Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2008-09-03 22:03 / Tysiącznik na forum
Nie wiem i, szczerze mówiąc, to nie mój (ani nikogo na tym forum), interes.
A Twoja agresja nic tu nie zmieni.

P.S. Sformułowania "studencino" nawet nie będę komentował...
studentMIM / 2008-09-03 18:54 / Tysiącznik na forum
Wydaje mi się, że "na dłuższą metę" Stany mniej ucierpią na kryzysie w Stanach;P
studentMIM / 2008-09-03 17:48 / Tysiącznik na forum
Komentarz bez racjonalnych podstaw. Rozmawiajmy proszę bez demagogicznych przesądów
studentMIM / 2008-09-03 13:11 / Tysiącznik na forum
Rzeczywiście ambitny komentarz. Brak argumentów, a niepotrzebna agresja siląca się na bycie zabawną
studentMIM / 2008-09-03 13:04 / Tysiącznik na forum
Koszty utrzymania długu publicznego są wyższe niż możliwe dochody z dywidendy. Tak więc opłacalność prywatyzacji jest oczywista. Trzeba przestać w końcu coraz mocniej zadłużać tego kraju...
A co do powiązania tego z Sawicką, to po prostu bez komentarza...
studentMIM / 2008-09-01 17:48 / Tysiącznik na forum

Zatem znajomość języka ojczystego
MUSI być zweryfikowana we wczesnej fazie kształcenia. Ale szkoła w Polsce
przepuszcza takich tumanów,

moim zdaniem, jeśli jakiś człowiek wymyśli jakąś nowinkę technologiczną, jeśli udowodni jakieś ważne twierdzenie matematyczne, lub po prostu jeśli jest specjalistą w swojej dziedzinę, to może nawet mówić językiem z 11 wieku, jeśli tylko będą go rozmówcy rozumieli.

Od czego gorszy? Bo wróbel różni się ty, że jedną nóżkę
ma bardziej...

To chyba oczywiste, że od takiego stanu rzeczy, jaki jest obecnie. To wynikało z kontekstu

brak zrozumienia przez ciebie o czym piszę: ALTERNATYWA z definicji
wymaga minimum 2 wersji (o cienemu ludowi wciska się, że alternatywa
może być jedna);

widzę, że masz problem, ze zrozumieniem skrótów myślowych. Ludzie mówili, że plan Balcerowicza był jedyną alternatywą, a w domyśle było względem "nic nie robienia". To naprawdę nie jest trudne (trzeba nauczyć się domyślać z kontekstu)

po drugie przyznajesz, że zwykły lud JEST CIEMNY, bo można nim
manipulować wskazując brak alternatyw; jeżeli tak jest, to po kiego
wydawać gigantyczne kwoty na trzymanie dzieciarni w szkołach, które nie
uczą elementarnej logiki

to nie ma nic wspólnego z elementarną logiką. Po prostu wytłumaczenie ekonomii ludziom może być za trudnym zadaniem

co za nie od reżymu dostajesz.

zauważam wpływ Korwina
studentMIM / 2008-09-01 14:24 / Tysiącznik na forum
To oczywiste, że za wolno. Ale nie należy oczekiwać ideału, a poprawy. A ta na szczęście jakaś jest:)
studentMIM / 2008-09-01 13:40 / Tysiącznik na forum
Sorry, kliknąłem nie wy tym miejscu i ni udało mi się skończyć. A więc dalej:

Różni "profesorowie" nagminnie mówią "robiOM, śpiewajOM".

ja jakoś nie widzę problemu, aby profesor matematyki, informatyki czy jakiejkolwiek innej nauki ścisłej wymawiał jakieś słowa niepoprawnie. Co innego "humaniści"...

plan Balcerowicza (uwaga na logikę!) JEDYNĄ ALTERNATYWĄ.

jedyną alternatywą nie był, ale dla zwykłych ludzi może trzeba tak mówić. Na pewno był on korzystny dla Rzeczypospolitej (co obrazuje statystyka wzrostu PKB z początku lat 90').

za wierność w realizacji programu
prania mózgów NASZYCH dzieci.

znowu bez przesady. Prawda, że trochę ideologii im jest wpajane (niestety), ale "pranie mózgów", to zdecydowanie za mocne słowa.
studentMIM / 2008-09-01 13:35 / Tysiącznik na forum
Znowu przesadzasz. Szkoła nie jest dobra (to oczywiste), ale brak finansowanego przez państwo (nie mówię obowiązkowego) kształcenia byłby jeszcze gorszy. Po prostu część ludzi miałaby odciętą drogę do edukacji (znam kilku naprawdę inteligentnych ludzi, którzy przy płatnej edukacji nie mogli by się uczyć)
A co do Twoich przykładów:

90% ludzi nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem rozkładu jazdy autobusów

skąd masz tą liczbę?
Bo mi wydaje się ona znacząco przesadzona
studentMIM / 2008-09-01 12:59 / Tysiącznik na forum

Głupta i inteligencja to dwie różne sprawy.

polecam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Głupota, a w szczególności
"[...]Używany jest w stosunku do osób o niższym, bądź niewystarczającym ilorazie inteligencji."

. Spróbuj w onecie zamieścić
post z trudnym pytaniem, dlaczego pewne grupy Żydów nienawidzą Polski i Polaków.

Nic dziwnego, że takie pytanie usuwają. Takie pytanie jest bez sensu i bez trudu można je uznać za antysemityzm (najpierw udowodnij, że pewne grupy Żydów nienawidzą Polski i Polaków, a później zadawaj takie pytania).

Albo dlaczego Gazeta Wyborcza za wszelką cenę "odbrązawia" historię Polski
twierdząc, że w czasie Powstania Warszawskiego Armia Krajowa razem z Niemcami
wymordowała resztki Żydów ocalałych z Getta,

mógłbyś podlinkować?
studentMIM / 2008-09-01 12:07 / Tysiącznik na forum

Czyli biedni nie mogą mieć prawa do nauki?

kto Ci coś takiego powiedział?
Prywatne szkoły, nie oznaczają płatnych. Wystarczy wprowadzić coś, co nazywa się bonem edukacyjnym i pozwolić obywatelom wybierać szkołę dla dzieci.
studentMIM / 2008-09-01 12:03 / Tysiącznik na forum
Bez przesady. Mi się wydaje, że dziennikarze są po prostu przekrojem społeczeństwa (jeśli chodzi o inteligencję, nie o poglądy). A społeczeństwo jest, jakie jest
studentMIM / 2008-09-01 12:02 / Tysiącznik na forum
ciężko. Bo związki zawodowe nauczycieli i popierające ich (z niewiadomych mi przyczyn) społeczeństwo nie pozwolą na taki krok
studentMIM / 2008-09-01 11:58 / Tysiącznik na forum
mam nadzieję, że był to delikatny sarkazm. Bo jeśli naprawdę tak myślisz, to z naszym społeczeństwem jest totalnie "do bani"
studentMIM / 2008-08-30 08:08 / Tysiącznik na forum
W cudy wierzę, ale nie potrzeba ich w tej sytuacji. Teraz się poprawia i nie ma mowy o żadnym "zaciskaniu pasa". Polska od roku 1989 znacząco się zmieniła "na bogatsze":)
Za średnią pensję można kupić coraz więcej. Więc tradycyjne biadolenie nie bardzo ma sens

Najnowsze wpisy