Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2008-07-28 20:02 / Tysiącznik na forum
Balcerowiczowi jednak mimo wszystko udało się zapanować nad inflacją i to mu się chwali. Jak kończyła się jego kadencja, to inflacja wynosiła mniej niż 2 %, a niska inflacja jest warunkiem koniecznym silnej, stabilnej gospodarki.
RPP po prostu jest od tego, aby pilnować inflacji (to jest chyba jej główny cel). Więc jeśli tylko podnoszenie stóp może coś pomóc, to warto to robić.
Mimo wszystko jednak na chwilę obecną nie ma co się spodziewać podwyżek (moim zdaniem), gdyż ostatnie dane były raczej korzystne
studentMIM / 2008-07-28 19:40 / Tysiącznik na forum
Może rzeczywiście powinienem podejść do sprawy nieco inaczej. Sporo istotniejsze jest to, że AK nie zabijało cywilów, a tylko wojskowych i zbrodniarzy. A to już jest po prostu wojna, a nie terroryzm.
Sorry, za podanie nie tego argumentu, co trzeba. Zaspany byłem;)
studentMIM / 2008-07-28 19:35 / Tysiącznik na forum
Poczekamy, zobaczymy:)
Statystyki pewnie się pogorszą, z uwagi na ogólne spowolnienie na świecie. Ale ja myślę, że źle nie będzie

Re: Dyżur w firmie nie zawsze będzie płatny

studentMIM / 2008-07-28 09:48 / Tysiącznik na forum
Najlepszym rozwiązaniem jest, aby dyżur (jeśli osoba dyżurująca spędza czas w pracy, np. śpiąc) był płatny powiedzmy połowę normalnej stawki godzinowej
studentMIM / 2008-07-28 09:40 / Tysiącznik na forum
Ok. Nie mam nic przeciwko. Jednak, jak już zaznaczyłem, niewiele to pomoże. Od tego sędziowie nie staną się uczciwsi i sprawiedliwsi, a dziennikarze nie staną się mądrzejsi...

Re: McCain chce wyrzucić Rosję z G8

studentMIM / 2008-07-28 08:58 / Tysiącznik na forum
Rosja nie jest jedną z 8 największych gospodarek świata i nie jest też już takim mocarstwem, jak wcześniej. Jaki jest więc sens ją dalej wyróżniać?
studentMIM / 2008-07-27 21:44 / Tysiącznik na forum
Coś mi się nie wydaje, aby AK zabiło 40 tys. osób...
studentMIM / 2008-07-27 19:20 / Tysiącznik na forum
Chciałem przez to powiedzieć, że rozważanie ilości sprzedanych kuponów mija się z celem (po prostu nie ma żadnego sensu) i spadek ilości kuponów jest oczywisty.
No i także oczywiste jest, że rozważa się przychody, gdyż to jedynie w racjonalny sposób oddaje wyniki totalizatora/wydatki Polaków
studentMIM / 2008-07-27 14:15 / Tysiącznik na forum
Można. Wypowiedzi nie na poziomie da się także "zmieszać z błotem" własnymi komentarzami napisanymi na poziomie.
Choć może rzeczywiście - czy jest sens takimi ludźmi typu Palikot, Niesiołowski, Brudziński czy Kurski się przejmować?
studentMIM / 2008-07-27 13:27 / Tysiącznik na forum
1. Polska rzeczywiście w tym rankingu jest dość nisko. Jednak to my, a nie Niemcy mamy wzrost gospodarczy rzędu 5-6%. Kraje zachodniej Europy mają duży socjal (większy od nas), więc tylko dzięki pozostałym czynnikom, typu czas założenia firmy, prostota podatków, etc. są wyżej od nas. A to powoli, bo powoli, ale chyba zmienia się na lepsze.
Jeśli nie czujesz się Polakiem (z wielkiej litery), to rzeczywiście możesz się wyprowadzić.

Jeśli chcesz głównie narzekać na Polskę, to nikt Ci tego nie zabroni (bo udało się naszemu Krajowi wyzwolić spod jarzma komunizmu). Jednak ja czuję się Polakiem i jedną z rzeczy, których pragnę jest właśnie dobro Rzeczypospolitej. Nie uważam, że wszystko tu jest wspaniale, ale zauważam postęp. Kraj się rozwija i wierzę, że będzie rozwijał się nadal. Nie koncentruję się na krytykowaniu kolejnych rządów, ale zastanawiam się, co należy zmienić na lepsze i jak to zrobić.
A podczas wyborów kieruję się tzw. mniejszym złem, gdyż nie mam wystarczającej elokwencji, czasu ani znajomości, aby samemu wejść do polityki i coś zmienić
studentMIM / 2008-07-27 13:12 / Tysiącznik na forum

a kiedy rząd coś zrobi dla polski i polaków
To się jeszcze okaże, ale istnieje szansa, że zmniejszy deficyt budżetowy (i w efekcie może dług publiczny)
Poza tym ja mam nadzieję, że z czasem PO (jeśli zostanie u władzy na następną kadencję) obniży trochę podatki, sprywatyzuje część spółek skarbu państwa. Nie spodziewam się po nich dużo, ale może przynajmniej trochę.
studentMIM / 2008-07-27 11:27 / Tysiącznik na forum
Można ją zrobić, ale trzeba wiedzieć, że niewiele to pomoże. Lustracja nie jest panaceum na wszystkie dolegliwości
studentMIM / 2008-07-27 11:26 / Tysiącznik na forum
Możliwe, że istnieją błędy w polskim prawie. Możliwe także, że sędziowie są czasem stronniczy.
Jednak kimże Ty jesteś, aby pisać, że Polska jest beznadziejnym krajem?
To mimo wszyskto Twój kraj. Zamiast mówić, że jest beznadziejny, staraj się zmienić go na lepsze.
A tak poza tym, to kraje zachodnie wcale nie są lepsze. Socjalizm w tych krajach jest jeszcze większy niż w Polsce. Lewicowość też większa (mówię o większości Europy)
studentMIM / 2008-07-27 11:16 / Tysiącznik na forum
To jest taka forma "nieobowiązkowego podatku" ;P
studentMIM / 2008-07-27 11:15 / Tysiącznik na forum
Istotna jest nie ilość sprzedanych kuponów, ale przychód. To on generuje zysk.
Oczywiste jest, że jeśli kupony zdrożały, to ludzie zaczęli ich mniej kupować (część osób zamiast kupować 8 zakładów zaczęła kupować 4).

Najnowsze wpisy