Forum

Komentarze użytkownika "GBorawski"

Komentarze użytkownika: GBorawski

Chytry dwa razy traci!

GBorawski / 2008-06-12 14:55
Jeśli zarzuty się potwierdzą i zostanie wszczęte przeciw Polsatowi postępowanie antymonopolowe, które zakończy się niepomyślnie dla tej spółki, to będzie ona zobowiązana do zapłaty wysokiej kary i zapewne będzie się od tego wyroku odwoływać, co też jest kosztowne. Ale to nie wszystko. Spółka może stracić wiarygodność nie tyle w oczach klientów, co kontrahentów i to dopiero będzie bolesne i kosztowne!

Re: KNF ostrzega przed strukturami

GBorawski / 2008-05-23 15:07
A jak jest na przykład 2-letnia struktura z indeksami cen złota i żywności to niedobra jest czy jak? Że co, że niby żarcie potanieje, a świat będzie egzystował w błogim dobrobycie przez najbliższe dwa lata? I nie będzie wojen, głodu i problemów ekonomicznych, i dlatego złoto potanieje, itp, itd. Najfajniej jest zniechęcić ludzi do tego, co dobre... a potem samemu to kupić ;-) Wiem, wiem... Piszą tu o opłatach. Ale nie ma nic za darmo - to po pierwsze, a po drugie - fundusze inwestycyjne bywają o wiele droższe i nie dają gwarancji kapitału.
GBorawski / 2008-01-16 09:56
Taak... Pokory, naiwniacy, pokory!
Pokornie wędrujcie do swoich sprzedawców i doradców! Pokornie wypłacajcie swoje marne grosze! Sami sobie dajecie nauczkę tej "pokory". He he he...
GBorawski / 2008-01-04 14:19
No właśnie.

Ja bym zdecydował się korzystać z podpisu elektronicznego, gdyby kosztowało mnie to nie więcej, niż 30,00 zł rocznie. Myślę, że wiele osób ma podobne preferencje cenowe w tej sprawie. I sądzę, że taka opcja dałaby budżetowi o wiele większe wpływy, niż przy cenie kilkuset złotych.
Jeśli osoby indywidualne płaciłyby 30,00 zł., to firmy mogłyby płacić na przykład 50,00 zł. rocznie, co chyba nie byłoby wygórowaną ceną. Nie sądzę, aby ktoś, kto ceni wygodę, nie zdecydował sie na taki koszt. I wtedy do budżetu wpływałby co rok uczciwy i spory dochód z "podpisowej masówki". I nikt nie dziwiłby się, że podpis elektroniczny coś tam kosztuje, bo za wygodę zawsze trzeba płacić, kraj jest biedny, a mimo tego cena znośna. I nikt nie czepiałby się, że firmy produkujące czytniki z kartami, czy software do tych urządzeń, zarobiłyby na tym niezłą kasę. A urzędnicy wcale nie musieliby zostać zwolnieni. Wystarczyłoby przesunąć ich do działów kontroli, rozliczeń albo help-desku (przecież ludzie składający zeznania podatkowe z domu, czy z biura, będą potrzebowali pomocy przez telefon lub internet). Wszystko by szło sprawniej, ludzie by się cieszyli, że nie muszą stać w kolejkach, a i komfort pracy urzędników by się poprawił.

Ale...

Łatwiej jest zgarnąć taką samą kasę, wymuszając na przedsiębiorcach ustawowo kupno urządzenia za kilkaset złotych i nie dokonywać zmian wymagających większego wysiłku organizacyjnego. Mam nadzieję, że ta pokusa "łatwizny" jednak nie zwycięży.
GBorawski / 2008-01-04 12:09
A ile właściwie kosztuje produkcja jednej takiej maszynki do podpisu elektronicznego z oprogramowaniem?
GBorawski / 2007-12-11 13:00
A ja pracuję w Pekao i jest fajnie.

Re: Pawlak: Sprawa EXPO 2012 już rozstrzygnięta

GBorawski / 2007-11-26 11:44
Kolejne zaniedbanie Kaczyńskich... Ile jeszcze!
GBorawski / 2007-11-26 11:43
A dla przygrubego kurdupla to odpowiednie, tak?
GBorawski / 2007-11-26 11:41
No pewnie.
A gdyby Tusk kazał sobie pałacyk wybudować, to dopiero byś narzekał i złorzeczył!

Re: Putin: Koniec blokady na polskie mięso

GBorawski / 2007-11-23 12:14
Przypomina mi się prosta zasada dyplomatyczna. Prosta, bo ukazana nawet w tak prostym (choć kultowym) filmie, jak Gwiezdne Wojny. Amidala pokłoniła się tam gościowi, który co prawda imperatorem nie był, władał tylko podwodną częścią planety, ale potrzebował tylko uznania i połechtania ego, aby zmienić się z wrednego bufona w miłego partnera do robienia interesu.

Stara zasada: TROCHĘ POKORY NIGDY NIE ZASZKODZI, JEŚLI W GRĘ WCHODZĄ WIELKIE INTERESY!

Jarosław Kaczyński tego nie rozumiał, był dumny, nieprzejednany, niczym ratlerek ujadający na wilczura. Wreszcie wraca normalność... Uff...

LUDZIE! UCIEKAJCIE Z GIEŁDY!

GBorawski / 2007-11-20 15:21
To sobie tanio kupię.
GBorawski / 2007-11-19 11:37
A dalej będzie... WSZYSTKO CZERWONE! :-D

Ale fajna promocja!

ZIELONO MI DZIŚ NA GIEŁDZIE ZIELONO MI...

GBorawski / 2007-11-19 10:14
A jak dalej będzie?

PIS ustawia swoich ludzi

GBorawski / 2007-11-09 13:32
PiS ich ustawia tylko po to, żeby dorobili się na odprawach, gdy PO zacznie ich zwalniać.

Re: Co każdy poseł dostać powinien

GBorawski / 2007-11-06 15:53
Problem nie tkwi w tym, ile poseł zarabia, lecz w tym, że JEST POSŁEM TYLKO po to, żeby się dorobić i urządzić swoją rodzinę. Dziś wystarcza samo BYCIE posłem, z małym dodatkiem kombinatorstwa.
A praca? Pół biedy, gdy poseł wykonuje swoje obowiązki i ciężko pracuje DLA KASY. Już lepiej, gdy PRACUJE tylko po to, żeby wybrano go na następną kadencję. Ale byłoby idealnie, gdyby PRACOWAŁ (a nie tylko BYŁ posłem) dla swojego kraju (nie za darmo, ale DLA KRAJU - CEL się liczy!).
Cóż, to chyba niedościgniony ideał...
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy