Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2008-10-12 07:12 / Tysiącznik na forum
Rostowski nie powiedział, że nie będziemy mieli problemów gospodarczych, tylko, że mamy najlepszą sytuację w regionie
studentMIM / 2008-10-11 19:08 / Tysiącznik na forum
Polska zawsze będzie dla Europy rynkiem zbytu. Tak samo jak Europa dla Polski...

P.S. Apeluję o lepszy styl i poziom wypowiedzi
studentMIM / 2008-10-11 19:06 / Tysiącznik na forum
Argument z angielskim jest rzeczywiście bez sensu, ale Rostowski, to na ekonomi się jednak zna:)
studentMIM / 2008-10-11 14:28 / Tysiącznik na forum
wydaje mi się, że money.pl nie wyróżnia się w tej kwestii na tle innych mediów.

Re: Prezydent zwołał Radę Gabinetową

studentMIM / 2008-10-10 19:11 / Tysiącznik na forum
Niestety ta "wojenka" pomiędzy prezydentem i premierem jest po prostu prymitywna:(
Rozumiem, że kampania wyborcza (bo oczywiste jest, że już trwa) rządzi się swoimi prawami, ale bez przesady....
studentMIM / 2008-10-10 18:27 / Tysiącznik na forum
Jakaś kometa też może walnąć wkrótce w Ziemię. Ale prawdopodobieństwo tego jest mizerne. Nie ma sensu rozważać tak mało prawdopodobnych zjawisk
studentMIM / 2008-10-09 23:42 / Tysiącznik na forum

Jeżeli obniżka zmniejsza wpływy to wymusza poprawianie budżetu.

krótkoterminowo (a tyle trwają zwykle rządy jednej partii) można po prostu zwiększać (bądź nie zmniejszać przy wzroście gospodarczym) deficyt

Zaciągnięty zmusza do oszczędności i spłacania. Z bieżących
wydatków trudno inaczej zrezygnować i coś odłożyć..

Ciekawa logika, zakładająca, że człowiek jest totalnym idiotą. Człowiek rozsądny (a takim powinien być premier i zwykle jest minister finansów) jednak zachowuje się trochę inaczej

Studencie, budżet to nie święta krowa.

Rozsądny człowiek mając duże długi nie zadłuża się coraz bardziej..
studentMIM / 2008-10-06 16:39 / Tysiącznik na forum
Prawdopodobieństwo tego, że w Polsce upadną banki i będzie konieczność korzystania z gwarantowania depozytów jest raczej mizerne
studentMIM / 2008-09-28 10:47 / Tysiącznik na forum
Nazwa może rzeczywiście na wyrost, ale sama koncepcja sposobu finansowania budowy jest sensowna (wymusza na samorządach wkład własny, a więc i myślenie, czy na pewno jest im to potrzebne)
studentMIM / 2008-09-28 10:45 / Tysiącznik na forum
Miałem na myśli fakt, że nie trzeba się przejmować ryzykiem kursowym (co wydawało mi się oczywiste z mojej wypowiedzi)
studentMIM / 2008-09-28 10:43 / Tysiącznik na forum
ceny na stacjach nie wzrosły tak jak ropa, to teraz też nie spadną tak jak ona (poza tym w Polsce wzrosły koszty pracy)
studentMIM / 2008-09-28 10:41 / Tysiącznik na forum
To nie są automaty, a jedynie rozwiązania, które najprawdopodobniej pomogą w osiągnięciu celu (wysokiego wzrostu gospodarczego).
1. podatek liniowy uprości podatki, ułatwi życie przedsiębiorcom i może zwiększy inwestycje
2. Euro - ułatwi wymianę handlową i zniesie ryzyko kursowe
3. wolny rynek - w znaczącej większości wypadków działa zdecydowanie lepiej od gospodarki sterowanej przez państwo.
4. podatek Belki - nie mam pojęcia, co miałeś tu na myśli (czego niby rozwiązaniem miałby być ten podatek?)
To nie ma nic wspólnego ze "spiskową teoria dziejów". To jest po prostu analiza i szacowanie prawdopodobieństwa pewnych zdarzeń
P.S. W Twojej wypowiedzi da się zauważyć tradycyjne próby reakcji atakiem niezwiązanym z tematem, bez merytorycznych argumentów
studentMIM / 2008-09-28 09:36 / Tysiącznik na forum
Po prostu rozsądek i ekonomiczne analizy (+ propaganda)
studentMIM / 2008-09-28 09:17 / Tysiącznik na forum
Twoje pytanko jest "trochę" nie na temat. Czy euro jest nam potrzebne, to zupełnie inna sprawa i ja nie mam pojęcia, czy ono nam coś da.
Zauważyłem tu tylko, że sceptycyzm wielu ludzi (bo z ich punktu widzenia to był sceptycyzm) jest bezzasadny
studentMIM / 2008-09-27 19:24 / Tysiącznik na forum

Amerykanie to straszni rasiści

na czym opierasz to swoje przekonanie. Amerykanie są jednym z najmniej rasistowskich krajów na świecie (np. Oprah Winfrey jest tego przykładem)

Obama reprezentuje trochę wiecej.

Obama reprezentuje lewicę, czasami nawet skrajną (jego przeszłość). A to nie wróży nic dobrego dla USA

Najnowsze wpisy