Forum

Komentarze użytkownika "kronopio"

Komentarze użytkownika: kronopio

kronopio / 2008-12-29 14:26 / Bywalec forum
frank jest waluta kryzysu, zawsze tak było i na razie się nie zanosi na to aby ten fakt był nieaktualny - w chwili obecnej jako waluta ma najmocniejsze pokrycie w złocie i wszystkie rotchildy szejki i inne grubasy bedą raczej w niego uciekały niż w $ czy euro
kronopio / 2008-12-28 23:16 / Bywalec forum
A czy Twój parametr K nie jest pośrednio informacją na temat koncentracji kapitału?
Z tego co zrozumiałem Twój wskażnik ma generalnie informawać o aktywności graczy im jest ich wiecej to znaczy że wzrasta ilość "optymistów", którzy wierzą że na tym zarobią. Mniej więcej to samo można wciągnąć ze średniej wielkości transacji/zleceń (zakładam że średnia będzie spadać jak pojawią się mali inwestorzy, a rosnąc jak na rynku będą grały same grubasy) - pomijam tu wspomnianą przez Ciebie NIEZALEŻNOŚC stron bo to jest dość skomplikowany temat (po prostu upraszczam model) - zresztą NIEZALEŻNOŚĆ transakcji cięzko jest określić ze względu na przedział czasu pomiędzy 2 operacjami ZALEŻNYMI (ta sama sesja, odstęp 1 dniowy, tygodniowy itp). Nie mówię że twoja teoria jest zła problem jest tylko w zebraniu odpowiednich informacji aby była przydatna. Różniczowanie daje dobre wyniki dla dobrze opisanych modeli o co będzie ciężko w tym przypadku.
kronopio / 2008-12-28 22:27 / Bywalec forum
racja, zagalopowąłem się - chodziło mi raczej o grupy wpływów o różnym pojęciu co dla nich jest dobre a co nie
kronopio / 2008-12-28 22:20 / Bywalec forum
euro wg mnie jest praktycznie nieprzewidywalne - 1-dna waluta a wielu emitentów np. Niemcy będa dużo drukować i w przeciwieństwie do USA (gdzie te pieniądze oddaja w silne ręce) będą te papiery puszcza w lud
kronopio / 2008-12-28 22:11 / Bywalec forum
nie do końca rozumiem co rozumiesz przez czynnik K - możesz doprecyzować? Mam niejasne przeczucie że wskażnik rozproszenia aktywności można wyprowadzić w prostszy sposób i w dodatku w oparciu o dane jakie są publikowane - ilość zleceń i obrót

Re: Handel na Wall Street wciąż trwa

kronopio / 2008-12-24 09:55 / Bywalec forum
Wesołych Świąt :)
Abyście mieli takie żródło kasiorki jak ten inwestor nr 4 z poniższego zestawienia ;) (kiedyś sugerowałem kto to jest)

http://www.treas.gov/tic/mfh.txt
kronopio / 2008-12-20 10:39 / Bywalec forum
finansowy :)
kronopio / 2008-12-20 10:27 / Bywalec forum
a tak na marginesie to ciekawy zbieg przypadków ... kilka miesięcy temu było podobnie... ktoś tam nieżle kombinuje przy tych kablach

Re: Historycznie spokojny tydzień na GPW

kronopio / 2008-12-20 10:15 / Bywalec forum

2008-12-20 09:36:40 | barakuda [ Uznany Gracz Giełdowy ]
skończone =jest tyle ile jest ( ile da się wydobyć).
Nie da się sztucznie wyprodukować ani niczym
zastąpić...

wyprodukować da się na poziomie atomowym bombardując neutornami atomy ołowiu (jeżeli dobrze pamiętam coś co czytałem kiedyś) ale jest to całkowicie nieopłacalne. Wbrew pozorom mamy na planecie olbrzymie zasoby metali ciężkich (w tym złoto) ale znajdują się one w jądrze ziemi a wiec trzeba tylko trochę pokopać :). Przy tych zasobach to co do tej pory wydobyliśmy to mały pikuś

Re: GPW: Podaż już daje znać o sobie

kronopio / 2008-12-18 11:25 / Bywalec forum
franek ładnie ciągnie, co mnie osobiście cieszy bo jestem w niego zapakowany (ale nie w sensie kredytu). Jak brałem w okolicach 2.20 zł to spodziewałem się 3zł w okolicach maja 2009 a tu niespodzianka będzie wcześniej (chociaż wolałbym łagodniejsze podejście)
kronopio / 2008-12-17 23:07 / Bywalec forum
nie wiem czy jest tam inflacja, wartość nabywcza $ w USA rośnie (np za tą samą kasę możesz dziś kupić 2 razy lepszy dom) ropa w dół itp a wiec raczej jest deflacja
kronopio / 2008-12-17 22:53 / Bywalec forum
korekta nie symptomy ale wyrażna inflacja
kronopio / 2008-12-17 22:52 / Bywalec forum
te podwyzki to chyba nie tak szybko, na razie nie chcą dopuścić do deflacji, podwyżki pojawią się jak będą symptomy inflacji

Re: GPW kończy na sporym minusie

kronopio / 2008-12-17 21:52 / Bywalec forum

2008-12-17 21:32:06 | Mieczyslaw [ Tysiącznik na forum ]
PRZED WOJNĄ w latach 30 tych krowa kosztowała $20 w
złocie i teraz kosztuje 20$ w złocie.Na zocie się nie
spekuluje, to jest lokata na przetrwanie a nie na zysk


mhhh jeżeli kupisz 1 oz złota za złotówki a dolar będzie spadał (tym samym złoto w górę) to zarabiasz w ten sam sposób jakbyś kupił s-kę na $ :) - oczywiście przy założeniu że $ bedzie spadał
kronopio / 2008-12-17 21:48 / Bywalec forum
w tej chwili srebro jest bardzo niedowartościowane kiedyś pisałem o tym na forum ale ostatnio coś drgneło - dziś 7% w górę - wiec może zaczekaj ;)

Najnowsze wpisy