Forum

Komentarze użytkownika "maxsio"

Komentarze użytkownika: maxsio

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-03 21:10 / portfel
Chyba faktycznie zmiana wielkości kwot depozytów wpływa na gwałtowne zamykanie pozycji na srebrze, bo na złotku jednak nie ma takich spadków, a ostatnimi czasy dość znacznie były jednak ze sobą skorelowane.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-03 16:04 / portfel
Niekoniecznie jest to sprzeczne. Tutaj jest mowa o tym, że Chiny, jako Państwo planuje zwiększać swoje rezerwy w złocie, natomiast w poprzednim artykule była mowa o promowaniu zakupów złota przez Państwo pośród obywateli. W mojej opinii Chiny zyskują w kilku aspektach:
- brak napędzania inflacji poprzez kupowanie nadmiaru dóbr z koszyka inflacyjnego
- nie rośnie im tak szybko bańka na nieruchomościach
- zbierają dolary od obywateli dzięki czemu powiększają państwowe rezerwy walutowe
- w krótkim okresie dzięki takiemu zabiegowi też wpłyną na bilans handlowy (okres kiedy obywatelom będą sprzedawać złoto z krajowego wydobycia)
- chińskie banki zarabiają na tym też :)

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-03 11:58 / portfel
I kolejny kamyczek: http://www.pb.pl/rss/a/2011/05/02/Chiny_moga_kupic_zloto_za_bilion_dolarow

26 IV-29 IV

maxsio / 2011-04-30 12:59 / portfel
A propos złotka: http://www.noblecoins.com/Gold-and-Silver-Investment/Gold-investment/china-promoting-buying-of-gold.html

14 II - 18 II

maxsio / 2011-02-18 18:46 / portfel
A Chiny dodatkowo dzisiaj jednak jeszcze studzą gospodarkę podnosząc stopy rezerw obowiązkowych przy jednoczesnym znaczącym wzroście w 68 z 70 miast cen mieszkań:
http://www.bloomberg.com/news/2011-02-18/china-increases-banks-reserve-ratio-for-second-time-to-curb-property-boom.html
maxsio / 2011-02-18 18:38 / portfel
Dzięki. Nie widziałem akurat tego na portalu mBanku. W sumie zobaczymy jak się będzie to zachowywać i może jakimś małym pakiecikiem wejdzie.
Opis jest zgodny z zasadą kupuj gdy inni sprzedają :).
maxsio / 2011-01-27 22:44 / portfel
W sumie ok. 20$ do EMA200, więc zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Jednak na plus wskazuje większość wskaźników, które pokazują, że już rynek jest wyprzedany.
Bonusowo dzisiaj za nami nowe szczyty na Staśku, a Edek trzy razy podchodził do 1,3750 i na trwałe się nie udało. Jak patrzyłem na to, to tylko się zastanawiałem czy GS pilnował swojej rekomendacji :).
A w sumie waham się właśnie teraz czy jeszcze do tankować DWS w promocji czy może przypadkiem nie próbuję łapać spadających noży, choć korekta rzędu ponad 100$ na złocie powinna już jednak zakończyć się chyba.
maxsio / 2011-01-20 21:39 / portfel
A propo EDka. Jak sądzicie osiągniemy poziom GS już ciągiem, bo dzisiaj 2 dzień walczymy z 1,35 i ponownie jesteśmy pod kreską. Pytanie wynika z faktu, iż jak tak patrzę na wykres dzienny wydaje mi się, że mamy szansę wyrysować prawe ramię oRGR na EDku, jeśli przebijemy 1,34 z góry. A to w przypadku takiej formacji mogłoby nawet dać wyższy poziom niż zakładał GS. A idealnie by było jakby korelacja EDa i złota była ujemna :).
Co myślicie o takich wizjach - wizje marzyciela czy jednak są szanse spore?
maxsio / 2011-01-18 22:56 / portfel
Ja też tak na prawdę czekałem na korektę, ale teraz już zaczynam wątpić czy się doczekam i przypadkiem nie zostanę na peronie myśląc czemu nie wsiadłem do tego pociągu :) (a dzisiaj MACD dzienny wygenerował na WIG/WIG20 sygnał kupna, choć obroty jakieś wybitne na WIG20 nie były dzisiaj).
Jednak z drugiej strony znów mam wrażenie, że gdzieś takie pompowanie musi się skończyć. Pytanie tylko jaki kamyczek spowoduje lawinę i kiedy.
maxsio / 2011-01-17 22:08 / portfel
Faktycznie są to te same fundy. Promocja bodajże do 14.02. Odkupienie i konwersja bezpłatna już (przynajmniej TOiP wskazuje jedynie na potrącenie przy nabyciu jednostek). Zastanawiam się jedynie jak w przyszłości właśnie z dopłatami wygląda kwestia. A 5k$ w Skandii też jest, ale mogę się mylić.

Max teraz to nawet w zęby nie dają za darmo ;).
maxsio / 2010-07-13 22:49 / portfel
Możliwa też była zagrywka pod obniżenie trochę cen, aby właśnie indywidualni wyrzucili jeszcze trochę swoich pakietów. Jak widzę jak lecą po kosztach pakiety 934/5 to trochę mnie zalewa, ale w sumie tutaj są emocje. Zresztą to instytucje mogły handlować pomiędzy sobą i fundusze już zrobił skup tak na prawdę i od jutro znów możemy mieć konsolidacje w okolicach 5,13 do nie wiadomo kiedy.
maxsio / 2010-07-13 20:59 / portfel
Inna kwestia to też zlecenia jakie szły. Co jakiś czas pakieciki po 50-200k akcji, więc nie było szans na utrzymanie ceny, choć początkowe minuty (do momentu aż nie poleciały do arkusza takie zlecenia) wskazywały na wzrosty, bo nawet chwile było 5,22. Zresztą ogólnie widać było, że dzisiaj jacyś trochę bardziej ciężcy zawodnicy wyprzedawali, więc jutro pewnie komunikat, że KGHM znów powiększył swój udział i teraz jeszcze pytanie czy ktoś inny nie przekroczył 5%, choć uważam, że część stoi teraz na 4,99%.
maxsio / 2010-07-13 20:52 / portfel
A tutaj jeszcze jedno info, które może pokazywać, że należy szybko wracać do złota: http://www.notowany.pl/artykul/14521/tajemnicza-transakcja-wystraszyla-inwestujacych-w-zloto
wynika z tego, że ostatnie spadki były spowodowane tym. Dodatkowo myślę, że mamy szansę na przebicie zniesienia na poziomie 38,2%, co myślę, że też by pomogło złotku.
maxsio / 2010-06-29 22:50 / portfel
Ludzie mają nad wyraz krótką pamięć. W czwartek i piątek panika, dzisiaj znów od rana zakupy. W piątek będzie na okładce PB: "A nie mówiliśmy..." :).
maxsio / 2010-06-28 23:13 / portfel
No to ciekawe w co pozostaje już inwestować. Jak tak patrzę, to wychodzi mi, że WIG poleci w dół i niestety wdaje mi się, że będziemy mieli dość głębokie nurkowanie (choć czasami mam nadzieję, że się będę mylił), obligacje polskie też raczej w dół (zresztą już zaczęli chyba już dyskontować wzrosty stóp). To co polecasz z lokalu franka, czy może bezpośrednio na forex i tam próbować? Choć ja raczej mam za małą wiedzę na tego typu zabawę.

Najnowsze wpisy