Forum

Komentarze użytkownika "maxsio"

Komentarze użytkownika: maxsio

Listy zastawne

maxsio / 2015-01-04 12:49 / portfel
Cześć,

mój znajomy piszę pracę magisterską na temat hipotecznych listów zastawnych w Polsce. Prośba o wypełnienie krótkiej ankiety na ten temat (dosłownie 2-3 minuty wraz z przeczytaniem informacji w niej zawartej).

Link do ankiety to: http://skroc.pl/ankie

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

Listy zastawne

maxsio / 2015-01-04 12:45 / portfel
Cześć,

mój znajomy piszę pracę magisterską na temat hipotecznych listów zastawnych w Polsce. Prośba o wypełnienie krótkiej ankiety na ten temat (dosłownie 2-3 minuty wraz z przeczytaniem informacji w niej zawartej).

Link do ankiety to: http://skroc.pl/ankie

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam

LTS SL 33

Re: VAT do zmiany. To ma być prawdziwa rewolucja

maxsio / 2012-04-18 08:39 / portfel
A tak na prawdę widocznie za dużo przedsiębiorców już wybrało kwartalne rozliczanie VAT i MF chce odzyskać pieniądze, które teraz leżą "niepotrzebnie" na koncie przedsiębiorcy i przy okazji jeszcze uskubnąć trochę szybciej dla siebie dodatkowych środków.

Ciekawe kiedy stwierdzą, że kwartalne zaliczki na podatek dochodowy są "złe". Choć pewnie tym zajmą się trochę później, bo to mniejszy procent wpływów do budżetu, a tutaj już sporo deficytu na ten rok machnęliśmy, a w kolejnym pewnie trzeba będzie jeszcze szybciej "ratować" budżet.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-05 22:37 / portfel
I przywołałeś ten poziom :). Przed chwilą dokładnie tyle miałem na Gold Spot.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-05 22:36 / portfel
Dokładnie spokój jest chyba najważniejszy, ale najciężej się jest jego nauczyć. Dodatkowo właśnie mamy ciężej ze względu na czas realizacji zleceń.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-05 22:20 / portfel
BSE dość mocno traci i praktycznie zniósł całość ostatnich wzrostów i zanegował początkowe luki hossy na fali wzrostów. Ale to chyba nie największy problem. Zerknij na BOVESPA. Na moje oko wykreśliło się tam RGR (z podwójnym prawym ramieniem ;) ) - wzrosty, które odłożyły realizację RGR przy LS zostały już zanegowane i przełamaliśmy LS, a dzisiaj była szpulka więc zobaczymy czy byki spróbują zaatakować i wrócić ponad LS czy też jednak zostaną i zaczną realizować cały zasięg.

RTS też był ciekawy, ale po dzisiejszych spadkach ropy (słodka dzisiaj wbiła się w chmurę z tak niesamowitym impetem przecinając dzisiaj po kolej prawie wszystko), więc RTS nie ma możliwości, żeby nie poleciał na łeb na szyję.

Ogólnie do BRICa chyba wróci się dopiero gdzieś za rok czasu.

Pytanie tylko co teraz będzie nową bańką, na której będzie można zarobić coś, bo powoli wszystko się wyczerpuje. Gdybym miał więcej umiejętności i spokoju wewnętrznego to chyba zainwestowałbym na FX. Dzisiejsza jazda na Edku mogłaby dać sporo $.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-05 21:56 / portfel
Może mamy jakąś rozbieżność w danych (patrzę z platformy FX), że 2,73-2,74 to opór zresztą jak to nie powstrzyma USD to myślę, że już EMA50 będzie skuteczniejsza. Choć przypuszczam, że jutro raczej czeka nas korekta, bo takie silne wzrosty prawie nigdy nie są trwałe (choć nie powiem, że nie byłoby to dla części mojego portfela dobre). Ogólnie dzisiaj EBC trochę namieszało, bo liczyłem i godziłem się z tym, że jeszcze chwilę będzie dolar słabszy, a odbije się dopiero później kiedy dojdziemy do 1,50 na Edku, a tu niespodzianka.
Zobaczę, jak się będzie jutro zachowywał. Jeśli będzie spadał to trochę kupię dolara w gotówce jednak, bo powoli i pomału łyżeczką sobie dobieram na wakacje :).

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-04 23:22 / portfel
Wydaje mi się, że Janki zaczęły kreślić 4 w 5 w tej chwili. Dzisiejszy zjazd na Staśku odbił się od 38,2% zniesienia ostatniej wzrostowej i EMA15. Jeśli miałby jednak polecieć w dół to przypuszczam, że zatrzyma się przy 61,8% w połączeniu z EMA50 i połową świecy z 20.04.
Co do samego dolara myślę, że jeszcze parę dni ubijania lokalnego dołka nas czeka i wówczas może wyskoczyć jakaś korekta. Tylko jeszcze jakoś nie znajduję uzasadnienia w wiadomościach, jakie miałyby to spowodować. A może po prostu chcę już to widzieć, a ostatnie niemrawe dni na rynku kasowym same mi podsuwają te wizje.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-04 23:09 / portfel
Tylko zobacz, że dzisiaj na indeksie zrobiliśmy mini-lukę bessy oraz zamknęliśmy dwie poprzednie mini-luki hossy. Ja osobiście z longami poczekałbym jeszcze do jutra i zobaczył czy będzie miał kto kupować i co rynek w Warszawie wraz z Azją pomyśli o raporcie ADP.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-04 22:51 / portfel
Gruby zawsze wie szybciej i nic nowego to. Faktycznie ci, którzy otworzyli eski na srebro to zacierają ręce i mówią jeszcze większy margin, a nam pozostaje patrzeć. Zresztą na razie przeszedłem do obserwacji forexa (czyli już jakieś 1,5 roku :)).
Zerknij na stronę Alledrogo dzisiaj. Na głównej stronie aukcje związane z monetami złotymi i srebrnymi. Zaczyna się 'ubieranie' ulicy, więc zapowiadają się spadki przynajmniej przez jakiś czas. Dodatkowo wracając jeszcze do przedstawionej przez max1224 korelacji czasowej na złocie - w maju\czerwcu korekta do lipca (mniej więcej połowy) wzrostu od początku lutego, więc czas się zbliża. Ogólnie teraz pytanie czy przebijemy 38,2%-50% zniesienia czy też nie. Dzisiaj Gold Spot odbił się praktycznie dokładnie od tego poziomu.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-03 23:42 / portfel
To jeszcze jedna ważna informacja tylko dla osób, które mają kasę w Indiach:
http://www.reuters.com/article/2011/05/03/us-india-economy-idUSTRE7421BN20110503

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-03 21:14 / portfel
Zeus52 trzymasz SKAN2 pod wzrost USD/PLN?

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-03 21:10 / portfel
Chyba faktycznie zmiana wielkości kwot depozytów wpływa na gwałtowne zamykanie pozycji na srebrze, bo na złotku jednak nie ma takich spadków, a ostatnimi czasy dość znacznie były jednak ze sobą skorelowane.

Re: 2V - 6V

maxsio / 2011-05-03 16:04 / portfel
Niekoniecznie jest to sprzeczne. Tutaj jest mowa o tym, że Chiny, jako Państwo planuje zwiększać swoje rezerwy w złocie, natomiast w poprzednim artykule była mowa o promowaniu zakupów złota przez Państwo pośród obywateli. W mojej opinii Chiny zyskują w kilku aspektach:
- brak napędzania inflacji poprzez kupowanie nadmiaru dóbr z koszyka inflacyjnego
- nie rośnie im tak szybko bańka na nieruchomościach
- zbierają dolary od obywateli dzięki czemu powiększają państwowe rezerwy walutowe
- w krótkim okresie dzięki takiemu zabiegowi też wpłyną na bilans handlowy (okres kiedy obywatelom będą sprzedawać złoto z krajowego wydobycia)
- chińskie banki zarabiają na tym też :)
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy