Forum

Komentarze użytkownika "maxsio"

Komentarze użytkownika: maxsio

maxsio / 2011-02-25 18:51 / portfel
Turcja -4,84%. Niewątpliwie boli. Gold poleciało o -0,15%
maxsio / 2011-02-24 23:31 / portfel
Pozostaje jeszcze kwestia wschodu Libii czy muzułmanie nie narobią jakiś problemów tam. Inaczej możemy spodziewać się względnej stabilizacji. Na razie nie ma też chyba powodów do obaw o ZEA, bo to mogłoby spowodować poważne problemy i wzrosty na rynku ropy.
Tak z innej beczki zastanawiam się ile na tych zamieszkach zarobiły GS i JPM, bo to mogły być ich żniwa.
maxsio / 2011-02-24 22:33 / portfel
Faktycznie też ładnie poszedł na północ. Szczególnie martwiące było już przebicie EMA50 na futach dla Staśka i 1300p intraday. Jutro jeszcze może się podziać trochę chyba, że Kadafi jednak ustąpi/zginął/uciekł to wówczas mamy jazdę na ropie tylko teraz w drugą stronę - sweet crude już dość mocno obsunął się.
maxsio / 2011-02-24 21:44 / portfel
No i właśnie przez ostatnią godzinę złoto i srebro baaaaaaardzo mocno zjechały.

14 II - 18 II

maxsio / 2011-02-18 18:46 / portfel
A Chiny dodatkowo dzisiaj jednak jeszcze studzą gospodarkę podnosząc stopy rezerw obowiązkowych przy jednoczesnym znaczącym wzroście w 68 z 70 miast cen mieszkań:
http://www.bloomberg.com/news/2011-02-18/china-increases-banks-reserve-ratio-for-second-time-to-curb-property-boom.html
maxsio / 2011-02-18 18:38 / portfel
Dzięki. Nie widziałem akurat tego na portalu mBanku. W sumie zobaczymy jak się będzie to zachowywać i może jakimś małym pakiecikiem wejdzie.
Opis jest zgodny z zasadą kupuj gdy inni sprzedają :).

14 II - 18 II

maxsio / 2011-02-17 21:12 / portfel
A tak z innej beczki. Jak sądzicie ile czasu po przywróceniu (podobno od 01.03, czyli już niedługo) Noble Funds Africa będzie leciał w dół?
maxsio / 2011-02-15 22:07 / portfel
Pytanie jeszcze na jaką aprecjację juana się zgodzą. Może być ona ciut większa niż w zeszłym roku, bo jednak eksporterzy się zaczynają skarżyć, że juan jest zbyt mocno niedowartościowany w związku z czym trudniej im sprzedawać, ale konsumpcja wewnętrzna jest znacząca oraz w sytuacji kiedy by umocnił się juan będzie większy import.
Co do samej inflacji jeszcze trzeba pamiętać, że miały miejsce powodzie w Chinach przez grudzień i styczeń, więc to też na pewno miało wpływ na poziom inflacji.
Wydaje mi się, że na razie jeszcze trzeba to wszystko obserwować i zobaczymy co pokażą kolejne odczyty oraz jak zachowają się ich giełdy dalej.
maxsio / 2011-02-15 21:54 / portfel
Nie byłbym do końca o tym przekonany. Jak widać nasze społeczeństwo nie zachowuje się racjonalnie zawsze. Duża część oszczędności leży na niezbyt wysoko oprocentowanych lub nieoprocentowanych rachunkach.
Sama likwidacja dziennej kapitalizacji nie oznacza, że nie wrócą ponownie do łask polisolokaty, których śmierć całkiem niedawno odtrąbiono. Jeden z banków wdrożył trochę nowych funkcjonalności do swojego systemu celem obsługi właśnie tego typu produktów, więc nie przypuszczam, że wyłożyli pieniądze po to aby stracić na tym.
Zresztą znając naszą kreatywność śmiem przypuszczać, że dość szybko zostanie wypełniona próżnia, jeśli tylko banki będą potrzebować naszej gotówki. Na chwilę obecną posiadają dość sporo i nie spieszą się z podnoszeniem oprocentowania, a wręcz przeciwnie niektóre nawet obniżyły.
Inna kwestia jeszcze do jakich funduszy pójdą te środki. Mogą pójść do akcyjnych, a mogą iść do pieniężnych albo surowcowych i wtedy nie będzie zbyt wielu inwestycji w nasz rynek.
maxsio / 2011-02-15 21:33 / portfel
Na razie wszystko wskazuje, że dzisiaj zamknie w okolicach się tego poziomu (na chwilę obecną 35 centów ponad).

14 II - 18 II

maxsio / 2011-02-14 22:40 / portfel
A z ciut lepszych informacji:

http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=BDIY:IND#chart

zaczyna się odbijać, czyli jest cień szansy, że coś ruszy się na rynkach oraz że jeszcze jakąś banieczkę napompujemy :).
maxsio / 2011-02-14 22:33 / portfel
Tutaj też się z Tobą zgadzam (kwestia opłaty od wpłaty), a chyba w poście powyżej zapomniałem o tym napisać :).
Tak na prawdę opłatę tę ponosimy dwukrotnie - najpierw ZUSowi w postaci pensji pracowników, a później jeszcze OFE.
maxsio / 2011-02-14 22:30 / portfel
Przepraszam za ciachnięcie, ale niestety skrypt money.pl nie interpretuje znaku mniejszości dobrze w komentarzu i ucina wypowiedź :).
maxsio / 2011-02-14 22:29 / portfel
III) Wartość wskaźnika mieści się w przedziale [stopa inflacji; oo), ustalana jest powiedzmy kwartalnie i z taką samą częstotliwością można zmieniać również portfel
IV) Pozostaje kwestia ustalania wartości wskaźnika (chwilowo tutaj jeszcze moje ciastko się kruszy :))
V) Każdy ma do wyboru czy chce odkładać w ZUS czy też w OFE, ale tutaj wydaje mi się rozsądnym, iż nie można dokonywać zmiany wyboru częściej niż 5 lat; zmiana powoduje fizyczne przekazanie zgromadzonych składek (skoro już teraz kombinują jak zapewnić 'dziedziczenie' składek z ZUS, to spokojnie mogą zapewnić to w mojej idei)
VI) Państwo chce nie chce musi przekazywać regularnie środki do OFE
VII) Zachowujemy możliwość dziedziczenia składek zgodnie z aktualnie obowiązującym prawodawstwem w zakresie prawa spadkowego
VIII) Umożliwiamy inwestycję na innych rynkach niż Polska
IX) Do rozważenia czy inwestujemy wszystkie środki w indywidualne konta od razu czy też w perspektywie powiedzmy 10 lat procentowo zwiększając co rok ilość przekazywanych składek - opcja pierwsza raczej nie realna, bo doprowadziłaby do tak wielkiej dziury budżetowej, że nie dalibyśmy rady pociągnąć.
X) W sytuacji a, jeśli OFE nie byłoby w stanie regulować wszystkich swoich zobowiązań w stosunku do klientów (zbyt dużo do dopłacenia), wówczas składki można skonwertować do innego OFE, co jednak nie powoduje wygaśnięcie zobowiązań (organ założycielski zobowiązany byłby do przejęcia wszystkich zobowiązań). Reguła ta dotyczyłaby również ZUSu.

Sztywny przedział wartości wskaźnika (dolne ograniczenie) wynika z faktu, iż w sytuacji recesji, zapewnić chociaż możliwość nie tracenia wartości pieniądza.
Odnośnie faktu, iż wskaźnik taki jest niesprawiedliwy dla OFE. Nie będzie miało to miejsca, jeśli faktycznie OFE zaczną edukować klientów, a nie wydawać pieniądze na durne nic nie wnoszące reklamy. Wówczas będą mogli przekonać klientów do konwersji do bezpiecznego portfela, w którym przyszli emeryci nie będą tracić środków, a nadal zarabiać, a jeśli nie będą chcieli/umieli wówczas dołożą do interesu.
Takie podejście wydaje mi się, iż zapewniło by większe możliwości zarządzania przez nas samych środkami jakie zgromadzamy, a także brak obijania się co poniektórych zarządzających OFE. Dodatkowo jednocześnie zmobilizowałoby ZUS do lepszego zarządzania środkami, a nie tylko zbierania naszych wpłat i wypłacania ich obecnym emerytom (de facto ZUS stałby się OFE tylko państwowym).

Przepraszam za tak długi wywód, ale po prostu mam dosyć już czasami tych wszystkich przepychanek o OFE mając świadomość, że jeśli nie odłożę sobie sam to nikt mi nie da (nawet gwarantowanej), a płacić muszę co miesiąc przyzwoitą sumkę lekko mnie bierze.
maxsio / 2011-02-14 22:28 / portfel
III) Wartość wskaźnika mieści się w przedziale

Najnowsze wpisy