Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2008-09-21 12:33 / Tysiącznik na forum
Nie mogę teraz znaleźć dokładnej informacji, ale do Kościoła w II RP należało jednak "dość dużo" nieruchomości
studentMIM / 2008-09-21 12:25 / Tysiącznik na forum
Stwierdzenie "może po części" oznacza, że chcieli zmiany systemu na inny, ale nie na taki jaki powstał.

Nie
zgadzam się ze stwierdzeniem "budowy nowego systemu". Socjalizm nazwijmy go
biurokratyczny ma się bardzo dobrze.

Bez przesady. Jednak dość dużo się zmieniło w tym kraju na lepsze. Oczywiście nie jest idealnie, ale system na pewno jest nowy (i lepszy)
studentMIM / 2008-09-21 10:31 / Tysiącznik na forum
Gdyby Kościół dostał 20% z wartości terenów, które należały do niego przed wojną, to byłby zdecydowanie bogatszy, niż jest teraz.
studentMIM / 2008-09-21 10:31 / Tysiącznik na forum
Gdyby Kościół dostał 20% z wartości terenów, które należały do niego przed wojną, to byłby zdecydowanie bogatszy, niż jest teraz.
studentMIM / 2008-09-21 10:26 / Tysiącznik na forum
Wiem, że nieświadomie (co zresztą napisałem; wystarczy uważniej czytać), ale i tak przyczynili się do budowy nowego systemu
studentMIM / 2008-09-21 00:42 / Tysiącznik na forum
Sprawa ze stoczniami nie jest taka czarno-biała. Ja osobiście jestem przeciwko dopłacaniu do jakichkolwiek firm i za zmuszeniem ich do normalnego funkcjonowania na rynku.
Jednak dostrzegam także, że te dopłacanie do Stoczni jest niejako spłacaniem rachunku względem stoczniowców, którzy walczyli (choć może po części nieświadomie) o demokratyczną i kapitalistyczną Polskę.
Co zaś się tyczy "ostatniości" tej wpłaty, to wydaje mi się, że można w nią wierzyć. Po prostu Komisja Europejska nie pozwoli na więcej takich dopłat.
studentMIM / 2008-09-20 00:03 / Tysiącznik na forum

i przeczytak przypowieść o talentach
(którą zresztą Kościół ukrywa jak może).

Ty chodzisz w ogóle do kościoła? Bo ja jakoś nie zauważyłem, aby Kościół ukrywał tę znaną przypowieść....
studentMIM / 2008-09-19 23:58 / Tysiącznik na forum
Jakiekolwiek analizy na poparcie swoich tez?
studentMIM / 2008-09-19 23:58 / Tysiącznik na forum
Tu chodzi bardziej o zachowanie tradycji i przywrócenie święta z II RP. Ja osobiście nie miałbym nic przeciwko temu, gdyby przy okazji zniesiono jakieś inne święto (mam tu cały czas na myśli dzień wolny od pracy)
studentMIM / 2008-09-19 23:53 / Tysiącznik na forum
Ale pozytywne jest, że Rostowski się stara z tym walczyć;)
studentMIM / 2008-09-19 23:50 / Tysiącznik na forum

ludzie powinni wiedzieć,
które banki ryzykownie inwestują

Jak sam kiedyś stwierdziłeś, wiedza ekonomiczna przeciętnego obywatela jest delikatnie mówiąc nie najlepsza. Więc taka "otwartość" niekoniecznie by przyniosła skutek.
studentMIM / 2008-09-19 22:56 / Tysiącznik na forum
Nie mam wiedzy na ten temat, bo nie piszę na tych stronach, więc wierzę, że masz rację.
Nie twierdzę też, że cenzury nie ma, bo pewno na części stron ją stosują.
Postawiłem tylko tezę, że duża część tej cenzury(ale oczywiście nie cała) MOŻE wynikać z braku kultury osobistej umieszczających swoje posty.
studentMIM / 2008-09-19 08:20 / Tysiącznik na forum
Mi zaś Twoje rozumowanie przypomina lewicową wiarę, że to Ameryka jest "tym złym", walczącym o swoje imperialne interesy. A biedni Arabowie nie byliby terrorystami, gdyby tylko Amerykanie byli dla nich milsi ;P
studentMIM / 2008-09-18 23:18 / Tysiącznik na forum
Czy to przypadkiem nie populizm?
Do Iraku zjeżdżają się terroryści z całego świata arabskiego i tam próbują zabijać Amerykanów. Dla USA na pewno jest to lepsze, niż gdyby próbowali przyjeżdżać do Stanów.
Żołnierze mają (dobrze) płacone za służbę wojskową i nie mogą oczekiwać, że są to pieniądze za nic. To oni są szkoleni do walki i ryzykowania zamachu na ich życie. Tak więc lepiej, aby atakowali ich, niż cywilów w Stanach.

i ich dzieci

Amerykanie nie zabijają celowo cywilów (choć zawsze może się zdarzyć kilku szaleńców, ale to jednostki i tacy ludzie są wszędzie). Jeśli uważasz, że takie działanie ma miejsce na planowaną skalę, to proszę podaj jakieś dowody.

Re: USA: Wyborcy nie wierzą, że McCain przyniesie zmiany

studentMIM / 2008-09-18 19:41 / Tysiącznik na forum
Może to tylko moje wrażenie, ale wydaje mi się, jakby ten artykuł pozytywniej nastawiony był do Obamy niż McCaina...

Najnowsze wpisy