Forum

Komentarze użytkownika "Golfistka"

Komentarze użytkownika: Golfistka

Golfistka / 2009-12-01 13:50 / Tysiącznik na forum
I przestań te swoje fanaberii ciągle powtarzać, drogi hohliku, drogi hohliku... I w ogołe nic nie rozumiesz i ciągle chcesz, aby Tobie to wszystko było tłumaczone od początku, a i tak tego nie czytasz chyba do końca - chyba prawidłowe asdfax2 na ciebie się wkurzył...
Właśnie, i wiema 10 to już też z przesadą przytoczyłeś !
Golfistka / 2009-12-01 16:16 / Tysiącznik na forum
Sorry, ja juz tobie dawno odpowiedziałam na to, ale ty nie chcesz zrozumieć - nie wiem czemu. Mogę powtórzyć jeszcze raz - tez jestem uparta.
Banki zgodzą się na cenę emisyjną i po 1,0pln. Za 2 miesiące sprzedadzą po 2,0pln. Zarobią - będą szczęśliwe. W tym momencie cena zacznie spadać do tych twoich 1,4pln. Ale w momencie, kiedy banki będą sprzedawać po 2pln, cena rynkowa sięgnie 3,0 - na ten moment my czekamy, aby zarobić też na akcjach Pronoxa. Dlaczego obstawiam cenę emisyjną jako 1pln? To już też nie raz pisałam: akcji będzie znacznie mniej - nie ma potrzeby emitować po 0,3pln, a Król dotrzyma swoich obietnic - wiadomo (wykupi akcji+obligacji). Także Pronox ma perspektywę w postaci przyszłych i obecnie zawartych umów - banki też to widzą, nie są pionkami, jak mówisz.

Czyli robisz jeden podstawowy błąd - cena rynkowa akcji spadnie nie w momencie przekazania do wierzycieli akcji Pronox z emisji, bo to jest dobra wiadomość i cena rynkowa akcji podskoczy. To jest dowód na to, że Pronox przeżyje na prawdę i ma spokój na jakieś 3 lata (powiedzmy), aby wyjść na prostą i jeszcze wyżej. Po za tym Pronox właśnie w tym momencie przejdzie na ciągłe notowania. A cena rynkowa zacznie spadać w tym momencie, kiedy banki zaczną realizować swoje zyski. I ja mam wielką nadzieje, że każdy z nas też w tym czasie zdąży wyskoczyć z 200% zyskiem z Pronoxa
Golfistka / 2009-12-01 17:08 / Tysiącznik na forum
uogólniasz. Po za tym ciągle podkreślasz, że cena emisyjna będzie ZNACZNIE niższa niż rynkowa. Taka sytuacja miałaby miejsce w momencie emisji 1,8mld szt akcji - też juz to mówiłam. W obecnej sytuacji cena emisyjna będzie po prostu niższa - w tym tkwi przyczyna między innymi dalszego pozytywnego zachowania kursu. A na prawdę cena spadnie, jeszcze raz powtarzam, w momencie realizacji zysków poprzez wierzycieli.
Ten spadek, który ty ciągle masz na myśli, być może krótkofalowo też będzie miał miejsce, ale nie odbije się bolesną głęboką korektą na kursie - najwyżej spadek o 2% przez tydzien.

Re: IMPEXMET

Golfistka / 2009-12-01 17:30 / Tysiącznik na forum
no i kiedy? kiedy te wzrosty panie Karkosiku? kiedy IMPEX się obudzi w końcu? I kiedy w końcu ten gupi Impex wchodzi do WIG40? 18.12.09?
Golfistka / 2009-12-01 17:47 / Tysiącznik na forum
Przejęcie akcji emisyjnych (równoznaczne to jest dla mnie z momentem emisji) po niższej cenie niż rynkowa przez banki - to oznacza, że banki skłonne faktycznie wejść w układ z Pronoxem. Dlatego ten moment w przypadku Pronoxa uważam za pozytywny. Emisja ta robiona jest pod wierzycieli. Wszystko jest robione pod nich. I cena emisyjna też z nimi się uzgadnia - więc jest to gancygar.
Golfistka / 2009-12-01 19:36 / Tysiącznik na forum
Hehe.. banki na pewno nie są gupi. Przy upadłości likwidacyjnej starczyłoby na spłatę gł. należności + nawet na jakiś porządny procent odsetek - i to byl pewniak na 100%. I ten pewniak banki O DZIWO, nie wybrali !! A wybrali układ upadłościowy, wierząc, że dzięki temu otrzymają gł. należności z odsetkami, a najważniejsze, że nieźle zarobią na tym.

Ale to że oni dali swoje "TAK" na układ z Pronox, a sąd to zatwierdził od strony formalnej NIE JEST równoznaczne z podpisaniem końcowej umowy (zauważ nie ma jeszcze żadnej umowy pomiedzy Pronox i wierzycielami, ale będzie i o tym się dowiemy z info). Z tej właśnie umowy dowiemy się też o cenie emisyjnej, po której banki zgodzili się łaskawie wziąć papiery emisyjne Pronoxa i na jaki okres czasu, jak każda umowa, tak i ta umowa, jest zawarta. Banki wcale nie muszą sie zgadzać na przyjecie tych akcji na tym etapie, jeśli im coś się nie przypodoba. I wtedy Sąd ogłosi z powrotem upadłość Pronoxa, tym razem likwidacyjną. Na razie Sąd pozwolił im SZUKAĆ ugody - no to szukają i na pewno znajdą, wiadomo. Może tym razem zrozumiesz o co koman.
Golfistka / 2009-12-01 19:47 / Tysiącznik na forum
to dlaczego jesli banki wszystko zaakceptowali Pronox jeszcze w dalszym ciągu znajduje sie na jednolitym notowaniu?? hehe
Golfistka / 2009-12-01 20:00 / Tysiącznik na forum
aby znaleźli tę UGODĘ na poziomie ceny emisyjnej po 1,0PLN !!
PS. 0,9 PLN też może byc jak dla mnie :)
Golfistka / 2009-12-01 20:02 / Tysiącznik na forum
zgadzam sie, ale wytłumacz sam, bo ja już nie mam czasu na pisanie

Re: PRONOX

Golfistka / 2009-12-01 20:22 / Tysiącznik na forum
I może właśnie wiem10 ma racje, kiedy mówi, że taniej Pronox, niż teraz nie kupisz.
No może jeszcze po 1,20. Ale to są tylko moje snucia.
Golfistka / 2009-12-01 20:51 / Tysiącznik na forum
Ciekawe, zgadza się z tym, co ja tu snułam kilko dni temu :)
Golfistka / 2009-12-02 09:11 / Tysiącznik na forum
wlasnie - jak banki przyjmą akcje i umowy będą podpisane, to i Sąd wycofa wniosek o upadłość
Golfistka / 2009-12-03 16:40 / Tysiącznik na forum
max było 1,9 - coś ty Gabriel?? A ementaler wcale nie ma dużo racji - ja to udowodniłam niżej - on wcale nie zna się na sprawach. Szkoda, że nie czytałeś tego co ja pisałam odpowiadając ementalerowi, bardzo szkoda. No ale widocznie facet zawsze czyta tylko faceta - kobieta wg was, to jest jedna wielka głupota
Golfistka / 2009-12-03 16:43 / Tysiącznik na forum
czekam na troche niższą cene, aby dokupić - pisalam, że 2 tygodnie będą wzrosty i tak będzie
Golfistka / 2009-12-03 16:46 / Tysiącznik na forum
a w przeciągu tych dwóch tygodni można dokupywać

Najnowsze wpisy