Forum

Komentarze użytkownika "yamaki"

Komentarze użytkownika: yamaki

yamaki / 2008-12-16 22:15
Obniżył o 0,75 pkt proc. albo 75 pb i już chyba dobrze
yamaki / 2008-12-16 22:34
Zgadzam się. Wystawiając opcje zgarniali premię ale ponosili nieograniczone w przypadku niekorzystnych zmian kursów walut.
yamaki / 2008-12-16 23:04
Uwaga inwestorów skupia się głownie na WIG 20 ale w tym momencie to nic niezwykłego. Dzisiaj chociażby tylko PKOBP, PEKAO, TPSA i KGHM zrobiły obrót prawie 700mln zł podczas gdy na całym rynku wyniósł on 1 125 mln.

Karate kyokushin lub inne sporty walki

yamaki / 2008-12-21 12:05
Witam. Wątek dla trenujących sporty walki. Trenujesz, trenowałeś a może chcesz zacząć trenować. Wpisuj swoje uwagi, doświadczenia. Ja trenuję karate kyokushin 3 lata, mam 6 kyu (żółty pas).

Re: OFE AXA - czy to dobry fundusz ?

yamaki / 2008-12-21 12:50
Nie można jednoznacznie powiedzieć czy jest dobry czy zły. Jedynym w tej chwili co odstaje wynikami od reszty jest Polsat. Być może jest to efekt błędnych decyzji zarządzających lub najbardziej agresywnej polityki co może spowodowac w pespektywie conajmniej kilkuletniej że osiągnie on bardzo dobry wynik. Nie wiadomo. Przyjmij sobie pewne kryteria które mają dla Ciebie znaczenie i pomogą zadecydować Ci przy wyborze OFE (np. wielkość, wyniki historyczne, renoma firmy, czy w Twojej miejscowości jest placówka tego OFE itp.) jeśli AXA spełenia te kryteria to czemu nie. Pozdr

Re: PKO BP zapłaci za Max Lokatę

yamaki / 2008-12-21 21:28
Kara można powiedzieć symboliczna ale jak najbardziej słuszna. Gwiazdka powinna być jak zawsze.

Re: Fundusze obligacji

yamaki / 2008-12-22 10:15
Dane makro sugerują obcięcie stóp procentowych o przynajmniej 50pb. Gdyby nie obawa członków RPP o gwałtowne osłabienie polskiej waluty wówczas można by było się spodziewać głębszych cięć. Jeśli RPP obetnie stopy o 50pb wówczas wynosić one będą 5,25 pkt proc. Napewno będą następne cięcia w przyszłym roku także pomimo wejścia już po tej obniżce fundusze obligacji polskich powinny dać jeszcze przyzwoicie zarobić. pozr
yamaki / 2008-12-23 12:41
To nie jest chyba problem osłabienia polskiej waluty ponieważ AIG czy Pioneer to są fundusze pieniężne inwestujące przede wszystkim w polskie bony skarbowe, lokaty itp. Spadek stóp proc. to też nie jest przyczyna moim przyczyna - to raczej w przypadku rentowności bonów czy obligacji skarbowych powinno pomóc. Piszę obligacji bo AIG może inwestować w obligacje o dłuższym niż roczny terminach zapadalności, o ile ich okresy odsetkowe są krótsze niż rok. Czyli zostaje błędna polityka zarządzających. Wogóle w przypadku Pioneera pienięznego to do 10% mogą oni inwestować w akcje lub certyfikaty inwestycyjne - stąd mogą być te straty. Podsumowaując: mi to wygląda na błędną politykę zarządzających oczywiście działających zgodnie z polityką inwestycyjną. Pozdr
yamaki / 2008-12-23 22:41
Moim zdaniem to właśnie gospodarka USA staci dużo (jak nie najwięcej) - od roku jest w recesji i jak narazie jest coraz gorzej. Najlepiej pokazuje to stopa bezrobocia która jest nawyższa od bodajże 15 lat. Dług publiczny wzrósł do ponad 10 bilionów dolarów co będzie miało negatywny oddźwięk w przyszłości. Paradoksem obecnego kryzysu jest to, iż przy pomocy pieniędzy publicznych ratuje się prywatne banki przed upadkiem. A dlaczego??? bo jeśli tego nie zrobimy wówczas nie będzie miał kto pożyczać pieniędzy ludziom i przedsiębiorstom. Nie tak to powinno działać, ale problem tkwi nie w bankach, które rozdawały kredyty ,,na lewo i prawo". Problem jest prawo, które na to rozdawnictwo zezwalało i brak odpowiedniej kontroli nad bankami m.in. bankami inwestycyjnymi w USA. Oczywiście kryzys finansowy doktyka wiele krajów - choćby strefy euro, nie ominie także Polski.

Jeśli chodzi o dolara to wysunąłeś śmiałą tezę że można zapomnieć o powrocie do 2 zł za dolara. No tego to nie można być tak do końca pewnym bo forex to rynek nie przewidywalny a do tego w czasach kryzysu bardzo zmienny. Ja twierdzę że jest jednak szansa zanim wprowadzimy euro powrotu do 2 zł za dolara. A w szczególności że jak słusznie stwierdziłeś kurs dolara jest skorelowany z cenami surowców. Weźmy chociażby ropę - ostry zjazd od lipca do teraz: ze 147 do 40 usd za baryłkę. Chyba bez pomocy spekulantów takich spadków by nie było, ale ci sami spekulanci mogą spowodować za x czasu powrót bardzo wysokich cen ropy co może osłabić dolara. Oczywiście spekuła opiera na pewnych danych: podaż, popyt itd. Pozdr
yamaki / 2008-12-24 13:22
Zobaczymy co się wydarzy w 2009r. No, ale prognozy są złe - Bank Światowy obniżył prognozę wzrostu globalnego PKB na 2009 r. z 2,5 proc. do 0,9 proc. Jego zdaniem znacznie pogorszyły się perspektywy wzrostu gospodarczego zarówno państw bogatych, jak i rozwijających się i nie można wykluczyć bardzo głębokiej globalnej recesji. Co do Polski to zobaczymy jak obniżka stóp proc. przełoży się na WIBOR a więc i na wysokość oprocentowania kredytów. A bez dostępu do tańszego kapitału społeczeństwa i przedsiębiorców to i nasza gospodarka będzie miała się bardzo źle. A zresztą wczoraj po raz pierwszy przeczytałem wypowiedź ekonomisty jakiegoś banku który prognozował PKB w 2009r. w Polsce na poziomie: -0.5 pkt proc. Mam nadzieje że aż tak źle nie będzie. Jeśli przyszłoroczny PKB będzie np. 1,5 proc. w Polsce a na minusie w Eurolandzie czy USA no to nasza złotówka może się jednak umacniać. Myślę, że dalsze obniżki stóp w Polsce nie wpłyną znacząco na naszą walutę (ponieważ EBC też jeszcze obniży swoje stopy proc. a Fed już obniżył prawie do zera), najważniejsze co się będzie działo w gospodarce i czy spekulanci ponownie zaczną cenić naszą walutę.

Słaby złoty ma też swoje dobre strony np.: wzocni polski eksport, który po ostatnich problemach z opcjami walutowymi ma problemy, osłabi import co może spowodować zwiększony popyt na polskie produkty, każdy milion euro dotacji z Unii będzie można pomnożyć przez ok. 4 a nie 3 zł. Pozdr

Re: Wesolych Swiat

yamaki / 2008-12-24 15:23
____________________$$$
_____________________$$$$$
___________________$$$$$$
_________________$$$$$$$
_______________$$$$$$$$_$$$$$$$$$$
______________$$$$$$$$$$$$$$$$$$
_____________$$$$$$$$$$$$$$$
____________$$$$$$$$$$$$$
___________$$$$$$$$$$$$
__________$$$$$$$$$$
_________$$$$$$$$$
________$$$$$$$$
_______$$$$$$$
______$$$$$$
______$$$$$
______$$$$
______$$$$
______$$$_____$
$______$$___$$
__$$$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$
____$$$$$$$$$
___$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$$$$$
__$$$$$$$$$$$____$
$_____$$$$
_______$$$
________$
Wszystkiego najlepszego na Święta Bożego Narodzenia i w Nowym Roku!!!!

Re: jak będa liczyc podatek od zysku w funduszu

yamaki / 2008-12-28 22:21
Tamta strata nie ma znaczenia. Wpłacasz do innego funduszu te 10 000 zł i on naliczy Ci podatek Belki od każdej zarobionej złotówki.

Re: czy Generali to dobry wybór?

yamaki / 2008-12-29 12:01
Przyjmij sobie pewne kryteria które mają dla Ciebie znaczenie i pomogą zdecydować Ci przy wyborze OFE, np.:
1. wielkość funduszu (ilość członków, aktywa),
2. wyniki historyczne,
3. renoma firmy,
4. czy w Twojej miejscowości jest placówka tego OFE itp.

Re: Fundusze akcyjne tzw. Małych i Średnich Sp.

yamaki / 2008-12-29 16:22
Na początek zacytuję Ci co o małych spółkach napisała pani Kasia Siwek z Expandera (23.12.2008r.):
,,Wśród ostatniej nudy na naszej giełdzie uwagę zwraca opadanie indeksu sWIG80, który wczoraj ustanowił nowe minimum bessy. W przypadku sWIG80 mamy odzwierciedlenie negatywnego nastawienia do ryzykownych inwestycji. Małe spółki cierpią podwójnie, bo po pierwsze są najbardziej narażone na pogorszenie krajowej koniunktury, a po drugie cechują się niska płynnością, więc trudno się ich pozbyć, gdyby zaistniała taka konieczność. Relatywnie też najmniej spadły, bo są na poziomie z początków 2006 r., podczas gdy duże i średnie spółki cofnęły się znacznie dalej. Piętno zapewne też odciskają sprawy podatkowe i sprzedaż walorów w celu uzyskania tarczy podatkowej ze strat z inwestycji. Perspektywy dla małych spółek nie są korzystne. Przekonuje o tym znaczna wciąż jeszcze możliwość realizowania zysków, bo ci, którzy kupili przed początkiem 2006 r., średnio licząc są jeszcze na plusie. Niekorzystnie na postrzeganie małych spółek wpływają też takie wiadomości, jak dzisiejsza sprzedaż detaliczna, której wzrost w listopadzie spowolnił do zaledwie 2,7%."
Jak widać na tą chwilę prognozy fachowców są dla Miś-ów nie za dobre. Ciężko się z tym tekstem pani Kasi nie zgodzić.

Jeśli chodzi o Twoją sytuację to strata jest bardzo duża. Ja tu widzę 2 racjonalne rozwiązania:

1) umorzyć jednostki uczestnictwa i poszukać lepszej alternatywy. Chociażby to co napisałeś: zakup jednostek uczestnictwa funduszu akcyjnego inwestującego w WIG20 rozłożony w czasie. Jaki fundusz??? Może nie podam nazw funduszy które mi się akurat ,,podobają" bo jeszcze zostanę posądzony o naganiactwo. Możesz pokierować się tylko wynikami historycznymi - zobacz które radziły sobie najlepiej nie tylko w ostatnim roku, ale również w dłuższej perspektywie. Oczywiście nie ma gwarancji, że tak będzie również w przyszłości, jednakże jest to konkretny wyznacznik.

2) dokupować jednostki w celu uśrednienia ceny w dół i czekać na lepsze czasy dla MiŚ- ów

W obu przypadkach perspektywa inwestycyjna musi być conajmniej kilkuletnia ale i to - co nie jest tajemnicą - nie daje gwarancji zysków. Pozdr
yamaki / 2008-12-30 17:05
Dla jednych nie ma znaczenia, dla innych ma. Dlatego napisałem ,,(...)dla Ciebie znaczenie (...)". Ja wybierając fundusz emerytalny brałem pod uwagę wszystkie wyżej wymienione przeze mnie kryteria.
Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że ,,Duże fundusze OFE bedą miały coraz wieksze problemy w osiaganiu dobrych zysków." skoro ,,Co ma wielkośc aktywów funduszu OFE do skuteczności budowania kapitału." Sam sobie zaprzeczasz.

OFE różnie sobie radzą w konkretnych okresach. Nie wiadomo który będzie najlepszy w przyszłości. I oczywiście o wynikach zdecydują trafne decyzje zarządzających.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy