Forum

Komentarze użytkownika "MaKoTo"

Komentarze użytkownika: MaKoTo

Re: Kto zbuduje stadion na Euro 2012?

MaKoTo / 2008-07-11 10:01
Kto zbuduje stadion na Euro 2012? Kosmici :P

Re: PZPN nie chce Beenhakkera

MaKoTo / 2008-07-01 09:21
PZPN nie chce Beenhakkera?? My nie chcemy PZPN !!!!
MaKoTo / 2008-06-27 11:09
O czym Ty piszesz ? Urodzisz dziecko to porozmawiamy...
MaKoTo / 2008-06-12 15:16
przepraszam - miało być rentowe...
MaKoTo / 2008-06-12 15:15

.Niestety w naszym kraju wiedza ekonomiczna jest
zerowa,a hasła populistyczne cieszą się uznaniem.Wartykule
nie napisano o różnicy między płacą brutto, a netto.W efekcie
zapowiadanych podwyżek na składkę zdrowotną pensja na rękę
niewiele się zmieni, zwiększą się tylko obciązenia
pracodawcy.

Krzyczysz, że wiedza ekonomiczna jest mała a sama dużą wiedzą się nie wykazujesz...obciążenia pracodawcy są minimalnie ukracane(chociażby zdrowotne, KUP, ulgi podatkowe, PFRON...) Pusty dzwon najgłośniej bije ?
MaKoTo / 2008-06-12 15:10
Masz słabe argumenty nie poparte liczbami - i wypraszam sobie zerową edukację ekonomiczną ! (chyba, że mówiłaś o sobie?) .
Ja również Cię rozczarują i to KONKRETNYM PRZYKŁADEM !!
Mówisz, że wzrost płacy min. brutto nie daje podwyżki netto ?
Proszę : wyn. brutto 2007 : 936 zł, % składki na ubezp. rentowe finansow. przez pracownika od 01.07.2007 do 31.12.2007 : 6,5 , ulga podatkowa : 47,71, KUP podstawowe : 108,50. Do wypłaty : 697,95 zł, natomiast 2008 : 1126 zł, % składki na ubezp. rentowe finansow. przez pracownika od 01.01.2008 : 1,5 , ulga podatkowa : 4890, KUP podstawowe : 111,25. Do wypłaty : 845,17 zł.
Wynik jest prosty : 147,22 zł dla pracownika!!
Składka zdrowotna zostanie podniesiona o 1 %, ale dla Twojej informacji (bo wiedzy chyba na ten temat nie masz...) podniesiona zostanie ulga, KUP co -możliwe-nieznacznie ale jednak podniesie kwotę do wypłaty.
A te "korporacje" , które nazywasz "obozami pracy" mają związki zawodowe, fundusz świadczeń socjalnych itd...które w efekcie sprzyjają ochronie praw pracownika...

Re: Prezydent: Mecz wpłynie na nastroje społeczne

MaKoTo / 2008-06-12 14:01
Wyobrażacie sobie ? Prezydent w stroju kibica, w szaliku, z wielką czapką na głowie i trąbą :))
Do Boju Polacy !!
MaKoTo / 2008-06-12 13:40
zgadzam się- po to się uczymy by dostać dobrą pracę za przyzwoite pieniądze. Ja również studiuję zaocznie, w tygodniu pracuję-i podobnie jak Ty to co osiągnę będę mogła zawdzięczać sobie ! Nie jest łatwo studiować i jednocześnie pracować lecz wiem, że w przyszłości to zaprocentuje.
Masz rację-zawsze będzie przepaść między osobami z różnym wykształceniem...i to jest nawet zrozumiałe...nie po to ja się stresuję, zarywam nocki, płacę czesne by zarabiać 1000zł...sendo sprawy tkwi jednak w tym, że m.in w pracy obserwuję taką sytuację: Pracownica - sprzedawca w sklepie w Poznaniu (wiem, że dla Warszawy do wieś ale koszty utrzymania tutaj również nie są małe) zarabia minimalne ...ponieważ jej szef dorobkiewicz uważa to za godziwą pensję !! Niby mówi się o wzroście płac, lepszym traktowaniu pracownika...to tylko teoria-w praktyce widzę jak jest naprawdę, nie zwolni się bo rodzinę na utrzymaniu, boi się że nie znajdzie lepszej pracy...za to PRACUJE a nie oczekuje, że państwo da...Gdyby MPiPS nie podał wynagrodzenia minimalnego to tacy pracodawcy kazali by pracować za zupełne grosze...
A co zmieni wynagr. 1200 lub 1300 ? zmieni - to podwyżka ! 100 zł więcej na miesiąc...dla niektórych to dużo !
I wcale nie uważam, że ten kto się "dorobił" to złodziej! ale monopol na tanią siłę roboczą powinien się skończyć !
Dla mnie to szok ale ten sam Pan przyznał się, że motywuje pracownice do pracy 100 zł !! tzn. jak nie przyniesiesz zwolnienia lek. to dostaniesz 100 zł premii !! i podejrzewam, że kobiety nie raz idą z myślą o tej stówie....ot głupie 100 zł...sytuacje w życiu są różne i jestem jak najbardziej za podniesieniem płacy minimalnej !!
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy