Forum

Komentarze użytkownika "kronopio"

Komentarze użytkownika: kronopio

kronopio / 2008-12-17 21:39 / Bywalec forum
różnie może być :) polecam artykuł "Cygaro za $100 (2)" na
http://dwagrosze.blogspot.com
a zwłaszcza ostatni akapit
kronopio / 2008-12-17 20:39 / Bywalec forum
W mojej opini dolar nie straci tak wiele jak większość oczekuje. Ponownie powtarzam to co wydrukowali jest w dobrych rękach, które na razie nie mają powodu aby go wypuszczać. $ pojawi się na rynku jak ceny akcji zjadą do niskich poziomów - wtedy zaczną puszczać go na rynek. To jeszcze nie ten moment. Po co kupować jak będzie taniej?
kronopio / 2008-12-16 23:23 / Bywalec forum
stwierdziłeś że inwestorzy (w domysle wszyscy) stracili a ja stwierdziłem że nie wszyscy tylko ci co kupili $ a ci co kupili amerykańskie akcje zarobili
kronopio / 2008-12-16 22:58 / Bywalec forum
przesadzasz, ci co zainwestowali w "index" zyskali : wzrost indexu - spadek $
kronopio / 2008-12-16 22:45 / Bywalec forum

wypuszczali biliony w ostatnim czasie

niby tak ale tak naprawdę te pieniądze szły w zaufane silne ręce niewiele ich wyciekło na wolny rynek, zwykły obywatel nic nie dostał

Re: GPW: Złe informacje nie są przeszkodą

kronopio / 2008-12-16 22:29 / Bywalec forum
Normalnie jest tak:
- w trendzie wzrostowym najpierw rośnie rynek a za nim stopy
- w trendzie spadkowym najpierw spadają stopy potem rynek
jaki zatem mamy obecnie trend?
kronopio / 2008-12-16 22:22 / Bywalec forum
japonia nie ma wielkiego długu w przeciwieństwie do USA , które zaczynaja kombinować jak zrobić aby ten dług zmniejszyć i się przy tym nie narobić (pisałem o tym w poście poniżej) i dlatego jest im na rękę obniżenie stóp procentowych

Re: GPW: Złe informacje nie są przeszkodą

kronopio / 2008-12-16 21:55 / Bywalec forum
tak na spokojnie zadałem sobie pytanie czy to ciecie jest dobre dla USA czy nie (nie łudzmy się że USA chce dobrze zrobić innym) i wychodzi mi że ma bardzo duze +.
- co jest głównym towarem eksportowym USA? towary? surowce? usługi? - nie głównym towarem eksportowym jest własny DŁUG (obligacje, CDSy sraty p*******)
- czy ta obniżka ma wpływ na zniechęcenie przyszłych inwestorów na zakup obligacji - nie, juz przed obnizką nie było wielu chętnych
- 90% obligacji USA jest za granicą
- na co wpływa obniżka - na zniżke rentowności obligacji jeżeli obligacje zniżkują to koszt obsługi długu rośnie czy maleje? Widocznie doszli do wniosku ze dość juz się nasprzedawaliśmy tego trefego towaru teraz pora na obniżenie kosztów. Tak naprawdę fed i tak jeszcze taniej wykupi te obligacje bo ma drukarnie (w efekcie nawet jeszcze zarobią na tym całym dilu z własnym długiem).
- dolar spada... mhh ,,, czy to żle dla USA? Co zrobią inwestory z posiadaną kasą w dolarach - kupią złoto? może euro? a może dojdą do wniosku że w USA jest teraz bardzo tanio więc może warto zainwestować tak tą kasiorę puki jest coś warta
- generalnie USA na tym zyska, reszta świata bardzo dużo straci
kronopio / 2008-12-15 23:06 / Bywalec forum
ale tak jak mowię to tylko plotka nic pewnego
kronopio / 2008-12-15 23:02 / Bywalec forum
z tego co słychać tu i uwdzie rozmowy z pko zerwane - podobno pojawiła się gruba ryba zainteresowana kupnem szerszego rynku a nie tylko polskiego grajdołka :)

Re: W roli głównej WIG20

kronopio / 2008-12-15 22:55 / Bywalec forum
Jeżeli ktoś kupował PKO BP pod przejęcie AIG to chyba może już sprzedać (ale to tylko plotka) ;)
kronopio / 2008-12-12 21:58 / Bywalec forum
tańsze na pewno - jednym papierem(wpisem elektronicznym) załatwiasz cały skład wagonow z fizycznymi $ :)
kronopio / 2008-12-12 21:55 / Bywalec forum
sory za błąd nie Emiraty a Arabia Saudyjska
kronopio / 2008-12-12 21:51 / Bywalec forum
a czy ja napisałem ze FED emituje obligacje? FED ma kasę aby je kupować

Re: Tydzień na GPW kończymy na minusie

kronopio / 2008-12-12 21:45 / Bywalec forum
A propo skupu własnych akcji to dziś gdzieś wyczytalem że w tej chwili największymi posiadaczami obligacji USA są: Chiny, Japonia, Emiraty oraz .... Karaibskie Banki :) co oznacza że FED sam odkupuje obligację :)

Najnowsze wpisy