Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2008-03-02 20:26 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
było wielu, którzy nie spodziewali się obniżek na giełdzie przed 2012. Pięć lat temu mieszkań też brakowało, a były dużo tańsze. Jakie argumenty masz na utrzymywanie się cen na takim poziomie, albo ich wzrost? Czym różni się dzisiejsza sytuacja od sytuacji przed pięcioma laty? Albo od sytuacji sprzed pół roku? Pod jakim względem jest podobna? Wysokość rat przy kredycie 300 000zł teraz i pięć lat temu, osiągalność kredytu, możliwość zgromadzenia wkładu własnego, stosunek finansowania długiem do finansowania wkładem własnym przy budowie bloku, koszt wybudowania na metr kwadratowy. Jest wiele czynników wpływających na cenę. Które przemawiają za wzrostem cen mieszkań?
marlowe / 2008-03-02 20:19 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
W istocie. Jednak mediana nie oddaje sytuacji na rynku pierwotnym, wtórnym, mieszkań z widokiem, bez, z balkonem, bez. Oddaje jakiś trend, ale bez dodatkowego wyczerpującego opisu jest nic nie warta. A stworzenie wyczerpującego opisu nie skupiając się na konkretnym mieście choćby na chwilę, a jedynie rzucanie danymi: w Krakowie to, w Gdyni tamto; tu 3,4% tam 2,7% to tylko bełkot.
marlowe / 2008-03-02 20:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jakoś wydaje mi się bez sensu ten artykuł. Pewnie, że średnia cena w Sopocie jest duża. Mało ludzi, mało mieszkań zwykłych, dużo apartamentowców, kończy się zima... Opieranie się na średnich cenach jest najprostszym, ale najmniej mówiącym o rynku nieruchomości schematem. Tak myślę.
marlowe / 2008-03-02 19:59 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dopóki koledzy odnosicie się do siebie z szacunkiem to i tak klimat tych dyskusji, mimo że żarliwych, jest wciągający. Może kiedyś osiągniecie jakiś kompromis? :)
marlowe / 2008-03-02 19:57 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie? :) to może mi się coś pokręciło :)
marlowe / 2008-03-02 19:50 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Rotux, ale tak po prawdzie, to inaczej reagowaliście z Samurajem na podejrzliwość wobec PiSu.. No sam powiedz :)

Re: Byki czy niedźwiedzie?

marlowe / 2008-02-29 09:55 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
No, na szlugi bedzie :) Dobranoc Państwu.
marlowe / 2008-02-29 09:25 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no i połknęło. Co na krótkiej zarobiłem wcześniej, oddałem teraz. Chyba się jeszcze poszarpię. Na szlugi chociaż na łikend trza by zarobić :P
marlowe / 2008-02-29 09:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie wiem :) Jak patrzę na długoterminowy wykres to mi wychodzi, że mniej więcej do 101 z czymś i tak poleci. A potem się zobaczy.... Ale na minutowym, żeby tak w kuku robić to są jaja :D:D

Re: Byki czy niedźwiedzie?

marlowe / 2008-02-29 09:23 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
połknie mi tego stopa chyba...

Re: Byki czy niedźwiedzie?

marlowe / 2008-02-29 09:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Na razie spadek USD/JEN zatrzymał się przy wsparciu utworzonym przez mikro głowę z ramionami :) dosłownie parę punkcików przed stop lossem. I odbił...

Re: Byki czy niedźwiedzie?

marlowe / 2008-02-29 09:18 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Eprach, oprócz rgr, to może tam być trójkąt który zaraz wybije dołem :D
marlowe / 2008-02-29 09:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
no to powinien spadać, nie?
marlowe / 2008-02-29 09:13 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jednak zmyłka przed odpałem. Dobrze że stopik miałem niżej...
marlowe / 2008-02-29 09:11 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ups... coś mi woni niezaładnie...

Najnowsze wpisy