Forum

Komentarze użytkownika "maxsio"

Komentarze użytkownika: maxsio

maxsio / 2011-02-14 22:28 / portfel
Osobiście nie uważam, że ograniczenia OFE są takim świetnym pomysłem. Tak na prawdę cała reforma wymaga dość znaczących zmian. Przede wszystkim potrzeby byłby benchmark, według którego można by było jednolicie oceniać wszystkie OFE. I teraz w zależności od tego jak dane towarzystwo zarządza to tyle otrzymuje/dokłada do interesu:
a) OFE jest poniżej benchmarku - dokłada wszystkim do takiego poziomu, aby ich poziom środków na koncie odpowiadał środkom, które posiadali by gdyby fundusz osiągnął zakładaną stopę zwrotu; fundusz nie otrzymuje żadnej prowizji
b) OFE osiąga wynik zgodny z wskaźnikiem - nikt nie zyskuje, nikt nie traci; fundusz nie otrzymuje żadnej prowizji
c) OFE uzyskuje wynik lepszy od wskaźnika - wówczas zaczyna zarabiać również fundusz, jako procent od wyniku powyżej wskaźnika (wówczas może dostać nawet 10% opłaty za zarządzanie od kwoty środków, które uzyskał powyżej)

Jednak takie podejście wymaga jeszcze kilku innych założeń:
I) OFE muszą mieć swobodę działania - nie może być takich ograniczeń, że przez pół roku siedzą w jednych papierach, albo mogą kupić tylko 40% akcji
II) OFE oferują różne portfele o różnych poziomach ryzyka i różnych benchmarkach
III) Wartość wskaźnika mieści się w przedziale

Re: Poważny wypadek Kubicy. "Kilka złamań"

maxsio / 2011-02-06 17:13 / portfel
Szybkiego powrotu do zdrowia i startów w F1.
maxsio / 2011-01-31 23:05 / portfel
Dodatkowo podążając Twoją teorią różnica między dołkiem, a szczytem wynosiła ok. 200$.
Dodatkowo zerknij jeszcze na lipiec 2009. Jeszcze jedna prawidłowość, to że szczyt w grudniu - dołek w lutym, a później szczyt w czerwcu dołek w lipcu.
Ale to ostatnie zdanie to już może być po prostu próbą doszukania się w wykresie czegoś czego tam nie ma.

Re: 24 I - 28 I

maxsio / 2011-01-28 22:36 / portfel
A jak zapatrujecie się jeszcze na perspektywę obniżki ratingu obligacji Japonii i Stanów?
maxsio / 2011-01-28 22:26 / portfel
Ja chyba wybiorę się do kantoru i nabędę trochę waluty na potrzeby urlopu, bo inaczej znów będzie mnie to kosztowało więcej.
maxsio / 2011-01-28 22:25 / portfel
Dodatkowo jeszcze nowa rekomendacja GD dla EDka:
http://www.reuters.com/article/2011/01/28/us-markets-forex-goldman-idUSTRE70R5BK20110128
maxsio / 2011-01-28 22:01 / portfel
Właśnie prof. Chojna-Duch wygłosiła dość umiarkowaną wypowiedź. Używała słów popatrzmy, zobaczymy, nie możemy brać tylko pod uwagę QE. Czyli chyba RPP daje powoli sygnał, że jednak możemy nie spotkać się z podwyżką stóp w marcu, ale faktycznie jak będzie to myślę, że będziemy się zastanawiać znów za miesiąc. Ciekawe czy na USD może powtórzyć się scenariusz z listopada 2010.
maxsio / 2011-01-28 19:07 / portfel
Ano piękna wypieszczona korekta. Ciekawe teraz czy się obroni 2700 na wigwamie. Bo też już czekam tam na korektę.
maxsio / 2011-01-28 19:01 / portfel
Nie powiem dzisiaj nas poklepało po ramieniu życie i powiedziało: 'Baw się dobrze w weekend :)'.
Dzięki Waszym poradą całkiem nieźle wyszedłem, choć s************* za to na fx :/.
Ale ogólnie Amerykanie dzisiaj jacyś pomyleni. Dostali słabe dane, a zachowywali się jakby powiedzieli im, że nagle ich deficyt wyparował :), dopiero późnym popołudniem trochę się naprostowali.
maxsio / 2011-01-27 22:44 / portfel
W sumie ok. 20$ do EMA200, więc zaczyna się robić naprawdę ciekawie. Jednak na plus wskazuje większość wskaźników, które pokazują, że już rynek jest wyprzedany.
Bonusowo dzisiaj za nami nowe szczyty na Staśku, a Edek trzy razy podchodził do 1,3750 i na trwałe się nie udało. Jak patrzyłem na to, to tylko się zastanawiałem czy GS pilnował swojej rekomendacji :).
A w sumie waham się właśnie teraz czy jeszcze do tankować DWS w promocji czy może przypadkiem nie próbuję łapać spadających noży, choć korekta rzędu ponad 100$ na złocie powinna już jednak zakończyć się chyba.
maxsio / 2011-01-20 21:39 / portfel
A propo EDka. Jak sądzicie osiągniemy poziom GS już ciągiem, bo dzisiaj 2 dzień walczymy z 1,35 i ponownie jesteśmy pod kreską. Pytanie wynika z faktu, iż jak tak patrzę na wykres dzienny wydaje mi się, że mamy szansę wyrysować prawe ramię oRGR na EDku, jeśli przebijemy 1,34 z góry. A to w przypadku takiej formacji mogłoby nawet dać wyższy poziom niż zakładał GS. A idealnie by było jakby korelacja EDa i złota była ujemna :).
Co myślicie o takich wizjach - wizje marzyciela czy jednak są szanse spore?
maxsio / 2011-01-18 22:56 / portfel
Ja też tak na prawdę czekałem na korektę, ale teraz już zaczynam wątpić czy się doczekam i przypadkiem nie zostanę na peronie myśląc czemu nie wsiadłem do tego pociągu :) (a dzisiaj MACD dzienny wygenerował na WIG/WIG20 sygnał kupna, choć obroty jakieś wybitne na WIG20 nie były dzisiaj).
Jednak z drugiej strony znów mam wrażenie, że gdzieś takie pompowanie musi się skończyć. Pytanie tylko jaki kamyczek spowoduje lawinę i kiedy.
maxsio / 2011-01-17 22:08 / portfel
Faktycznie są to te same fundy. Promocja bodajże do 14.02. Odkupienie i konwersja bezpłatna już (przynajmniej TOiP wskazuje jedynie na potrącenie przy nabyciu jednostek). Zastanawiam się jedynie jak w przyszłości właśnie z dopłatami wygląda kwestia. A 5k$ w Skandii też jest, ale mogę się mylić.

Max teraz to nawet w zęby nie dają za darmo ;).
maxsio / 2010-07-13 22:49 / portfel
Możliwa też była zagrywka pod obniżenie trochę cen, aby właśnie indywidualni wyrzucili jeszcze trochę swoich pakietów. Jak widzę jak lecą po kosztach pakiety 934/5 to trochę mnie zalewa, ale w sumie tutaj są emocje. Zresztą to instytucje mogły handlować pomiędzy sobą i fundusze już zrobił skup tak na prawdę i od jutro znów możemy mieć konsolidacje w okolicach 5,13 do nie wiadomo kiedy.
maxsio / 2010-07-13 20:59 / portfel
Inna kwestia to też zlecenia jakie szły. Co jakiś czas pakieciki po 50-200k akcji, więc nie było szans na utrzymanie ceny, choć początkowe minuty (do momentu aż nie poleciały do arkusza takie zlecenia) wskazywały na wzrosty, bo nawet chwile było 5,22. Zresztą ogólnie widać było, że dzisiaj jacyś trochę bardziej ciężcy zawodnicy wyprzedawali, więc jutro pewnie komunikat, że KGHM znów powiększył swój udział i teraz jeszcze pytanie czy ktoś inny nie przekroczył 5%, choć uważam, że część stoi teraz na 4,99%.

Najnowsze wpisy