Forum

Komentarze użytkownika "maxsio"

Komentarze użytkownika: maxsio

maxsio / 2010-07-13 20:52 / portfel
A tutaj jeszcze jedno info, które może pokazywać, że należy szybko wracać do złota: http://www.notowany.pl/artykul/14521/tajemnicza-transakcja-wystraszyla-inwestujacych-w-zloto
wynika z tego, że ostatnie spadki były spowodowane tym. Dodatkowo myślę, że mamy szansę na przebicie zniesienia na poziomie 38,2%, co myślę, że też by pomogło złotku.
maxsio / 2010-06-29 22:50 / portfel
Ludzie mają nad wyraz krótką pamięć. W czwartek i piątek panika, dzisiaj znów od rana zakupy. W piątek będzie na okładce PB: "A nie mówiliśmy..." :).
maxsio / 2010-06-28 23:13 / portfel
No to ciekawe w co pozostaje już inwestować. Jak tak patrzę, to wychodzi mi, że WIG poleci w dół i niestety wdaje mi się, że będziemy mieli dość głębokie nurkowanie (choć czasami mam nadzieję, że się będę mylił), obligacje polskie też raczej w dół (zresztą już zaczęli chyba już dyskontować wzrosty stóp). To co polecasz z lokalu franka, czy może bezpośrednio na forex i tam próbować? Choć ja raczej mam za małą wiedzę na tego typu zabawę.
maxsio / 2010-06-28 21:42 / portfel
I w dodatku kolejne dwa dni wzrostu praktycznie zostały wyzerowane. Coraz częściej czarna świeca obejmuje całe wzrosty, a jeszcze wczesnym popołudniem wszystko układało się jak najlepiej, a tu nagle taki gwałtowny spadek. Chyba trzeba będzie się zwijać z złotka i przeczekać gdzieś w spokoju wakacje i zobaczyć co i jak po nich. Choć ostatnio nawet fundusze pieniężne jakoś kiepsko przędą :/
maxsio / 2010-06-22 23:33 / portfel
Nie powiem, że DWS Gold nie jest dość zaskakujący. Zdarzało się, że złoto, srebro i EURPLN rosło a on spadał. W sumie to jego kurs zależy od tylu zmiennych jak się przyjrzy człowiek, że ciężko cokolwiek czasami stwierdzić jak się zachowa. Jutro jednak też pewnie zaliczy minusy, bo składowe fundusze w dzisiejszej wycenie są na minusie i to też całkiem sporo, bo -1,78% i -1,22%. Więc chyba teraz pozostaje mi czekać, aż złoto się odbije jakoś trochę lepiej i wtedy dokonać konwersji lub umorzenia, bo jakoś słabo im to wszystko idzie.
maxsio / 2010-06-21 22:37 / portfel
Innych bardzo zbliżonych raczej nie widzę. Każdy z funduszy surowcowych w mBanku inwestuje dodatkowo w ropę/gaz i/lub żywność. Niestety w mBanku brakuje właśnie takich funduszy jak są np. w Skandii.
Zresztą ostatnio jakoś DWS Gold też jakoś trochę dziwnie się zachowuje, niby w piątek złoto up, a wycena za piątek ujemna chociaż wydaje mi się, że EUR nie powinno tyle zabrać, co zyskał. Zresztą jutrzejsza wycena, jak patrzę już powinna być dość przyzwoita, bo oba składowe fundusze są za 21ego na plusie i dodatkowo EURPLN do góry. A dzisiaj praktycznie 2 dni wzrostów na złocie poszło w zapomnienie. Liczę jednak, że pójdzie w górę i odrobi tą stratę.
Zobaczymy jak się rozwinie cała sytuacja, bo jednak zapowiada się ciekawy okres na rynkach.
maxsio / 2010-06-21 14:45 / portfel
W mBanku chyba najbardziej zbliżony będzie DWS Gold.
maxsio / 2010-06-18 13:18 / portfel
Ja właśnie też się skuszę na pakiecik Taurona i liczę, że wyjdę in plus na tym. DWS Gold kupiłem z wyceną z 16 i się zastanawiam czy jeszcze nie dorzucić trochę, choć boje się trochę, że możemy się zatrzymać na 1300 i nie uda się zgarnąć nic ciekawego, a poza tym lepiej nie trzymać wszystkich jajek w jednym koszyku :).
maxsio / 2010-06-09 22:54 / portfel
Ja osobiście się zastanawiam. Szczególnie jak dzisiaj poczytałem jeszcze o 'kreatywnej' księgowości w zeszłym roku. Ostatecznie chyba zobaczę co i jak w ostatni dzień zapisów i wtedy podejmę decyzję, bo co nagle to po diable :).
maxsio / 2010-06-06 21:42 / portfel
Szczerze współczuję. Niestety w tym roku przeżywam śmierć ojca i znam wszystkie te 'przyjemności'. Podziwiam, że masz nadal na to wszystko czas. Jeszcze raz szczere kondolencje.
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy