Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2008-03-08 14:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jak my, mężczyźni :)
marlowe / 2008-03-08 12:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a dla mnie Mickiewicz, Słowacki i przede wszystkim Wyspiański :D
marlowe / 2008-03-08 11:51 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ale dla mnie złoto i ropa są przewartościowane....
marlowe / 2008-03-08 11:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ja tak myślę, ale nie mówię. :)

Re: GPW: USA nie daje powodów do wzrostów

marlowe / 2008-03-08 11:02 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
mały prezent dla kobiet na marlowe.bblog.pl
marlowe / 2008-03-08 10:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
i jeszcze cytat z gościa: "Technical analysis is a windsock, not a crystal ball. Be prepared to adjust your tactics and strategy if conditions change."

Re: GPW: USA nie daje powodów do wzrostów

marlowe / 2008-03-08 10:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Polecam lekturę http://tnij.org/swenlin
Facet 15 lutego zapowiadał dalszy zjazd. Wszystko było do przewidzenia dzięki AT. Nawet bez znajomości jakichkolwiek danych makro :)
Rotux widział pewne rzeczy i kilku innych. Kreski na wykresach pozwalają zarobić. Naprawdę.
marlowe / 2008-03-08 09:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
zgadzam się

Re: GPW: USA nie daje powodów do wzrostów

marlowe / 2008-03-08 07:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Do kuzynx.
Wklejałeś ASP. Powiem Ci, że z tymi falami to gość przesadził. Fala b nie może mieć szczytu powyżej szczytu fali 5 :D Jakoś mi to nie wygląda. Za to podobieństwa i różnice (2007, 1987, 1929) są powalające :D

Pozdro dla wszystkich w sobotni poranek
marlowe / 2008-03-02 21:00 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Biuro Ci nie powie, że ceny spadną, bo nie kupisz teraz i poczekasz. A biuro też chce zarobić :)

Niemniej jednak, też nie wiem na sto procent, czy mieszkania stanieją. Ale moim zdaniem jest więcej za niż przeciw. A jak będzie, to zobaczymy i któryś z nas będzie zmuszony skorygować swoje twierdzenia :)
marlowe / 2008-03-02 20:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
może jakieś Tajki? Lubię Tajki :)
marlowe / 2008-03-02 20:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Ukrainki? :D
marlowe / 2008-03-02 20:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
kolego ja mówię o całości. Tyle kosztuje wybudowanie, zaprojektowanie etc, etc jednego metra kwadratowego mieszkania. Czyli 40metrowe mieszkanie powstaje za 140 000zł a kosztuje 280 do 320 tysięcy. Deweloperzy muszą zachowywać płynność finansową, bo stopy wzrosły, a ich raty kredytów to nie jakieś gówniane 2000zł. Tymczasem mniej ludzi stać przy takim oprocentowaniu na kredyt (uwzględnij, że trzeba jeszcze mieszkanie urządzić, co daje kolejne kilkadziesiąt tysięcy kosztów). Przy mniejszym popycie trzeba zejść z ceny, żeby zarobić mniej, ale szybciej spłacić kredyt. Utrzymanie pustego bloku kosztuje, jego wartość spada. Czemu mieszkania w Warszawie są droższe od wielu mieszkań w Berlinie? Staliśmy się silniejszą gospodarką? Wyprzedziliśmy Niemcy i gonimy Amerykę? Wolne żarty... Moim zdaniem bańka zaczęła pękać w tym roku. A nieruchomości to nie giełda. Nie ma 10% spadku w dzień, czy w tydzień. Ale pogadamy za rok i zobaczymy :)
marlowe / 2008-03-02 20:34 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
i tu jesteś w błędzie. Koszt budowy mieszkania w Krakowie to 3500zł na metr kwadratowy. Cena nowego mieszkania oscyluje wokół 8000zł. Jest z czego spuszczać...
marlowe / 2008-03-02 20:32 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
przy ujemnym przyroście naturalnym? :D

Najnowsze wpisy