Forum

Komentarze użytkownika "Golfistka"

Komentarze użytkownika: Golfistka

Golfistka / 2009-11-06 22:15 / Tysiącznik na forum
60 tys zł - nie wygląda mnie to na kasę leszcza. Po za tym teraz głobalna korekta rynku i to dlatego Impex też stoi w jednym miejscu. Ale zauważ w jednym - nie pada w dół, jak milka, która na pewno ma (info wszędzie o fatalnych stratach Millennium) stąd spadek az 15%. Impex sie nie ruszą, tylko siekupuje porządnie uważam sie kupuje, a nie tam same leszcze. Leszcze kupują max do 5000 szt
Golfistka / 2009-11-06 22:10 / Tysiącznik na forum
ja tez muszę zarobić na bułki i kawałek czekoladki lub chociaż odzyskać swoje ukochane pieniążki z mniejsza stratą.

Re: PRONOX

Golfistka / 2009-11-06 21:55 / Tysiącznik na forum
Słuchajcie, już wiem co jest z Milli - oczywiście to nie jest żadna wiedza dla wybrańców, ale w przełożeniu do Pronoxa wiadomości z Milki mogą oznaczać dużo przyjemnych skojarzeń.

Więc: Jeśli założyć, że Millennium wyemituje maksymalną liczbę akcji, czyli 425 mln i będzie chciało dostać 1 mld zł, to cena akcji wyniosłaby 2,22 zł. Gdyby spółka wyemitowała np. 300 mln akcji przy założeniu uzyskania 1 mld zł, to cena akcji byłaby na poziomie 3,33 zł. Patrząc na wczorajszy kurs 4,04 zł(spadek o 15%) w pierwszym przypadku dyskonto wyniosłoby ponad 40 proc., w drugim prawie 20 proc.

1. Obecnie w Pronox mamy podobny spadek 15% z 1,50 do 1,27 - wynik obiecanej wielkiej emisji akcji i ogłoszenia długu Pronoxa - 91 mln.
2. Milka chce wyemitować na 100% min 300 mln akcji, Pronox jak to wiadomo na 100% też tylko ok. 20 mln. Do wierzycieli będą późniejsze emisji i następna reakcja kursu, ale teraz o tym nie chcę dywagować, bo to bedzie kiedyś.
3. Milka chce uzyskać 1 mld zl (z akcji), aby wyjść na prostą - Pronox tylko 91 mln (z akcji i obligacji).

Jaki z tego nasuwa się wniosek? Że cena emisyjna tych przyszłych akcji nie będzie tak drastycznie odbiegała od ceny rynkowej, a na pewno nie o 20-40% jak w przypadku Millennium. A może wlasnie bedzie na poziomie 1,2 zl za sztuku. Jeśli już, to na pewno nie niże 1,15 PLN. Bo ja się bałam ceny 0,5-0,6 PLN. Od tego poziomu bedzie poczatek prawdziwych wzrostow (nie jednodniowych) w momencie kiedy wierzycieli wezmą te przeznaczone dla nich akcji - czyli początek prawdziwego uratowania Pronoxa. Kiedy akcji oficjalnie przyjmą wierzycieli kurs musi wzrosnąć stopniowo do powiedzmy stabilnych 3,0PLN.
Dla tych, kto nie chce dłużej potrzymać do tych 3 PLN (kwestia myślę 4-5 miesięcy), to jest szansa bez straty wyskoczyć w momencie, kiedy wierzycieli wezmą papiery lub w momencie ogłoszenie ciekawej ceny emisyjnej tych 20 mln akcji.
No to chyba nie jest wszystko tak tragicznie :)
Golfistka / 2009-11-06 21:17 / Tysiącznik na forum
:) spoko, też nam ciebie brakowało
Golfistka / 2009-11-06 19:43 / Tysiącznik na forum
przesuniemy się, wiem10, tez się zmieścisz :) w tej głupiej piaskownicy :)
Golfistka / 2009-11-06 19:38 / Tysiącznik na forum
tam to - to byl tylko list intencyjny, a w momencie podpisania umowy z Lotosem, pluszaku, to dopiero dzida będzie. Umowy związanej z dzierżawą nieruchomości, usługami związanymi z organizacją produkcji, organizacją logistyki, ochrony przeciwpożarowej i ochrony mienia, a także umów handlowych, na mocy których Skotan SA będzie miał możliwość budowy i długoterminowej eksploatacji instalacji produkcyjnej na terenie Lotos Czechowice SA.
Ucz się pluszaku, Pablo i równiez miłego
Golfistka / 2009-11-06 19:20 / Tysiącznik na forum
jak to? A info w sprawie drożdżowni? Już nie czekasz pluszaku na info?

Re: SKOTAN

Golfistka / 2009-11-06 18:38 / Tysiącznik na forum
no to kiedy w końcu będzie wasza następna dzida? Poproszę pluszaki, bo czekam też na nią.

Re: IMPEXMET

Golfistka / 2009-11-06 17:05 / Tysiącznik na forum
ktos dzis po 2,47 kupił pakiet 24.000 szt - prawie 60.000 PLN. No chyba musi coś wiedzieć o wynikach Impexa

Re: PRONOX

Golfistka / 2009-11-06 16:51 / Tysiącznik na forum
Jak my biedni dożyjemy do 20 listopada? Parkiet pisze, że od 20 listopada na giełdzie znów trend wzrostowy rozpoczyna swój marsz ...

Re: PRONOX

Golfistka / 2009-11-06 16:46 / Tysiącznik na forum
Wracaj wiem10! Napisz coś optymistycznego, a potem skoncentruj na tym swoja siłę woli :))
Golfistka / 2009-11-06 16:40 / Tysiącznik na forum
to napisz do cholery mnie o tym na maila SB ! Raz tu nie możesz powiedzieć.
Golfistka / 2009-11-06 16:36 / Tysiącznik na forum
bo wiem10 nie jest zlośliwy - pisze raczej takie pluszowe rzeczy. A ementaler zadawał mu pytania, bo mu się podobało otrzymywać pluszowe odpowiedzi :)
Golfistka / 2009-11-06 16:28 / Tysiącznik na forum
możesz to jakoś ze szczegółami ująć? .. nie osłabiaj mnie
Golfistka / 2009-11-06 15:19 / Tysiącznik na forum
ale przed nami następny ważny tydzień-dwa tygodnie gdzie na pewno będą wzrosty

Najnowsze wpisy