Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

Re: Wiedźmy będą siedzieć cicho

marlowe / 2009-03-20 07:10 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Kilka uwag po pobieżnym przeczytaniu wczorajszego wątku
1) Piłsudski - Hitler

Po pierwsze, Piłsudski uważał, że Niemcy mają papierowe czołgi, skończyło się, jak się skończyło takie myślenie. Inna sprawa, że dzięki małym nakładom na armię cała masa pieniędzy poszła w polską gospodarkę i rozwijaliśmy się pięknie (podobnie Japonia dzięki zakazowi posiadania armii). Jeszcze inna sprawa: "My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest tylko jedna rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenną. Tą rzeczą jest honor." Józef Beck pamiętał o tym, o czym dziś pamięta niewielu.
Co do tego, czy Hitler uważał Polaków za nie wiadomo kogo - mam to w d u p i e.
Popierać Hitlera nie wolno było. Trzeba było dać odpór Rzeszy i ZSRR i daliśmy jak mogliśmy. Jako pierwsi i jedynie - bezwzględnie. Jako jedyni nie kapitulowaliśmy do końca wojny. I trzeba być z tego dumnym. To tak w skrócie.

2) dolar i "suwerenność" niektórych stanów.
USA się nie rozpadną, ani nie będą miały drugiej wojny secesyjnej, to raz. Dolar JEST wskaźnikiem ceny surowców, JEST główną walutą zadłużenia wielu krajów, JEST wciąż najistotniejszą walutą na świecie. Zatem śmieciem nie jest, niezależnie od dodruku.
Przede wszystkim myślę, że warto zwrócić uwagę na dwie informacje, które pomogą olać kryzys i zapowiedzi końce świata (rozchwiany Longterm na przykład):
- Po II Wojnie Światowej było około 150 innych wojen. Szacuje się, że w ciągu 9 tys. lat istnienia cywilizacji ludzkiej jedynie w ciągu 120 lat nie było żadnej wojny.
- Liczba ludności świata:
1850r. - 1 250 000
1950r. - 2 500 000
2000r. - 6 100 000

Pierwsza informacja mówi nam, że wojna jest czymś normalnym. Na chłopski rozum, nie ma rodziny, w której raz na jakiś czas ktoś komuś w pysk nie strzeli. Tak samo jest z państwami. Wszyscy jesteśmy ludźmi.
Druga informacja mówi nam, że w przeliczeniu na liczbę ludzi dolarów wcale nie jest tak dużo :)))

Pozdro dla wszystkich :)

Re: GPW: Fed pomoże przezwyciężyć strach?

marlowe / 2009-03-19 06:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
2009-03-18 17:52:25 | adrianoo [ Tysiącznik na forum ]
marlowe na prezydenta! :)
skomentuj zgłoś do usunięcia

2009-03-18 20:43:53 | zajcevik [ Portfel ]
marlowe na papieża

-----------------------------------------------------------

Chłopaki, wystarczy mi mały harem. Nic więcej do szczęścia nie potrzebuję :)
marlowe / 2009-03-18 20:40 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ja mam usta pod nosem
marlowe / 2009-03-18 20:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:)
marlowe / 2009-03-18 20:35 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
to prawda
marlowe / 2009-03-18 17:44 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
oczywiście. Powiadanie to jedno, a czynienie drugie. Czynię więc i powiadam, by nikt nie powiedział, że co innego usta mówią, a co innego czynią ręce.

Re: GPW: Pomału, ale w dół

marlowe / 2009-03-18 17:30 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
A ja wam powiadam, kupujcie. Bo mamy dwie opcje, albo w końcu zacznie się hossa (i to niedługo), albo wszystko p i p rznie, a wtedy jeden pies czy macie pieniądze czy nie, bo będzie się liczyła sztuka przeżycia. A po co trzymać pieniądze? Zjesz je? Jak masz nadwyżkę - inwestuj. A jak inwestujesz, to na giełdzie, bo tanio jest. Proste i logiczne. Inaczej potem będziecie kupować 100, 200 czy 300% droższe akcje, jak w poprzedniej hossie - szybko, szybko, bo mi pociąg ucieknie. Po co? Teraz można na spokojnie powybierać spółki, przymierzyć się... A potem veni, vidi, vici.
Tylko czy jest sens tłumaczyć takie rzeczy?
marlowe / 2009-03-18 17:19 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
tak, i to mnie martwi...

Re: Polacy zapomnieli o funduszach

marlowe / 2009-03-18 16:19 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Skoro wypłacają, to jak u diabła zapomnieli??

Polacy zapomnieli o funduszach
marlowe / 2009-03-17 20:59 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
czyli dziwni, bo uczciwi?
marlowe / 2009-03-16 19:37 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jak mamy robić prywatyzację, to chcą jeszcze taniej kupować.
marlowe / 2009-03-11 20:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a myślałem o tym i jak zwykle nic nie wyszło z pozbywania :/
marlowe / 2009-03-11 20:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
bo zamiast filozofii to o pieprzeniu chcą uczyć jełopy... Porównaj program z międzywojnia z programem dzisiejszym. Cholera, nawet jakieś przewidywanie przyszłości chcą u nas do programu dorzucić. Masakra...
marlowe / 2009-03-11 20:43 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
na to wygląda...
marlowe / 2009-03-06 17:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
palec stymuluje prostatę, Longterm

Najnowsze wpisy