Forum

Komentarze użytkownika "studentMIM"

Komentarze użytkownika: studentMIM

studentMIM / 2009-03-21 09:35 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale wykazujesz się coraz większym zacietrzewieniem... Więc:
1. Zakaz aborcji nie jest po to, aby ograniczyć niechciane ciąże ale, aby nie zabijać niewinnych nienarodzonych osób (konstytucyjna ochrona życia)
2. Oczywiście, że biznes zawsze będzie miał powiązania z polityką. Ale ważne jest, aby te powiązania zmniejszyć
3
gdybym
był na ich miejscu postępowałbym identycznie

To oznacza tylko, że nie masz kręgosłupa moralnego. A nawet część (niestety tylko część) polityków taki kręgosłup ma.
4.
. Jak chcesz walczyć z korupcją
to walcz o ograniczenie władzy, a nie biznesu

a) chcę walczyć z korupcją na dwa sposoby (ograniczanie władzy i zmniejszanie ingerencji biznesu w politykę - zasada kija i marchewki)
b) ograniczenie ingerencji biznesu w politykę ma także (a może głównie) na celu wyrównanie szans pomiędzy bogatszymi i biedniejszymi
5.
jak ma nie być korupcji jak
przychodzi do mnie polityk i mówi, że jak nie wesprę jego partii to mi naśle
52 kontrole i będę musiał zwinąć biznes

To jest właśnie argument za tym, aby biznes nie mógł finansować partii. Dzięki temu takie działania będą przynajmniej trudniejsze.
studentMIM / 2009-03-21 09:40 / Tysiącznik na forum

Moim zdaniem głupio postępują Ci, co głosują - wrzucając swój głos do urny
po prostu go marnujesz, głaszczesz rękę, która Cię bije.

wrzucając głos przyczyniasz się do zmienienia wyniku wyborów. No chyba, że uważasz, że wybory są w Polsce fałszowane...

Nie wygram z systemem, bo nie mam pleców.

Nie musisz wygrać z systemem. Możesz po prostu przekonać do siebie ludzi. To nie system jest zły (zwykła demokracja), ale nie masz daru przekonywania.

super, nie jestem pasożytem, rolnikiem, górnikiem czy
nauczycielem żyjącym z czyjejś pracy, który ma czas na zajmowanie się
polityką.

Czyli wszyscy, którzy mają czas na politykę to pasożyty? (taka sugestia jest w Twoich słowach)
studentMIM / 2009-03-21 19:57 / Tysiącznik na forum
Wybacz, ale jakie zasady Ty wyznajesz?
Pomijam już, że piszesz wiele tez bez żadnego poparcia dowodami (możliwe, że po prostu przekłamanych), ale w jakie zasady Ty faktycznie wierzysz?
Jeśli uważasz, że kombinowanie i oszukiwanie jest dobre, to niestety dalsza rozmowa nie ma najmniejszego sensu.
studentMIM / 2009-03-22 16:34 / Tysiącznik na forum

ale gdyby
posłowie mieli, jak Ty to nazywasz "kręgosłup moralny", to
udzielaliby się jako wolontariusze w organizacjach pożytku
publicznego - bo tam trafia człowiek, gdy chce pomagać innym
ludziom.

1. Są posłowie, którzy idą do polityki dla idei (np. Gowin).
2. Kręgosłup moralny to niekoniecznie pomoc innym, a po prostu nie "wykorzystywanie okazji", jak zgrabnie nazwałeś zachowania niegodne uczciwego człowieka

A poza tym kto w tym kraju nie kombinuje, nie oszukuje
czy po prostu nie kradnie?

Ja nie oszukuję i nie kradnę. Moja najbliższa rodzina tak samo. O innych nie wiem, ale myślę, że takich ludzi trochę się znajdzie.

polacy to naród
owładnięty manią regulowanie wszystkiego i wszystkich.

regulowanie krzywizny bananów to nie był polski pomysł...
studentMIM / 2009-03-24 10:30 / Tysiącznik na forum

im gorszy system, tym trudniej go
zmienić,

czyli Narodowy Socjalizm było relatywnie dobry, gdyż trwał krótko (faktycznie sam się zmienił)?

Dlatego ten kraj będzie
zawsze biedny

Jestem gotów się założyć, że za 40 lat będziemy jednym z bogatszych (powiedzmy 15) państw w Europie
Potrzeba
rewolucji a nie ma na to widoków

rewolucja zwykle prowadzi do rozlewu krwi i rzadko przynosi efekty. Ja jestem młody, dość ambitny, ale nie mam zamiaru opuszczać mojego kraju (z którym jestem związany emocjonalnie)

stąd pomysł, by wyeliminować z sejmu np.
Palikota

Palikota dobrze wyeliminować wcale nie ze względu na bycie przedsiębiorcą, bądź tym bardziej uczciwym, ale:
1. Sprowadzanie poziomu wypowiedzi w sejmie do najniższego na razie poziomu
2. Niejasności (możliwe, że oszustwa) w finansowaniu kampanii (to oznacza, że nie ma "kręgosłupa moralnego")

Re: Popularność Platformy spadła aż o 10 proc.

studentMIM / 2009-03-25 11:13 / Tysiącznik na forum
Może dziś jest inaczej, ale jeszcze jakiś czas temu Gfk Polonia miała najbardziej wahające się (losowe?) ze wszstkich.
studentMIM / 2009-03-25 11:16 / Tysiącznik na forum

przyjmuję, jestem gotów postawić 4-ropak.

No to mamy umowę ;)
studentMIM / 2009-04-02 18:03 / Tysiącznik na forum
Nie można. Trzeba się określić na cały rok.

Z tym, że nie powinien być to % podatku (bo to jest sprzeczne z ideą demokracji - dyskryminuje partie ludzi biedniejszych), ale kwotowo od osoby w wieku wyborczym (ew. podatnika), która się określi.
Oczywiście można by też zdecydować, że nie przeznacza się pieniędzy na żadną partię, a idą one po prostu do budżetu.
studentMIM / 2009-04-02 19:45 / Tysiącznik na forum

to jest próba legalizacji korupcji

Mógłbyś wykazać w jaki sposób?
Czy będziesz tylko rzucał słowa na wiatr?
studentMIM / 2009-04-02 19:51 / Tysiącznik na forum
Ogólnie pomysł dobry, ale 1% godzi w ideę demokracji. Kwota nie powinna być zależna od dochodu, a po prostu od osoby.
Powinna to być także osobna rzecz od 1% na org. pożytku publicznego. Każdy mógłby wybrać, jaką partię chce wspierać (także tą poza sejmem) albo przeznaczyć tą kwotę (tak jak jest dzisiaj z tym 1%) na rzecz budżetu.

P.S. Ortografia....
studentMIM / 2009-04-02 19:53 / Tysiącznik na forum
Chyba czytaliśmy za dużo Gazety Wyborczej i oglądaliśmy za dużo TVN.....
studentMIM / 2009-04-03 00:52 / Tysiącznik na forum
Oczywiście zero argumentów, tylko nic nie mówiąca fraza. Czyżby to był Twój sposób na dyskusję?
A uzasadnienie (tylko kilka pkt, bo już późno):
1. Nie faworyzowałoby to partii będących już w sejmie (a przynajmniej zmniejszyło to faworyzowanie)
2. Każdy obywatel decydowałby, jaką partię finansować
3. Nie dyskryminowałoby się partii mającej raczej biedny elektorat

Jak będziesz miał jakieś argumenty, to zapraszam do dyskusji. Jeśli nie, to polecam fora onetu (ew. wp)
studentMIM / 2009-04-03 07:34 / Tysiącznik na forum

Bo co to jest taki podatek na partie jak nie dokladnie to samo co dotacja
z budzetu.

wypisałem Ci różnice. To jest dotacja z budżetu, ale kierowana bardziej przez obywateli.
Konstytucja mowi o wyborach raz na 4 lata a nie raz na rok.

A kto mówi, aby zmieniać częstotliwość wyborów?
Mowa była tylko o finansowaniu
Zlikwidowanie dotacji spowoduje ze partie beda musialy zdobywac pieniadze
od bogatych sponsorow

1. nie proponuję zlikwidowania dotacji
2. zdobywanie (dużych) pieniędzy od bogatych sponsorów jest zakazane przez ustawę o partiach politycznych. I na razie nikt nie proponuje, aby ją zmieniać
Popatrz na kampanie wyborcza paliknota i nie mow mi ze prokuratura
umozyla sledztwo wiec nie bylo przestepstwa

To oznacza, że prokuratura kiepsko działa. Ale to jest inna sprawa.

Wciąż czekam na rzeczowe argumenty (jeśli w ogóle rozumiesz o co chodziło w wypowiedzi, bo Twoja wypowiedź sugeruje co innego)
studentMIM / 2009-04-03 12:01 / Tysiącznik na forum
Ustawa o partiach politycznych (radzę przeczytać) powoduje, że osoba prawna nie może wpłacać pieniędzy w ogóle, a fizyczna nie więcej niż jakąś kwotę.
No i na razie nikt nie proponuje zniesienia tej ustawy
studentMIM / 2009-04-03 13:51 / Tysiącznik na forum

Za komuny też były wybory i więcej od
nich zależało, niż w tej 10-tej RP.

może jakieś argumenty na poparcie swojej (bądź co bądź radykalnej) tezy?

Najnowsze wpisy