Forum

Komentarze użytkownika "stgik"

Komentarze użytkownika: stgik

Czy w NBP można kupować waluty za gotówkę (jak w każdym banku i kantorze)?

stgik / 2008-07-03 12:09
Interesuje mnie najlepszy przelicznik PLN/USD (chcę kupić $$) i zauważyłem, że NBP ma najlepsze kursy sprzedaży... A może znacie lepszy sposób na kupno waluty w gotówce?

******** ULGA INTERNETOWA ************

stgik / 2008-01-25 15:21
Witam,

Mam pytanie odnośnie odliczenia wydatków poniesionych przeze mnie na Internet, ale komórkowy (w sieci Era). Podczas lektury przewodnika po fakturze ERA natknąłem się na wzmiankę, że połączenia zakwalifikowane jako "Usługi telekomunikacyjne - Internet" można odliczać w ramach ulgi internetowej. Uwagę tę odniesiono tylko do tej pozycji na fakturze.

Moje pytanie jest następujące:

Czy można odliczyć również inne koszty (nie zaliczone w pozycji "Usługi telekomunikacyjne - Internet"), np. łączenie się z "Serwisy WWW"?

Mój tok myślenia jest następujący: skoro można odliczyć koszt stricte Internetu komórkowego, to powinienem móc również odliczyć koszty nie zakwalifikowane do pozycji "Usługi telekomunikacyjne - Internet" (swoją drogą nie wiem, dlaczego..), ale polegające na łączeniu się ze stronami internetowymi.

Bardzo proszę o odpowiedzi osoby zorientowane w zagadnieniu (najbardziej zapewne użytkownicy sieci ERA). Pozdrawiam serdecznie
stgik / 2008-03-13 17:01
Dzieki Miki3d za cenne wskazówki. Możesz rozszerzyć myśl -
Jedyną formą zabezpieczenia jest kupienie
kontraktu na spadek dolara na sumę odpowiadającą
inwestycji w złoto.

O jakim kontrakcie piszesz i gdzie go najlepiej kupić? Wystarczą hasłowe informacje-chętnie poczytam o tym..
Piszesz też o funduszach - w jakie dokładnie fundusze warto inwestować zamiast w "czyste złoto"?
stgik / 2008-03-21 07:31
A ja uważam, że to tylko porządna korekta na wywindowanych do nieprzytomności indeksach towarowych, a przerwie ją kolejny trup wypadający z amerykańskiej szafy. To czas na zakupy!

Re: Inwestycje bez ryzyka

stgik / 2008-07-15 08:44
Hmm, zbyt odkrywczy i merytoryczny artykuł to nie jest... Same definicje, dla początkujących. Szkoda - przydałaby się choćby mała analiza dotychczasowej opłacalności lokat strukturyzowanych.
stgik / 2008-08-05 14:17
Małe odgrzanie tematu. Świetną odpowiedź na moje pytanie znalazłem w poniższej lokalizacji: http://www.waldekr.prv.pl/pl/005/001/. Pozdrawiam wszystkich wytrwałych, nie zrażających się ostatnimi spadkami! :)
stgik / 2008-10-09 11:26
a jak oceniacie inwestycje w złoto za pomocą RCGLDAOPEN? tak jak na www.waldekr.prv.pl/pl/001/
stgik / 2008-10-10 12:12
Zgadnijcie, dlaczego dolar rak bardzo rośnie, skoro tam jest epicentrum kryzysu? Odpowiedź, która mnie satysfakcjonuje, znalazlem tutaj: www.waldekr.prv.pl (pytanie-link "dlaczego")
stgik / 2008-10-20 15:45
dla dociekliwych warto dodać, że koszt akcyzy i opłaty paliwowej jest stały (kwotowy) i wynosi 1,64 zł/1l dla benzyny Pb95. Łatwo wyliczyć, ile powinna wynosić cena benzyny na naszych stacjach... !!
stgik / 2008-03-13 09:13
Witam wszystkich,
zostałem skierowany pod ten "adres", bo powiedziano mi, że mam szanse uzyskać tu odpowiedz na nurtujace mnie pytanie - Jak zabezpieczyć inwestycję w złoto przed spadkiem dolara?

Niedawno zainwestowałem część swoich oszczędności w złoto za pomocą produktu strukturyzowanego RCGLDAOPEN notowanego na GPW, jednak widzę, że wzrost tego instrumentu jest hamowany przez spadek dolara, w którym złoto jest wyceniane...

Moje pytanie brzmi: JAK ZABEZPIECZYĆ SIĘ PRZED SPADKIEM DOLARA W TEGO TYPU INWESTYCJACH?
stgik / 2008-03-13 09:02
Dzięki bardzo!

Re: Korzystne ulokowanie pieniędzy

stgik / 2008-01-28 13:45
Z taką kwotą najlepiej pójść do Noble Bank. To instytucja dedykowana majętnym klientom (z sektora private banku) i mają na tą chwilę najwyższe oprocentowanie w Polsce. Możesz założyć tam całkowicie BEZPŁATNE konto oszczędnościowe na 5,68% w skali roku, z możliwością wyciągnięcia gotówki w dowolnej sumie w dowolnym momencie. Szczegóły znajdziesz tutaj: http://www.waldekr.prv.pl/pl/008/005/ - warto wypełnić formularz kontaktowy (trzeba podać telefon i mail) i dowiedziec sie o szczegoly. Pozdrawiam
stgik / 2008-02-06 13:54
No nieźle, kiedyś to była naprawdę dobra firma. Pan Aleksander to świetny manager. Niestety musiałem skończyć współpracę z nimi, ale przyznam - wspominam ją z sentymentem. Szczególnie panele inwestycyjne, które były okazją do osobistego porozmawiania z zarządzającymi funduszami, prezesami TFI, itp. Gratka na rynku! Ale czytając tutejsze komentarze jestem mocno zdziwiony i zaniepokojony - widziałem ostre posunięcia Pana A.J. ale czyżby już tak bardzo sięgnęli bruku? Chciwość to rzecz straszna... Niewielu potrafi się jej oprzeć...
stgik / 2008-02-06 14:03
Ale temat aktualny - ciekawi mnie, co teraz dzieje się w IFM. Jak coś wiesz, to podziel się
stgik / 2008-03-06 12:00
Ale co to za jakis ociemnialy naganiacz sie tutaj pojawil??!! Bzdury wypisuje - "NA FORACH PODAWANE SĄ NIEPRAWDZIWE
INFORMACJE, JAKOBY ATLANTIS MIAŁ BY ZOSTAĆ SPÓŁKĄ GROSZOWĄ. TO
KOMPLETNA BZDURA, PRZECZYTAJCIE DOKŁADNIE KOMUNIKAT SPÓŁKI. JEST
W NIM MOWA, ŻE CENNA NOMINALNA AKCJI WYNIESIE 1GR A TO
ZASADNICZA RÓŻNICA." Przepraszam bardzo - a na czym ta różnica ma polegać? Przecież obcięcie ceny nominalnej to obcięcie ceny notowanej (w tym samym stosunku - np.1:10)!!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy