Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: Spokój na GPW. Duże spółki publikują wyniki

swiezak44 / 2016-05-11 15:44
Czy wam też się tak wydaje, że na DAX-ie, ropie, miedzi i SP500 czają się dziś do wybicia?? Na DAX-ie jutro o 16.00 krzyżuja się kluczowe krechy (górna banda spadkowa z pierwotną linia wzrostów). Wóz albo, przewóz... Albo w góre, albo w dół. innej drogi już tam nie ma. Generalnie jakby się szykowali do skoku.. No chyba że USA dziś zawalą sprawę..

Re: Spadki na GPW w oczekiwaniu na nowy rating Polski

swiezak44 / 2016-05-11 01:28
20.04.16 w USA klepnęli szczyt na swojej świętej giełdzie. Następnęgo dnia od 9.00 zaczęli wycofywać kapitał z naszej giełdy. Nie było innego powodu, miedż nawet póżniej rosła, ropa szła w kosmos parę razy. USD/PL od południa 21.04.16 wystrzelił co jak sam wtedy mówiłe "źle wróżyło" :D

Re: Spadki na GPW w oczekiwaniu na nowy rating Polski

swiezak44 / 2016-05-10 23:53
Jest odbicie, pytanie tylko co to ma być??? Chwilowa korekta przed dlaszymi spadkami, czy coś grubszego?? Testowanie szczytów po raz kolejny?? Tak patrząc z dalszej perspektywy to są wciąż bycze formacje na rynkach bazowych oczywiście (USA DAX), tylko czy dadzą radę jeszcze raz podejść na szczyty?? Wątpię.. Podejdą pewnie do pierwotnych linni wzrosu, albo do jakiegoś mocnego oporu i odbiją się i KONIEC. Tylko tera znie wiadomo, na który instrument patrzeć, bo surowce dały zmyłe ostanio..

Re: Spadki na GPW w oczekiwaniu na nowy rating Polski

swiezak44 / 2016-05-10 23:41
Jak to 12,84??? Przecież jeszcze trochę i sięgną pierwotnej lini wzrostowej i zabawa zacznie się od nowa :D W USA przebili górną bandę spadkową, czyli będa targać do góry. Dziwny ten Sell in May w tym roku..

Re: Słabość GPW to efekt oczekiwania na decyzję Moody's

swiezak44 / 2016-05-09 22:41
Ale zatrzymali się na bardzo poważnym wsparciu. Zasadniczo wylądowali tam, gdzie zaczął się cały ten szalony rajd z wyciąganiem. Ropa jako ostatnia zjechała do tego poziomu co reszta. Czyli jakby odwrotna kolejnośc zdarzeń niż było do tej pory.. Co dalej? Ja był zaryzykował teorię, że teraz będzie jakiś wzrost, choćby po to żeby w USA mogli się sprawdzić.. Ciekawie to wszystko rozegrali z tą ropą i surowcami, nie spodziewałem się zupełnie takiej kolejności zdarzeń.

Re: GPW: Polska w tyle za Europą. Kapitał nieśmiało wraca

swiezak44 / 2016-05-09 17:26
Okazało się, że WIG20 jest lepszym wskaźnikiem trendu niż surowce. :)))))))) W sumie nic dziwnego. Z emergingów najszybciej uciekają ze względu na niską płynność. Na surowcach jeszcze długo udawali, a u nas już tylko w dół wszystko leciało.

Re: GPW: Uspokojenie na koniec fatalnego tygodnia

swiezak44 / 2016-05-06 12:14

Jeśli ropa i miedz razem idą ostro w góre to jak może dojść do krachu???

No i tego też się nie spodziewałem, to fakt.. To mnie właśnie zmyliło. Surowce w góre, a giełdy w dół.. Tego się nie spodziewałem.

Re: GPW: Uspokojenie na koniec fatalnego tygodnia

swiezak44 / 2016-05-06 12:08
Po prostu to wymaga jakiegoś wyczucia, albo nie wiem czego. Od miesiąca wiedziałem, że spadki w USA zaczną się pod koniec kwietnia, wychodził mi 27.04.16. I co z tego? Dokładnie w tym czasie krzyżowały sie ważne krechy, a kilka dni przed tym trwała konsolidacja.. I sobie wymysliłem odbicie na wszystkich giełdach ..i koniec. Dlaczego? Bo ropa wyrywała, bo USA nie mogły tak po prostu spaść.. Dlatego. To chyba kwestia psychiki. Juz nie pierwszy raz potrafie przewidzieć czas ruchu, tylko z kierunkiem jest problem, bo jakiś diabeł w ostatnich chwilach odwrotnie mi podpowiada. Nie umiem też brac pod uwagę dwóch scenariuszy na raz.. No ale wiele sie też nauczyłem, jakie sa sygnały do spadków, zwłaszcza USD/PL doskonale wskazał koniec zabawy w hossę u nas.. Myślałem, że ta ropa wyciągnie wszystko, tak jak zwykle. Nie spodziewałem się, że zwyczajnie nie dadzą rady. Każda giełda ma jednak swoja mechanikę i nawet ropa tego nie może zmienić.

Re: GPW: Uspokojenie na koniec fatalnego tygodnia

swiezak44 / 2016-05-06 11:58
Ja w ogóle nie gram w L, bo się boje takiego zjazdu jak ostatnio w Japonii. Na razie jestem na zero.

Re: GPW: Uspokojenie na koniec fatalnego tygodnia

swiezak44 / 2016-05-06 11:45
Zniechęciłem się.. nic nie wziąłem w końcu. Mam dosyć tej gry na razie. Tygodnie przygotowań, wszystko rozrysowane i w kluczowym momencie jakieś odbicia mi się przyśniły itp. Szkoda gadać..

Re: Kapitał ucieka z GPW. Rosną obawy o cięcie ratingu

swiezak44 / 2016-05-06 01:08
Jestem amatorem... :/ Tyle gadałem o "Sell in May" i nic na tym nie zarobiłem. Nawet czasowo wiedziałem, że będzie pod koniec kwietnia.. Wystrzał na USD/PL 21.04.16 obserwowałem na bieżąco..wiedziałem co to znaczy. I nic.. To chyba wynik ciągłego niewyspania. Zmyliła mnie mocno ta ropa i giełda w USA, bo spodziewałem się tamdrugiego podejścia pod szczyty... A Jak sobie coś wbiję do głowy to koniec.. Teraz widzę, że jeszcze był dość ważny wykres WIG20 i ta tendencja na nim, bo nawet jak miedź drożała, to KGHM już nie drożał tak jak powinien, kiedy cały WIG20 leciał.. A teraz to pewnie albo jakaś korekta, albo spuszczą wszystko do kibla i pojadą na wakacje..

Re: WIG20 najniżej od dwóch miesięcy

swiezak44 / 2016-05-04 14:27
O to mi chodziło: http://www.bankfotek.pl/view/1993975

Re: WIG20 nadrabia zaległości. Mocna przecena KGHM-u

swiezak44 / 2016-05-04 13:40
A to czasem nie pójdzie teraz w górę??? Widać, że pełzają po linii wzrostów, i znowu krzyżują się krechy jeszcze disiaj. : http://www.bankfotek.pl/index.php?m=process

Re: Giełdy: Amerykański przemysł ostudził optymizm

swiezak44 / 2016-05-02 18:15
Nie chcę mi się w to juz wpatrywać, ale w USA wciąż może dojść do odbicia. Ropa, miedz i DAX są nawet ponad głównymi liniami wzrostu. Nie wiem co oni kobinują, ale stawiam nową tezę, że cała ta amerykańska giełda to dodatkowy czynnik zakłucający. :))))))))))))))) Nara.. idę cieszyć się świeżym powietrzem. :)

Re: Spadki na GPW. JSW błyszczy wzrostami

swiezak44 / 2016-04-29 18:09
Przyczyna jest prosta. Jak surowce idą w góre to i my idziemy, bo jesteśmy traktowani jak surowce. Zobacz też wykres USD/PL dziś po 13.00. Dolar w dół, do warszawy wraca hossa.

Najnowsze wpisy