Forum

Komentarze użytkownika "greg_davo"

Komentarze użytkownika: greg_davo

Re: Skandia - opinie

greg_davo / 2017-10-21 15:49
można powiedzieć, że mały sukces, sędzia we wrześniu zasądził na moją korzyść zwrot całej opłaty likwidacyjnej od skandii + koszty procesu (i związane kwoty), polecam wszystkim taką drogę.

a przy okazji

---niech żyją wolne sądy!!! ---

Re: Skandia - opinie

greg_davo / 2016-11-07 17:46
dzisiaj odbyła się pierwsza rozprawa, niestety, chyba w moim powiecie to pierwsza taka sprawa i potrwa trochę, bo sędzia "nieobyty", mój prawnik mówi, że w Krk, jest po 300 spraw i sędzia taśmowo zasądza bez kozery zwrot opłat od skandii, podobnie w wawie, a na prowincji ktoś musi być pierwszy :(, ale jestem dobrej myśli, coraz więcej korzystnych dla klientów wyroków zapada,
polecam po raz kolejny każdemu - rachunek zysków, głownie strat - czy opłaca się płacić za zarządzanie do końca umowy, czy zerwać ją teraz i odzyskiwać kasę.

Re: Skandia - opinie

greg_davo / 2016-04-21 14:08
ja po 8 latach, na początku kwietnia wypowiedziałem umowe, oczywiście pobrali opłatę likwidacyjną, oczywiście kieruję sprawę do sądu,
kwestia korzysci lub ich braku jest dość płynna, ale przegieli juz z opłatami za tzw zarządzanie, pobraliby mi do konca umowy (7lat) nie mniej niż 10tys za nic, a to mnie wkurza, polecam wszystkim przeliczenie potencjalnych zysków i strat i podjęcie decyzji właściwej dla siebie,

Re: Co Myślicie o Skandi?

greg_davo / 2015-12-17 20:10
wnerwili mnie ostatnio znowu, sprawa wygląd tak, opłaty za tzw zarządzanie są nieakceptowalnie wysokie, (jak to streścić kurde),
dla kwoty składek w pierwszych 5 latach opłata wynosi 2,9% (było 500 zł/mc), a oni pobierają 3,9% - dlatego, że zmniejszyłem potem do 200 zł, więc u nich prawo działa wstecz i nie ważne że było 500, ale że teraz jest 200, więc od tych 5 lat jest wyższa opłata - wg. mnie jest to ich interpretacja oczywiście korzystna dla nich- nie precyzyjnego zapisu w owu.
Wku.rwia mnie to jak......
ale juz za chwilę zamierzam się z tego wypisać.
więc po raz kolejny - o d r a d z a m!!!!!

Re: Skandia - opinie

greg_davo / 2015-01-29 12:59
też mam/jestem w skandii, ósmy rok, na szczęście wpuściłem się "tylko" na 15 lat,
nic przyjemnego na nich nie powiem, (a co wcześniej pisałem to jest i pod tym tematem), ale powiem Wam co zrobiłem,
jak tylko się dało zmniejszyłem wpłatę do 200zł, zacząłem sam aktywniej zarządzać umową, bo wcześniej naiwnie liczyłem na wsparcie "agenta", teraz robię konwersje jeżeli uznam, że trzeba, i na dziś mam +15% (w ósmym roku), przynajmniej nie strata, jeszcze wstrzymuję się przed likwidacją, bo stracę wtedy ponad 5000, lub jedynie 2000 od kwoty wpłaconej, jeżeli szczęście dopisze to w 10 roku zlikwiduję to bez straty,
i nigdy więcej.

Re: Skandia - opinie

greg_davo / 2013-04-10 20:14
ja mam "tylko" 15 lat i jestem prawie w połowie,zanim doszło do ostrych zjazdów giełdowych parę lat temu byłem nawet na plusie, potem juz tylko na minus, teraz w marcu miałem malutkie -1,5%, o ile znowu coś nie kichnie, to daje nadzieję na wyjście z tej "przygody" bez straty.
wkurzają mnie w skandii najbardziej opłaty. a nic dzięki temu nie mam. nawet p...nego telefonu raz w roku, maila.
z innej strony, jak tylko pojawiła się możliwość (po 5 latach) obniżyłem składkę do min - 200zł,(ok.80opłat!!!) resztę pierwotnej składki sam wpłacam na fundusze -prowizja przy akcyjnych 10zł, przy dłużnych 2,5 - to chyba jest różnica, możliwość wypłaty kiedy chcę, no i jestem na 12% plusiku po 1,5roku.
mam nadzieję, że ludzkość już się nie daje łapać na to.
acha, miałem kontakt niedawno od "mojego" agenta - przez jakąś sekretarkę w sprawie lokat (sama menda się bał dzwonić?), i innych ich produktów (bo to grupa nobla). widać mają w portkach teraz, i z pełną satysfakcją kazałem przekazać mu pozdrowienia i sugestie wypchania się ich ofertami najlepiej przez zakończenie jelita grubego.
ach, jaka to była satysfakcja ;), czego i wszystkich złapanym życzę.

Re: gemini polska kraków - kto się spotkał

greg_davo / 2013-03-04 20:38
zdecydowanie nie internet :),
doradcy finansowi, tzw.

był u mnie gość, coś pogadaliśmy, zapowiedział wizytę po tygodniu, ze spersonalizowaną ofertą - nie wiem czego miałaby dotyczyć, ale czasu sporo minęło i cisza, ale to mnie nie smuci, sądzę, że uznał mnie za nieobiecującego klienta :),
tzn takiego, co nie da się namówić na byle co.

Re: FM GROUP

greg_davo / 2013-01-30 20:42
znajomy sobie dorabia rozprowadzając ich chemię, dałem się namówić na małe zamówienie, a on sobie chwali współpracę,twierdzi że lepsze warunki niz w a....nie

Re: Skandia - opinie

greg_davo / 2013-01-30 20:36
tedchom ma rację,
ostatnio ciągło w górę, ja doszedłem właśnie do 2% straty w skandii przez prawie 1,5r, (z 14%) i zastanawiam się co dalej będzie, czy usa nas pociagną do dołu,
czy ryzykować dalej,

Re: jaki fundusz inwestycyjny najlepszy?

greg_davo / 2013-01-16 20:47
kiedyś trzeba zacząć :),
po prawdzie nadają się wszystkie, a najlepszy jest ten który przynosi największy zysk ;),

ale na sam początek to może zorientuj się czy bank w którym masz rachunek ma tfi, ja w ten sposób zacząłem, chyba tak najprościej, będziesz się pewniej czuć,
poczytaj prospekty - albo w necie, albo z oddziału, zacznij od mniejszych kwot, i "bezpieczniejszych" fundów - obligacji, papierów dłuznych (ale tu też się można naciąć - vide idea tfi), wrzuć sobie np 1-2 tys na akcyjne i obserwuj jak i co się dzieje, większość na te wyżej wspomniane, ale nie likwiduj lokaty jeżeli masz - przynajmniej połowę pozostaw,
no i czytaj, obserwuj, chyba na początek aż nadto.

gemini polska kraków - kto się spotkał

greg_davo / 2013-01-08 17:23
sprawa jak w temacie,
czy ktoś (raczej małopolska) miał do czynienia z firmą?
co może o nich powiedzieć?
godni uwagi?

Re: Skandia - opinie

greg_davo / 2012-08-16 15:49
"Z takim podejściem do tematu to mam rozumieć że jak masz katar albo lekkie przeziębienie albo boli Cię głowa albo się skaleczysz to też od razu idziesz do lekarza? A jak Ci się żarówka przepali w aucie albo będziesz musiał wycieraczkę do szyby wymienić albo płynu do chłodnicy nalać to też od razu jedziesz do mechanika? A jak budujesz dom i zatrudniasz "fachowców" to też ufasz im bezgranicznie? "

jakoś mnie nie przekonujesz, w skrajnych przypadkach małe skaleczenie się może źle skonczyć, a ciężko wygospodarowane przez wielu ludzi pieniądze na miesięczne wpłaty nie są na poziomie kataru, a co do żarówek, to doszło już do tego, że bez wizyty w serwisie przy pierwszej wymianie się u mnie nie obeszło- teraz jak mnie nauczył serwisant robię to sam - i tu znowu jest doskonała analogia do "naszej" sytuacji.

ale wiesz, trochę mi cię żal, bo w moich stronach jednak jeszcze trochę można ludziom ufać, szczególnie kiedy się im oddaje sprawy na których samemu się nie zna, choć osobiście stosuję zasadę ograniczonego zaufania, to czasem nie ma wyjścia, trzeba zaufać bardziej i koniec, albo wyjdziemy dobrze albo nie,
tak było tutaj.

Re: Czy wchodzic w Skandie?

greg_davo / 2012-05-07 17:20
bez straty to ty się nie uwolnisz przed koncem umowy (znaczy - bez jeszcze większej straty).

ja po 5 latach mam 25% opłaty likwidacyjnej, więc zrobiłem jedną rzecz jaką mogłem (bo nie mam zysku 30% żeby nie stracić na likwidacji :), a odsprzedaż za 50% też mnie nie jara) , obniżyłem składkę do min możliwej stawki (teraz 200) a oszczędzoną część sam wpłacam wg uznania do innych fundów. i nie płacą od tego 70 zl jak w skandii a 10,

Re: Skandia - odstapienie od umowy

greg_davo / 2012-03-27 17:14
nie chce się mi czytać mojej umowy, ale kilka lat temu podpisałem taką umowę i przez brak czasu i zapomnienie nie wpłaciłem pierwszej składki, i umowa została anulowana. dopiero przy drugim podejściu się dałem złapać.
więc myślę, że dopóki nie wpłacisz, to Ci mogą naskakać.

Re: Co Myślicie o Skandi?

greg_davo / 2012-03-23 08:16
jak idziesz do restauracji i kelner na ciebie krzywo spojrzy to stwierdzisz, ze opryskliwy i juz tam nie wrocisz.
ja mam pretensje do skandii, ze 6 lat temu, kiedy bylem zielony nie zostalem uświadomiony w co wchodze, tylko tabelki, wykresiki, procenty,a potem żadne zainteresowanie klientem, itp. coż, sprzedaj, spadaj, zapomnij :),
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy