Forum

Komentarze użytkownika "caabi"

Komentarze użytkownika: caabi

caabi / 2007-09-28 20:58 / Tysiącznik na forum
a jak dolar spadac bedzie dalej ?? to co wtedy ?? zawsze mysl o oby stronach medalu....
caabi / 2007-09-28 20:56 / Tysiącznik na forum
zależy wszystko od tego jak długi planujesz swój horyzont inwestycyjny.... bo jeśli np w biotka na więcej niż 5 lat to moim zdaniem można wchodzic ostro..... czemu tak sądzę ?? no ostatnia korekta sprowadziła bioton przedewszystkim z tzw. biobalona do spolki ze wskaznikami niewiele juz odstajacymi od sredniej rynkowej, wkoncu jak zarzad pozamyka inwestycje w rosji ( na ktorych widac sie skupil) bedzie czas na inne rynki z wiekszym zaangazowaniem, co dalej..... no coż przejecia joint venture spolki wloskie, cos w zamian za indar + moze sam indar za jakis czas........ i oczywiscie jakis kontrakt z firma z usa aby tam zaistniec... lFO oby sie udalo.... nastepnie chiny kazachstany i caly wschod z valtrominem na wyspy i dalej zapewne bifironex w 2008 pewnie bedzie zarejestrowany i wtedy powinno tez byc szybciej....... a wiec to tak pokrótce projekty ktore biotek powinien rozpoczac i pozamykac w najlblizszych 3 latach.... no zakladajac gorszcz scenariusz (chocby zamkniecie krauze itp) 5 lat a wiec do 2012 powinien bioton byc jedna z wiekszych firm farmaceutycznych w europie.... wraz z 10% udzialem w rynku insulin na swiecie.... moim zdaniem taka perspektywa jest realna i dlatego inwestuje w bioton (systematycznie zwiekszam zaangazowanie) jesli cos nie tak....... to mysle ze zapomne o akcjach i potrzymam je nawet 15 lat dla potomnych stad moja determinacja w tej inwestycji...... wierzę i wiem że to będzie kiedyś ogromna firma ( cos na styl elly lilly ) i z takim przekonaniem inwestuje w biotka....

no tak chciałem coś napisać sobie .... ;)))

pozdrawiam.

Re: Spadki w końcówce sesji pogrążyły indeksy

caabi / 2007-09-28 17:32 / Tysiącznik na forum
echo zysk na 1 akcje po 1 polroczu 9,50 zł. cena 90 zł. i wszystko jasne :)))))))

fajnie ze mam ta spolke
caabi / 2007-09-28 15:40 / Tysiącznik na forum
nie poprostu robią to co w sierpniu.... nie robią nic to wystarcza naprawdę
caabi / 2007-09-28 15:38 / Tysiącznik na forum
a my na poludnie :)))) jak zwykle
caabi / 2007-09-28 15:25 / Tysiącznik na forum
z czym wałek ?? dla mnie z****** że nie kupują za gotówke całości tylko w części emisja. tego przecież akcjonariat nie lubi co wielokrotnie już pokazał
caabi / 2007-09-28 15:20 / Tysiącznik na forum
tak będize jeśli bush utrzyma władzę jeśli nie to scenariusz niewiadomy
caabi / 2007-09-28 15:11 / Tysiącznik na forum
ale rosnące ceny złota tylko popierają tezę że kraje rezewny dolarowe zamieniają na złotowe + dzisiejsze info z chin
caabi / 2007-09-28 15:09 / Tysiącznik na forum
iż dłuższa konsolidacja tym mocniejsze wybicie :)))
caabi / 2007-09-28 15:07 / Tysiącznik na forum
I DOKŁADNIE W TYM MIEJSCU JESTEŚMY (TO DLA TYCH CO PRZECZYTALI CAŁY TEKST)


Bez względu na to, która strategia zostanie wybrana, z czysto ekonomicznego punktu widzenia można stwierdzić, że o ile Irańska Giełda Naftowa nabierze rozpędu, główne potęgi gospodarcze z zapałem zaczną z niej korzystać, a to pociągnie za sobą zgon dolara. Upadanie dolara dramatycznie przyspieszy amerykańską inflację i stworzy presję na dalszy wzrost długoterminowych stóp procentowych w USA. W tym momencie Bank Rezerwy Federalnej znajdzie się między Scyllą a Charybdą - między groźbą deflacji a hiperinflacji - i będzie musiał pospiesznie albo zażyć swoje "klasyczne lekarstwo" deflacyjne, polegające na podniesieniu stóp procentowych, co wywoła poważną depresję gospodarczą, zapaść na rynku nieruchomości oraz załamanie się rynku obligacji, akcji i walorów pochodnych, a w następstwie - totalny krach finansowy, albo, alternatywnie, wybrać wyjście weimarskie, czyli inflacyjne, a więc utrzymać na siłę oprocentowanie obligacji długoterminowych, odpalić "helikoptery" i "zatopić" rynek powodzią dolarów, ratując przed bankructwem liczne fundusze długoterminowe (LTCM) i wywołując hiperinflację.

PYTANIE TYLKO CZY TAK BĘDZIE NAPRAWDĘ

Re: Najpierw window dressing, a później kroplówka

caabi / 2007-09-28 15:01 / Tysiącznik na forum
Ostatnio bardzo dużo piszemy o gospodarce USA o dolarze itp. zależnościach pomiędzy walutami o sile dolara (lub jej braku) oraz o wpływie konfliktów wojskowych na gospodarkę USA. POLECAM przeczytać ten artykuł i na spokojnie sobie go przeanalizować..... nie oczekuje abyście zajeli stanowisko "za" autorem tego artykułu bądź przeciw... ale tekst jest naprawdę ciekawy i w trochę innym świetle stawiający problemy światowej gospodarki i samej polityki. Mi trochę otworzył oczy tak szczerze przyznam.

http://drlex.jogger.pl/2007/02/10/iranska-gielda-naftowa-prawdziwy-powod-ataku-na-iran/

ps. sorki za dlugi wstęp ale chciałem zachęcić :))))
ps. 1 przeczytajcie CAŁY!!
caabi / 2007-09-28 14:04 / Tysiącznik na forum
ale co w zamian ?? bo to że wszyscy uważają że zus jest niepotrzebny zły i wógóle to ok ale co w zamian ?? co ez emerytur rent itp cały naród ??
caabi / 2007-09-28 13:58 / Tysiącznik na forum
poczekaj do konca roku.... zapamiętaj te słowa

Re: Najpierw window dressing, a później kroplówka

caabi / 2007-09-28 13:49 / Tysiącznik na forum
może coś u nas kupią :))))

http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/chinski;smok;rusza;na;polowanie,1,0,268801.html
caabi / 2007-09-28 13:35 / Tysiącznik na forum
:)))) no problem tylko pierw musisz od nas coś kupić lub coś nam sprzedać.

wejdz sobie na stronke allegro i zarjestruj sie a pozniej sobie przeczytaj poradnik jest krótki zwięzły i na temat dasz sobie radę bez problemu

Najnowsze wpisy