Forum

Komentarze użytkownika "kolp"

Komentarze użytkownika: kolp

OPTIMUS

kolp / 2011-02-26 01:01
drodzy panowie i panie... siedzę w optimusie jak i na giełdzie dość krótko, czytam co się tylko da na ten temat i obserwuje. Zdaje sobie sprawę że giełda w prawdziwym wydaniu to wielkie pieniądze, nie takie jakimi dysponuję ja lub zapewne większość z osób tu piszących. Dlatego ja postanowiłem że nie będę dokonywał jakichś nerwowych ruchów. Po prostu obrałem sobie moment w którym dokonam bilansu mojej inwestycji i jeśli będzie zysk to ok a jeśli będzie strata to powiem trudno i życie będzie się toczyć dalej. Co do optimusa to będzie to moment po premierze Wiedźmina 2. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego jaką pozycje w świecie mają gry tego gatunku(Gothic, Risen itd). Na 3 miesiące przed premierą w Polsce jest to pozycja nr jeden w Gram.pl a jeszcze nie zaczęło się pompowanie balonika. Nakręcanie dopiero się zacznie. Polskie firmy na tym polu do tej pory nie osiągały wielu sukcesów więc każdy nawet średni (np. Sniper wydany przez City Interactive) jest medialnie nagłaśniany co na pewno przeniesie się na kurs akcji. Grałem w Wiedźmina 1 i już wtedy robił super wrażenie. Więc mam nadzieje że dwójka będzie choćby tak samo dobra. Grałem w wiele tego typu gier i Wiedźmin już wtedy je wyprzedzał pod wieloma względami a teraz po tak długim okresie przygotowania dwójka powinna byc jeszcze lepsza. Mam tylko nadzieje że szefostwo Optimusa postarało sie o należytą reklamę tej gry bo bez tego i naprawde świetne pozycje potrafią gdzieś zaginąć. City INT. osiagnęlo sukces i myslę ze w tym przypadku będzie tak samo. jak juz pisałem spokojnie poczekam na premierę i wtedy ocenię trafność inwestycji. Nie marzę o 1000% zysku:) oby tylko było zielono a że będzie to przecież MAJ to wniosek nasuwa się sam:).
Pozdrawiam

OPTIMUS

kolp / 2011-02-28 10:18
czy to forum musi wyglądać jak rozmowa nabuzowanych małolatów, ciagle sie tylko wyzywacie od roznych... masakra... musze wam powiedziec ze dobrze polakow za granica postrzegaja, jako takich zaplutych i nienawistnych prostaków, którzy sie kierują zasadą: Byle żeby tylko ktoś inny miał gorzej ode mnie... no przeciez tak nie mozna....
kolp / 2011-02-28 10:33
nie sprowadzaj inwestowania do prymitywnej walki o padlinę, może Ty tak lubisz ale nie każdy musi. Widzę że masz w zwyczaju się podbudowywać pisząc że ktoś już wszystkie pieniądze stracił itd. Ale niby skąd możesz wiedzieć ile ja mam kasy, za ile kupiłem, za ile sprzedam itd. Poza tym jeśli teraz podsumowujesz akurat tą inwestycje to jesteś sporym krótkowidzem. Mimo tego że uważam że powinieneś zmienić nick na: piana płynąca z pyska... życzę Ci powodzenia...
kolp / 2011-02-28 14:09
pełna zgoda, według mnie to co teraz sie dzieje to czysta spekulacja.. kto wie moze chodzilo o to grubasom zeby sprowokowac dolek przed kiepskim raportem i potem wejsc jeszcze niżej bo wiadomo ze wiedzmin pociągnie wszystko do gory, a bynajmniej powinien
kolp / 2011-02-28 14:14
szanuję Twoją wiedzę i nabyte doświadczenie, tylko nie rozumiem agresji w wypowiedziach. to jest zupełnie niepotrzebne. A co do wojny trzeba pamiętać o starym przysłowiu: "Najlepsza wojna to ta której udało sie uniknąć" pozdro
kolp / 2011-02-28 14:46
mam wrazenie ze caly czas mowisz o krotkiej perspektywie czasu. powiedz cos na temat tego jak wedlug Ciebie bedzie po premierze W2 oraz po wyadniu gry na konsole?
kolp / 2011-03-01 08:57
jestes na tym forum caly dzien, caly dzien cos piszesz, ale wlasciwie po co? jest w tym cos dziwnego wiesz:)
kolp / 2011-03-01 09:41
wyjaśniam Was...
kolp / 2011-03-01 09:48
zgadzam sie, wedlug mnie to jest tylko nagonka... jak szło w górę to wszyscy a szczególnie niejaki abdul i ten co płynie twierdzili ze jeszcze bedzie szlo a teraz zaskoczeni obrotem sprawy próbuja samemu siebie przekonac ze oni przeciez maja racje. Takie zachowanie to juz choroba.. Żenada.. Ok może są doświadczeni, moze siedza na geldzie juz kupe czasu ale takie zachowanie troche temu przeczy...
kolp / 2011-03-01 09:49
prosze, wyjaśnij Nas...

OPTIMUS

kolp / 2011-03-01 23:00
Jak widać na tym forum tylko 2 osoby pozostały przy swoich stanowiskach na temat głębokiego spadku ceny akcji czyli Abdul i ten co płynie, a bynajmniej sa najaktywniejsze w jego rozpowszechnianiu... Wniosek nasuwa sie sam... sprzedali chlopaki w okolicach 8 a teraz robia klimat na spadek akcji zeby jeszcze raz w to wejsc i znowu zarobic. Sam plynacy napisal ze to jest wojna wiec takich chwytów sie chlopaki lapia. Proponuje totalna ignorancji dla tych panow, niech strasza ale siebie. Skoro nie maja juz akcji to po co strasza spadkiem, niech sie zajma inna spolka. W czym maja interes? Podsumowanie = niezłe cwaniaczki...
kolp / 2011-03-01 23:05
nie zdziwiłbym sie... jak juz pisalem cwaniaczki...
kolp / 2011-03-01 23:20
rozejrzyj sie kilku ostatnich stronach tego forum , ktore dzieki wam stalo sie smietnikiem.. Tylko wy sie tu udzielacie i próbujecie kasowac wszelkie objawy optymizmu.. Idz marny strategu spac, mnie juz nie obchodzisz...
P.S. wy i was celowo pisane z malej litery. Wyprzedzając glupie pytanie wiszacego i tego co poplynal, bo nie zaslugujecie...
kolp / 2011-03-02 16:00
a wiec teraz jestes optymista co do optimusa?
kolp / 2011-03-14 12:48
naprawde rzeczowa dyskusja, wez ty sie abdulowaty juz nie odzywaj bo twoja matka bedzie musiala Cie wydziedziczyc.. o twoim ojcu nie wspominam celowo bo napewno musi cie strasznie kochac... szczegolnie w nocy.. dlatego taki buc z ciebie...
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy