muszę coś jeszcze zarobić w międzyczasie. Szkoda, że wcześniej nie wyszłam z Petrola - miałabym więcej kasy. Ale to dobra nauczka na przyszłość ;). Pozdrawiam
Oczywiście nie mowię że bedzie tak jak przedstawiłam wyżej, ale mi się wydaję jest to baardzo prawdopodobne.

Re: KAREN

Golfistka / 2010-07-02 22:24 / Tysiącznik na forum
Drodzy koledzy, wy lepiej tu jesteście zorientowani co do ceny, po jakiej trzeba wchodzić z powrotem w Karen przez tym drugim wybiciem, związanym z umową inwestorską. Wy lepiej wyczuwacie tę Spółke. Jak sie mówi - póki nie kupisz akcji spółki jej dobrze nie zrozumiesz :). Napiszcie proszę do mnie lub mailem lub jestem dostępna na forum TRION i IGROUP - byłaby wam bardzo a i to bardzo wdzięczna. Nie zapomnijcie o mnie!
Trzymajcie się ciepło.
Golfistka / 2010-07-02 22:10 / Tysiącznik na forum
o matko, "przyszli prezesi" - robię błędy. Pozdr.
Golfistka / 2010-07-02 22:07 / Tysiącznik na forum
Gricuk to jest akurat, jak się mówi.. zapomniałam.. ale w sensie nic nie zawinił w tej sprawie. Przyszłe prezesy to samo będą musieli robić jak im Wielki Rudy Rys na trąbce zagra.
Golfistka / 2010-07-02 16:01 / Tysiącznik na forum
przepraszam, że napisałam- niedorobione infa. Tak pewnie nie jest i infa tez są dobre. Spółka w ten sposób oddcina się od zobowiązań (długów) swoich zależnych spółek, ale cały czas czekamy co z MCI?
Golfistka / 2010-07-02 15:28 / Tysiącznik na forum
Tak mówisz? :) to było by nie źle.
Golfistka / 2010-07-02 15:27 / Tysiącznik na forum
ja poczekam do info o inwestorze. Nie, o dwóch inwestorach! Jeden branżowy, drugi finansowy

Najnowsze wpisy