Forum

Komentarze użytkownika "hanauama"

Komentarze użytkownika: hanauama

GPW: WIG20 odrobi spadki? 2700 pkt w zasięgu

hanauama / 2011-02-17 15:48
Ładnie teraz poszło. Robi się ciekawie. Co prawda chwilowo wtapiam ale czym by było życie bez takich emocji :)

GPW: WIG20 odrobi spadki? 2700 pkt w zasięgu

hanauama / 2011-02-17 14:31
Witam kolegów
No i jak tam dzisiaj się zapatrujecie na sytuację? Powtórka z wczoraj, tj ustabilizowany poziom do 17 a potem znowu zjazd? czy jednak ruszymy za resztą cywilizowanego świata?
hanauama / 2011-02-11 10:31
No własnie. Poruszyłeś kolejne ciekawe zagadnienie. Aparat matematyczny i giełda. O ile na rynkach finansowych się nie znam, o tyle matematyka, choćby wyższa nie jest mi obca. Ale cały czas zastanawiam się ile jest w tym sensu żeby w taki czy inny sposób wyliczać przyszłe zachowanie rynków. Tak zdroworozsądkowo. Wystarczą proste przykłady z życia wzięte, wszystko ładnie, wszystko pięknie, a potem nagle wybucha jeden wulkan i okazuje się że pół Europy jest sparaliżowane, bo samoloty nie mogą latać. I wszystkie wzory i teorie biorą w łeb. Podobnie z konfliktami, terroryzmem etc etc. Zdaję sobie sprawę że AT stało się prawdziwą dziedziną nauki i pewnie niejedna praca doktorska powstała w tej dziedzinie, ale mimo to cały czas zastanawiam się ile w tym wszystkim jest analizy właściwego rynku, a ile tak naprawdę modelowania zachowań samych inwestorów, których istotna część jest przekonana o słuszności AT. Czy nie jest to czasem tylko samospełniająca się przepowiednia? Co oczywiście nie zmienia faktu że w takim przypadku możliwość przewidzenia zachowań uczestników rynku to też wiedza warta wiele i przeliczalna na konkretne zyski.
hanauama / 2011-02-10 23:25
To był na pewno sygnał S? :) Czy piszesz o nich z przekąsem?

Generalnie mnie przede wszystkim interesuje rynek terminowy i kontrakty. To właśnie nim jestem zafascynowany. Wiem że wytrawni gracze twierdzą że to ruletka i trochę prawdy w tym jest. Co tu dożo mówić przetestowałem już to :) Ale generalnie widzę w tym dużo zalet - można natychmiast reagować na pewne ruchy, no i na płynnym rynku nie jesteś uwiązany zleceniem. A z akcjami już tak niestety nie ma. Poza tym akcji danej spółki nie zawsze będę mógł kupić tyle ile akurat bym chciał. Tym bardziej sprzedać...
hanauama / 2011-02-10 23:02
To może i nie byłoby głupie ale tu zawsze zdania są mocno podzielone :)
hanauama / 2011-02-10 22:25

skoro czytales Tharpa to nie wiem co robisz na tym dennym forum? chyba ze tak jak ja
dla zbity to zrozumiem :)


Wiesz - żeby tak od samego przeczytania wszystko zależało... :) Przeczytałem jak dotąd dwie jego pozycje. Ale nie ograniczam się tylko do niego.
A co do forum - śledzę je mniej więcej od jesieni. Wiadomo że każdy ma tu swoje zdanie, jeden mówi że będzie spadać, drugi że urośnie ale jako że ja o rynkach wiem niewiele bo to nie jest moja dziedzina to przysłuchuję się przede wszystkim argumentom tych sądów. A potem obserwuję co się dzieje na rynku i staram się wyciągać z tych argumentów jakieś wnioski. Wypadkowa tych informacji jest dla mnie jakąś wartością.

GPW: Inwestorzy mają szansę wyrwać się z marazmu

hanauama / 2011-02-10 21:58
Dobry wieczór koledzy i koleżanki. Jako nowy leszcz na giełdzie i dostarczyciel kapitału dla waszych zysków od jakiegoś czasu interesuję się rynkiem i wszystkim co z nim związane, m. in. śledzę bacznie to forum i kojarzę Was w większości, więc doszedłem do wniosku że najwyższy już czas samemu się ujawnić. A przy okazji mam pytanie. Nie, nie chodzi o to "co kupić" :-) Ale Wy wszyscy też interesujecie się rynkiem i giełdą, na pewno niejedną publikację o tej tematyce przerabialiście w karierze i stąd ciekawy jestem Waszej opinii o takim gościu jak Van. K. Tharp. Napisał sporo książek o inwestowaniu, kilka także po polsku. Jaka jest Wasza opinia nt. jego prac? Na ile je cenicie? Osobiście nie ukrywam że zrobił na mnie duże i bardzo pozytywne wrażenie.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy