Forum

Komentarze użytkownika "swiezak44"

Komentarze użytkownika: swiezak44

Re: Fed, Bank Japonii, wyniki spółek. Dzieje się

swiezak44 / 2016-04-28 10:14
Na kontrakach jeszcze szybciej się uwineli. To jest bardzo mocny sygnał negujący powrót do wiecznej hossy i wielkie ostrzeżenie dla pozostałych rynków.

Re: WIG20 - trzeci najgorszy dziś indeks świata

swiezak44 / 2016-04-28 00:11
Hhahaha, przeglądałem teraz ropę w 2004 roku i te ostatnio zaznaczone wsparcia i poziomy, co były przerabiane wtedy też istniały 40,12 44,60 , 47. I jak tu nie wierzyć w AT. Od lat to się porusza miedzy tymi samymi poziomami :)))))))))))))) 53, 60 też się często powtarzał..

Re: WIG20 - trzeci najgorszy dziś indeks świata

swiezak44 / 2016-04-27 23:39
Czytałem, że w styczniu Iran sprzedawał ropę po 17 dolarów, a chca sprzedawać minimum 4mln baryłek dziennie, a jak sie uda to sześć. A wydatki mają ogromne bo to liczny kraj, wygłodzony sankcjami i otoczony wrogami. Oni nie beda sie oglądać, czy ropa jest po 40 czy 50 dolarów. Będą popmowac jak najwięcej się da i na pewno nie wyrobią się z tym do czerwca.. W takich warunkach rajd w górę jest wręcz nierealny. A jednak idą... Dziś tak pomyślałem, że to wszystko to jest juz bardziej teatr absuru i nonsensu niż normalny rynek i nie ma sensu wszystkiego analizować, tylko szukać miejsc, gdzie coś się może wydarzyć i podążać za ruchem. To chyba jedyny sposób. Tylko trudno mi się się przestawić, jak uderza w przeciwną stronę niż się spodziewałem... Potrafię przewidzieć z AT, kiedy może nastąpić jakiś ruch, ale ciągle jestem zaskakiwany kierunkiem.

Re: WIG20 - trzeci najgorszy dziś indeks świata

swiezak44 / 2016-04-27 21:51
No i widzisz Synonim, nie wierzyłeś w AT. Poszło USA w górę?? Poszło. Nie było żadnego sygnału, który wskazywałby na spadek. W USA spadki są dopiero wtedy, gdy nie mogą zrobić kolejnego szczytu. Teraz też będa próbowali pobić ostatni szczyt. Ropa wystrzeliła, USA do góry- tylko miedź się ociąga, ale w końcu i tak pójdzie za ropą. Już raz tak było, 7-12 kwietnia. Czyli powrót hossy na GPW od jutra pewny. Ale najciekawsze to będzie, co dalej??? Na ropie nie widzę pierwsze ograniczenie gdzieś około 50 S. Nowe, bycze formacje, nad główną linią wzrostów.. nie ma mowy o spadkach.

Re: WIG20 - trzeci najgorszy dziś indeks świata

swiezak44 / 2016-04-27 21:36
Ken ma chyba rację. Ta ropa się rzeczywiście kończy, bo znowu zapiedziela jak rakieta do góry... Już nawet nikt nie musi się dogadywać przy tych cenach. To jest cyrk. Tylko dlaczego tak się dzieje? W tamtym roku też rosło do początku maja, może to sezonowość????

Re: To już szósty dzień spadków na GPW. Idzie duży debiut

swiezak44 / 2016-04-27 15:00
W USA AT wskazuje raczej na odbicie..

Re: To już szósty dzień spadków na GPW. Idzie duży debiut

swiezak44 / 2016-04-27 13:58
No to już właśnie były na ropie.. Oczywiście wczoraj wieczorem wziołem S zamiast L wczoraj.

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 13:55
Oni chca chyba zamęczyć graczy niepewnością.. :/ Ta ropa wyglada niewiarygodnie, reszta wisi na sznurkach.. To całe ostatni emega odbicie ropy jest bez sensu. Patrzyłem te raporty API i np. 5 kwietnia też były braki i nie było takiego ogromnego skoku. A teraz poszli tak, że mają przed soba kilka dolarów wolnego pola nad głową.. Jakby się ropa skończyła..

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 13:42
Ale drożejąca ropa też zawsze działała, a ta zniżka na WIG20 może być chwilowa bo wsparcia nie przebili... Jakby miało spadać, to by sie chyba tak nie bawili od kilku dni. Tak samo było z ropą- kilka dni boczniaka.

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 12:53
Odkryłem coś ciekawego.. Linia sygnałowa oscylatora MACD na ropie wskazuje jednak na spadki. Każdy pagórek jest niższy, czyli według AT wskazuje to na spadki, ale prawdziwe szcyty są coraz wyższe. Wygląda na to , że to sa fałszywe szczyty te ostatnie na ropie...http://www.bankfotek.pl/view/1992378

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 12:18
W sumie w tym roku miedź szła za ropą, a nie odwrotnie. Czasem z dużym opóźnieniem, ale zawsze szła. 7-8 kwietnia było ciekawie, bo ropa złamała górna bandę spadkową i poszła do góry, a miedz w tym samym czasie w dół. I złamała nawet dolną bandę.. Ale po kilku dniach wystrzeliła w górę za ropą. Więc jak wszystko ciągnęła ta ropa do tej pory, to teraz pewnie też pociągnie..

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 12:04
Jeśli ropa wskazuje trendy to zaraz pewnie wywalą wszystko do góry.. i będzie koniec bessy i nowa hossa??? Przed ropą opór teraz ho ho , dopiero na 51 dolarów chyba.. Już nawet ruskie nie musza się spotykac z arabami, tak rośnie. Czy to jest rzeczywiście jakiś powód tego drożenia, czy pchają to spekulacyjnie aż do absurdu? A może to sezonowość, bo w zeszłym roku też drożała aż do 06.05.2016.. Może to część akcji "Sell in May" tylko na większa skalę?

Re: GPW: WIG20 jest 25 procent niżej niż rok temu

swiezak44 / 2016-04-27 11:55
Jak to jest , żeby cała sytuacja na giełdach zależała od jakiś wystąpień.. Czy to jest teatr jakiś? Jak dobrze wypadnie to giełdy ida w górę, jak powie cos nie tak, to w dół..Do czego to doszło..

Re: GPW: Kolejna sesja zakończy się spadkami?

swiezak44 / 2016-04-27 10:33
O której dziś jest to posiedzenie FED??? Tak się pozycjonuja jakby pod odbicie wszędzie... No i jeszcze ta ropa drożeje bez powodu.. Wyszedłem ze wszystkich pozycji. Znów nic nie rozumiem. Wywalą do góry???

Re: Piąta sesja z rzędu pada łupem sprzedających akcje

swiezak44 / 2016-04-26 23:24
Na ropie poszli w góre troszkę dalej, ale dobili do twardego oporu, przynajmniej na brent. Właśnie o tym oporze wcześniej myślałem, że byłby lepszy, mocniejszy. Dobili do lini, która miałem narysowaną juz wcześniej- co za ironia... Poruszają się dokładnie według AT. To jakies plus na koniec tego dnia.

Najnowsze wpisy