Forum

Komentarze użytkownika "stokrotka"

Komentarze użytkownika: stokrotka

stokrotka / 2007-04-28 11:29 / Bywalec forum
Witam!
Chciałabym zachęcić uczestników forum do korzystania z działu "Spółki GPW - nasz bank informacji". :-)
Po takim wpisie >>w parkiecie ladny artykul o "Zdzichu" juz wpisalem:)
stokrotka / 2007-04-22 14:28 / Bywalec forum
Witaj
A ja byłam przekonana, że to jest trudne tylko na początku inwestowania i wynika z braku doświadczenia....
Czy mi ulżyło? Chyba nie, ale teraz jestem świadoma, że to nie wada chyba..
stokrotka / 2007-04-22 12:41 / Bywalec forum
Witam
Polecam www.money.pl - tu jest duuuużo informacji.
stokrotka / 2007-04-22 12:39 / Bywalec forum
Witaj *
Bardzo lubię taki rodzaj humoru. :-)))
stokrotka / 2007-04-21 15:38 / Bywalec forum
Pytałam Warrena.... Nie wstydzę się pytać. :-)
Naprawdę to już nie ma większego znaczenia.

Inwencji mi też nie brakuje.... Jak będę cos potrzebowała dla siebie konkretnie, będę szukała i pytała do skutku.
A z giełdą... narazie ogólnie jestem na plusie. :-) Realnie, a nie teoretycznie :-) I niech tak zostanie.
Pozdrawiam
stokrotka / 2007-04-21 14:01 / Bywalec forum
Ja się naprawdę nie irytuję. Odpowiedziałam tylko na post. Co więcej, ciągle nie mam akcji Bytomia. Problem zainteresował mnie teoretycznie. Na tym chyba równiez polega nauka.
Temat wywołałam 12.04 i nie oczekiwałam natychmiastowej odpowiedzi.
Jestem osobą spokojną, pogodną, czasami uszczypliwą (ale NIGDY nie jest to wredna złośliwość) i generalnie życzliwą ludziom. Jestem pełna pokory wobec własnej niewiedzy i pełna uznania dla zdolnych i mądrych ludzi.
Szukam odpowiedzi na moje wątpliwości związanych z giełdą wlaśnie na www.bossa.pl - wiele ciekawych rzeczy juz znalazłam. Tak jak i na tym forum. :-)
I naprawdę przeżyję, nawet jeżeli nie zrozumiem różnicy między pkt. 15 i 16 porządku obrad. :-))) Tym bardziej, że jeżeli dobrze rozumiem, to pkt. 16 został anulowany*odrzucony*nie uchwalony* - może to była tylko propozycja alternatywna dla pkt. 15 - chcociaż to z kolei kłóci mi się ze splitem. Chyba, że wszystko było współzależne - skoro został uchwalony split (na 1 zł) to tylko pkt. 15 do tego pasuje, więc 16 stracił rację bytu, a jakby nie został uchwalony split, to aktualny byłby pkt. 16 (10 zł) ?

Ciekawa jestem, czy sama rozwiązałam zagadkę czy moje dywagacje nie mają racji bytu?
Hmmmmm.........
stokrotka / 2007-04-21 10:49 / Bywalec forum
Witam!

Nikt na poważnie nie podjął tematu.
Najprościej jest narzekać na forum na głupie*/durne*/zbyt proste*/wygodnickie* (niepotrzebne skreślić) pytania od nowicjuszy.
Teraz juz jest sprawozdanie z Walnego - do poczytania i analizowania.

Pozdrawiam
Życzę wszystkim miłego weekendu i wiecznie zielonych portfeli :-)
stokrotka / 2007-04-17 10:00 / Bywalec forum
"Inwestor chcąc skorzystać z prawa do dywidendy musi kupić akcje z prawem do dywidendy najpóźniej ostatniego dnia uprawniającego do ich nabycia z ww. prawem. Nie musi jednak "trzymać" tych akcji aż do dnia ustalenia prawa do dywidendy. Następnego dnia po ostatnim dniu uprawniającym do nabycia akcji z prawem do dywidendy może akcje sprzedać zachowując prawo do wypłaty dywidendy."

To są 3 zdania zacytowane z tej właśnie strony i myślę, że nie jest to bełkot.
Podane są tam tez konkretne przykłady.

Poczekaj, az ktoś doświadczony wytłumaczy Ci to lepiej.
Jeżeli się nie doczekasz, to spróbuj czytać te 3 zdania - do skutku.
Nawiasem mówiąc, ja mam taką naturę, że dodałabym po 1 dniu w zapasie przy kupnie i sprzedaży , ale to wynika z cech mojego charakteru. :-)

Pozdrawiam i życzę szybkiego rozwikłania nurtującego Cię problemu. :-)
stokrotka / 2007-04-17 09:42 / Bywalec forum
Witam!

http://bossa.pl/edukacja/dywidenda/

Myślę, że jest dokładnie wytłumaczone. :-)
stokrotka / 2007-04-13 13:35 / Bywalec forum
Dziękuję za odzew.
Poczekam cierpliwie.
Myślałam, że moje wątpliwości zainteresują szczęśliwych posiadaczy akcji Bytomia, a ja przy okazji dowiem się czegoś nowego.

Re: witam

stokrotka / 2007-04-13 13:32 / Bywalec forum
Witaj!
Nowym na forum chyba nie jest łatwo, ale może pocieszy Cię fakt, że nowych jest nas całkiem sporo. :-)

Pozdrawiam i życzę Ci udanych transakcji
Tobie, sobie i wszystkim nowym życzę życzliwych mentorów na tym forum. :-)
stokrotka / 2007-04-12 10:13 / Bywalec forum
Warren, mógłbyś zerknąć na pkt. 15 i 16 porządku obrad ZWZ Bytomia?
Pozwoliłam sobie nieopatrznie na założenie nowego wątku (w przyszłości będę ostrożniejsza) - tam wkleiłam treść tych pkt.
Ja tam widzę jakąś nieścisłość/pomyłkę.
Cena emisyjna 1 zł? 10 zł?
Jak to rozumieć?

Z góry dziękuję za odpowiedź :-)
stokrotka / 2007-04-12 09:47 / Bywalec forum
Dziękuję za odpowiedź.

Miłego i zielonego dnia!
stokrotka / 2007-04-12 09:46 / Bywalec forum
Rzeczywiście nie na tę stronę wpisałam moje wątpliwości. Wynikło to z braku doświadczenia. Na przyszłość będę ostrożniejsza.
Jednocześnie chciałam się przedstawić - może niepotrzebnie (przez to post jest długi, ale to jednorazowo).
Link by tu niczego nie załatwił - dlatego wkleiłam treść tych punktów porządku obrad - jeżeli mimo to uważasz, że zrobiłam źle - przepraszam i proszę o wyrozumiałość.
A "co autor miał na myśli" - to znane powiedzonko pasujące do tej sytuacji.
stokrotka / 2007-04-12 00:32 / Bywalec forum
J.W.Construction nadal obowiązuje porozumienie z Energopolem, którego akcjonariusze będą mieli prawo objęcia do 50 proc. oferowanych akcji (nowych i sprzedawanych)
-------------------
Akcje będzie sprzedawać także Sezam II Fundusz Inwestycyjny Zamknięty, zarządzany przez Skarbiec TFI, który jest właścicielem 14,63 proc. spółki
-----------------------------

Jestem nowa i zielona, ale może to jest odpowiedź na Twoje pytanie?
Sama jestem ciekawa czy mam rację... :-)
Mam nadzieję, że skomentują to wytrawni inwestorzy.

Najnowsze wpisy