Forum

Komentarze użytkownika "GBorawski"

Komentarze użytkownika: GBorawski

GBorawski / 2007-10-05 14:53
Program PO przeczytałem uważnie. Nie wszystko mi się podoba, ale teraz umiem juz uzasadnić fakt oddania głosu na partię Tuska. W porównaniu z tym, co prezentują inne partie, PO wygląda najbardziej profesjonalnie. Wolą przemilczeć wrzaski i napisać o konkretach. I to mi się podoba. Wadą ich programu jest to, że w Polsce taki profesjonalizm potrafią docenić nieliczni. Zwolennikom Maryjnym i PiSiakom nawet nie będzie się chciało tego przeczytać. Tacy polegaja tylko na tym, co widzą i co im się wmówi. Sami chyba myśleć nie potrafią. A UPR? Gdyby nie obłęd w oczach i szabelka w dłoni, byliby całkiem fajni...
GBorawski / 2007-10-05 14:58
Nieprawda.
Szczegóły są w Programie. Wystarczy sobie ściągnąć i przeczytać. Tylko 93 strony, więc niedużo wysiłku. Co z Wami, ludzie!!!!???
GBorawski / 2007-10-05 15:05
Święci Kaczyńscy nie zawsze będą z Tobą!

Re: Sondaż: Tusk przegra obydwie debaty

GBorawski / 2007-10-05 15:10
Wyrok zapadł. Rzplita zadecydowała: TUSK PRZEGRA! Po co więc robić te debaty? Żadnego PiSiaka Tusk do siebie nie przekona, a nikt rozsądny nie zmieni zdania, żeby głosować na Kaczostan... W tych debatach jedynymi wygranymi może być LiD i LPR, bo mogą zyskać dodatkowe głosy zniechęconych wyborców. I tyle.
GBorawski / 2007-10-08 10:13
Jak na razie, to mistrzami inwektyw są zwolennicy PiSu. Nie zaliczam się do "nielicznych", ani tym bardziej do "wybranych". Sugestia co do zakresu mojej wiedzy była grzeczna, ale nie na miejscu. Zresztą... Trudno się dziwić. Masz Pan jekieś kompleksy, czy co? Być może nieco przesadziłem, ale pisałem to chwilę po rozmowie z ludźmi, którzy w sposób niezbyt wyszukany i mało merytorycznie starali się mnie "nawrócić" (sic!) na "wiarę w Pana Premiera Kaczyńskiego". Nie chcieli nawet słyszeć o programie PO, LPR, czy LiD. Rzucali teminami, których nie pojmują. Politykę mieszali z dekalogiem, etykę z "władzą silnej ręki"... Koszmar! W końcu zaczęli krzyczeć, że wystarczy "uwierzyć w dobrą wolę rządzących!", a potem obrazili się i poszli, chociaż nie zdążyłem nic powiedziec o PO. I co byś Pan zrobił w takiej sytuacji? Jakie byś Pan miał zdanie o "moherach"? Znam osobiście zwolenników PO. Są to zwykle ludzie, którzy lubią rozmawiać i rozważać wszystkie aspekty każdego sporu. Znani mi zwolennicy LiD też są skorzy do kreatywnej dyskusji, ale trochę żyją przeszłością. Nawet kolega zapatrzony w Korwina-Mikke ma do powiedzenia wiele ciekawych rzeczy. No, ale gdy spotykam wielbiciela PiS, to od razu mam do czynienia ze zjadliwą, niby-grzeczną, indoktrynacją. A tego nie zdzierżę!
GBorawski / 2007-10-08 10:28
Lepiej przestań pływać, tylko weź się do roboty! W państwie liberalnym tylko dobra wola postronnych ludzi uratuje Ci życie, gdybyś się topił i nie miał opłaconego ubezpieczenia. No, oczywiscie w firmie ubezpieczeniowej akceptowanej przez właściciela basenu. Sugeruję sprywatyzować każdy centymetr ziemi, wojsko i policję! Będzie baaardzo liberalnie! I krajobraz się zmieni: wszędzie śliczne płotki i ogrodzenia pod napięciem. Oczywiście żartuję ;-). Chcę tylko zaznaczyć, że we wszystkim trzeba zachować umiar i rozsądek. Namawiam do umiarkowanego liberalizmu.
GBorawski / 2007-10-09 11:32
Chciałem głosować na PiS, ale po tym spocie zagłosuję na PO!
GBorawski / 2007-10-10 15:44
Przy zaciągnięciu kredytu w CHF inna jest wysokość kwoty wypłacanej Klientowi w PLN, a inna jest rzeczywista kwota zadłużenia do spłaty w PLN. Trzeba spłacić więcej, niż się zaciągnęło, i to o tyle procent, ile wynosi spread. Na tym to polega. Dodatkowo trzeba brac pod uwagę ryzyko spadku wartości złotówki lub wzrostu wartości franka. W tym tkwi ryzyko, choć rzeczywiście, jest ono niewielkie i w perspektywie najbliższych lat nie stwarza zagrożenia. Ale kredyty hipoteczne zaciągane są na bardzo długie okresy i w takim przypadku ryzyko kursowe jest istotne. Co jeszcze? Gdy wreszcie wejdziemy do strefy EUR, to kredyty w PLN zostaną zamienione na kredyty w EUR, gdzie podstawą jest EURIBOR. Kredyty w PLN maja o wiele niższą marżę, niż kredyty w CHF, które w ogóle nie ulegną zmianie. W rezultacie (o ile EURIBOR będzie zbliżony do stopy podstawowej kredytów CHF), "złotówkowcy" wyjdą na tym lepiej.
GBorawski / 2007-10-11 09:39
Barloc. Twoja uwaga jest nielogiczna i bez sensu, jak lokata. To, że ktoś uważa kogoś, kto nie ma konta za nienowoczesnego nie oznacza, że ta osoba sądzi, iż atrybutem nowoczesności jest posiadanie konta. Posiadanie konta jest już od dawna finansową podstawą funkcjonowania w społeczeństwie ludzi płacących podatki i rachunki. Jesli ktoś nie ma konta, to tak, jakby nie miał telefonu (żadnego). A telefon nie jest atrybutem nowoczesności. Czy nasz kochany maluśki Premierek ma telefon, czy tego szatańskiego wynalazku tez się boi?

Re: Gosiewski: Tusk postępuje niemoralnie

GBorawski / 2007-10-12 09:44
Małe pieski zawsze muszą głośno szczekać. Z dwóch powodów: żeby zwrócic na siebie uwagę i żeby zaszczekac swój kompleks niższości.

Re: Premier: Będziemy "ziemię gryźć"

GBorawski / 2007-10-12 09:52
WŁADZA! WŁADZA! WŁADZA! WŁADZA!
Pęd do władzy nas rozsadza!
WŁADAĆ! RZĄDZIĆ! KAZAĆ! KARAĆ!
Bić każdego, kto nas zdradza!
GBorawski / 2007-10-12 10:05
Ziemię gryzą ci, co ich ktoś ukatrupił.
Ta wypowiedź daje nam ogromną nadzieję!
GBorawski / 2007-10-12 13:38
A na kogo? Może na PiS-LPR? W życiu! Chcę żyć w wolnym kraju!

Wierzejski: Izrael odpowiedzialny za wojnę z Irakiem

GBorawski / 2007-10-15 11:47
Bzdura totalna. Nawet, jeśli amerykańscy Żydzi mają duży wpływ na politykę USA, a Izraelowi wojna w Iraku nie przeszkadza, to nie można obarczać tego państwa za decyzje podejmowane przez niezależny rząd największego mocarstwa na świecie. Wiadomo, że przede wszystkim chodzi o ropę, której najbardziej potrzebuje Ameryka. Jeśli jednak zniszczy się przy tym albo chociaż nadwyręży centrum islamskiego terroryzmu, to dlaczego Izrael ma się z tego nie cieszyć? To u nich wybuchają bomby, to ich dzieci gina w zamachach. I to oni doznali w przeszłości takiego piekła, że mają uzasadnioną obawę o swoją przyszłość. Pamiętajmy o tym, gdy wyrażamy swoje opinie.
GBorawski / 2007-10-15 12:00
Usta prezydenta Busha wypowiadają wiele słów, a niektóre sprawy zostają przemilczane. I nikt im nie zarzuci kłamstwa, gdy nie wypowiadają całej prawdy.
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6

Najnowsze wpisy