Forum

Komentarze użytkownika "Golem14"

Komentarze użytkownika: Golem14

Golem14 / 2009-12-28 16:17 / Tysiącznik na forum
Moze warto papiery ze strata rzucic na rynek i kupic Aton, tym bardziej, ze trwa teraz promocja? :-)
Do konca roku bedzie mi chodzil wolno internet, wiec teraz moje poszukiwania internetowe beda spowolnione - jak znajdziesz ten raport z Bestmontem, to wrzuc na forum: kiedys przegladalem tez i ten raport i nie przypominam sobie, zeby byly tam takie informacje, ale pamiec moze zawodzic:-)

Znasz moze jakas dobra strone internetowa, gdzie mozna sprawdzic po zamknieciu gieldy zrealizowane zlecenia kupna sprzedazy na papierach Atona w danym dniu?

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-28 16:43 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

jakze mila wizyta w atomowym kaciku:-) Dzieki za linka - na razie mi sie wczytuje, internet mam dzisiaj na korbe:-)

Znalazlem dwa inne ciekawe linki:
- jak ktos lubi ogladac biale i czarne swieczki
http://stooq.com/q/a/?s=ato

- i dzienne transakcje na akcjach Atona
http://mojeinwestycje.interia.pl/gie/prof/spolki/notowania?wlid=5416

Co do dzisiejszych notowan, to mysle, ze jest to ciagle promocja, podczas ktorej warto uzupelnic stan posiadania, jezeli ktos ma cos do uzupelnienia - prawdziwa korekta moze przyjsc dopiero okolo marca, jezeli spolka nie bedzie miala nowych przychodow, wtedy zabawa sie skonczy:-)
Do tego czasu jednak wiele wydarzen (prawdopodbnie pozytywnych:) przed nami:
- gry i zabawy sejmowe oraz w Ministerstwie Gospodarki,
- nowe info skandynawskie,
- uruchomienie starych niezrealizowynch kontraktow po wejsciu ustawy (w ostatnim raporcie kwartalnym jest ciekawa wzmianka o zawieraniu umow warunkowych z klientami w Polsce, ktorzy staraja sie o dotacje na zakup urzadzen),
- no i oczywiscie wspomniana przez Ciebie wizyta styczniowa:-)

Do tego wszystkiego moga dojsc nowe wydarzenia, ktore zostaly ogolnikowo wspomniane w ostatnim raporcie kwartalnym - cos z zagranicy i cos z kraju.

A tak wogole to obstawiam, ze Wroclaw bedzie pierwszym miastem (samorzadem), ktory zorganizuje u siebie utylizacje azbestu urzadzeniami Atona - wszak jest to miasto nowoczesne i innowacyjne:-)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-28 16:45 / Tysiącznik na forum
potrafisz cos wiecej niz wyrzucac z siebie monosylaby?
Golem14 / 2009-12-28 17:00 / Tysiącznik na forum
Witaj Thai,

chyba wiem ktos sie tam kryje - moj glowny kandydat do tytulu "FORUMOWA MENDA ROKU 2009"...

Demokracja internetowa, niech sie chlopak dalej stara...
Golem14 / 2009-12-28 17:12 / Tysiącznik na forum
Hej Flugo,

Atony 500 to tez ciekawy wynalazek firmy - mozliwe, ze w zwiazku ze zbudowaniem hali montazowej firma bedzie skladac sama te urzadzenia. Jednak dobrze by bylo, gdyby ta kwestia z Bestmontem zostala wyjasniona...

Portfel masz bardzo ladny i inwestycje czynisz naprawde dlugoterminowo:-) Ja swoje papiery uporzadkowalem w polowie listopada: wyrzucilem wszystko i postawilem na naszego czarnego konia:-)
Mysle, ze zwiekszenie udzialu do 50% portfela w wiadomych akcjach moglbys spokojnie zrobic - tym bardziej, ze jako jeden z nielicznych akcjonariuszy Atona wiesz sam dobrze, o jaka stawke toczy sie gra... - do konca lutego powinien byc okres ochronny, zanim sie nie wyjasnia liczne pytania, wiec gdyby cos mozna zawsze zredukowac ilosc papiera, a w marcu wszystko jest mozliwe w obie strony, chyba, ze kierunke zostanie wytyczony juz wczesniej...

Ale sam wiesz przeciez najlepiej, w co warto zainwestowac na gieldzie w 2010 ;-)
Golem14 / 2009-12-28 17:26 / Tysiącznik na forum
Ferrum fajna spolka :-) - gratuluje! - taka meska nazwa, dlatego pewnie Big takze zakupil ;-)

Co do utylizacji azbestu, to mysle, ze samowola sie juz wkrotce skonczy: w ustawie przewidziane sa na wzor prawa unijnego sowite kary z urzedu (nie w procesie sadowym jak wczesniej) oraz szczegolowy system kontroli - te dwa czynniki zmienia calkowicie dotyczczasowe poczynania na taym polu. Do lipca 2012 musza zostac takze ostatecznie zamkniete skladowiska nie spelniajace wymogow prawa unijnego - skladowisk bedzie zatem mniej...

Skorzystaja zapewne wszyszcy na tych nowych rozwiazaniach - Wroclaw bedzie jednak tutaj pionierem - mysle, ze spolka ma dobry kontakt z wladzami miasta, a Prezydent Wroclawia jest czlowiekiem rozsadnym, wiec jako jeden z pierwszych moze przeprowadzic zorganizowna akcje utylizacji azbestu w miescie - promocja miasta:-)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-28 17:28 / Tysiącznik na forum
Krysia teraz sie znowu emituje - osobiscie nie znam sytuacji na tym papierze...
Golem14 / 2009-12-28 22:54 / Tysiącznik na forum
Nazwa spolki w sam raz dla "grajacych dziewczyn" to np. Jutrzenka :-) - zdaje mi sie, ze Flugo zna sie blizej w temacie:)

"Nadzorowac i karac" w temacie azbest bedzie w Polsce tak samo jak w innych krajach unijnych - oczywiscie z polskim charakterem, ale jednak wg dyrektyw unijnych. UE ucywilizuje Polske takze w tej kwestii...

Wroclaw to fajne miasto w PL - ostatni raz bylem tam na zakupach w jakims centrum handlowym trzy lata temu - dworzec ma duzy potencjal rozwojowy:-) No i macie Lecha Janerke na wylacznosc - o rozsadnych prezydentach nawet nie wspominam. Polozenie przy granicy z DE tez wychodzi miastu na plus - miasto z przyszloscia:-) -brzmi prawie jak slogan z akcji promocyjnej miasta.

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-28 22:55 / Tysiącznik na forum
Wez rozwod z Krystyna z porozumieniem stron i bedzie ok:-)
Golem14 / 2009-12-29 10:30 / Tysiącznik na forum
niesamowite przemyslenie, robi wrazenie, wiec bedzie dalej spadac...
Golem14 / 2009-12-29 13:01 / Tysiącznik na forum
Zatem sie pakuj i czekaj na 22 stycznia - zawsze mozesz miec racje, ale rownie dobrze mozesz nie miec... kazdy decyduje sam.. duzo masz sprawowanych funkcji
Jestem racjonalistą... praktykiem oraz realistą.
tak trzymaj!
Golem14 / 2009-12-29 13:06 / Tysiącznik na forum
Jestes faktycznie dlugodystansowcem - dla mnie 4 lata to okres raczej nie do ogarniecia: za duzo niewiadomych... Osobiscie wiem co bede prawdopodobnie robil za rok, gora dwa lata - dalej obraz w mojej magicznej kuli rozmazuje sie:-)
Co zrobic, jak milosc to milosc:-)

Pozdrawiam
Golem14 / 2009-12-29 17:00 / Tysiącznik na forum
Najpierw musialbys cos przedstawic, co mozna skrytykowac - monosylaby mozna jedynie potraktowac monosylabami.

Na gieldzie nie graja dzieci, kazdy sam wciska przycisk enter i decyduje co robi... - jezeli ktos podejmuje decyzje na podstawie opinii forumowych, to niech lepiej zagra w Totto Lotto czy jakiegos Rozowego Slonika...

To forum sluzy wymianie pogladow i stanowi platforme do dyskusji: chetnych do merytorycznej dyskusji zawsze serdecznie zapraszam!

Re: ATONHT

Golem14 / 2009-12-29 17:34 / Tysiącznik na forum
Hej Thai,

nazwy spolek w Twoim portfelu jak najbardziej ok, ale Ferrum tez ma swoj szyk:-)


W sprawie "nadzorowania i karania"... zanim sie
ucywilizuje wojt na wsi wedle dyrektywy unijnej to ja
nie wiem... Czy do takiego wojta w ogole dotrze machina
piekelna Atona?;-)


Hmm, mysle, ze do wojta maszyna w pierwszej kolejnosci nie musi dotrzec: najwazniejsze, zeby zakupily je samorzady np. powiaty: w Polsce mamy lacznie 379 powiatow:-)
Ostatnio zrobilem ogolne wyliczenie, jak przedstawia sie w Polsce rynek utylizacji azbestu w kontekscie urzadzen Atona - dokladnie napisze o tym po Nowym Roku, podajac wszystkie liczby - azbestu w PL jest taka ilosc, ze przy najostrozniejszych zalozeniach roboty dla urzadzen Atona jest na kilkadziesiat lat:-)

Kazde sprzedane urzadzenie Aton 200 to okolo 700 tys zysku brutto dla firmy - przy skromnym kapitale wlasnym 9,9 mln wartosc wyjsciowa firmy rosnie przy sprzedazy jednego urzadzenia o okolo 6-7%.. - mysle, ze fantazji na tej spolce w 2010 nie zabraknie:)

Pozdrawiam serdecznie
Golem14 / 2009-12-29 20:18 / Tysiącznik na forum
Witaj Big, witajcie Goscie,

osobiscie stawiam tez na PLN - poziom 4,00 do wiosny zapewne zostanie przebity, na koniec 2010 powinno byc z 3,7...

Wracjac w maju 2009 na gielde (ostatnie akcje sprzedalem w styczniu 2008 i potem obserwowalem juz tylko gieldy jednym okiem) zakladalem takze, ze na wymianie Euro w perspektywie dwoch lat zarobie dodatkowo okolo 20% - tak na podatek Belki:-)

W lipcu dokonalem wymiany glownej sumy mojego portfela z Euro na PLN po kursie ok. 4,3 - mysle, ze w 2011 bede mogl z powrotem wrocic na Euro po kursie okolo 3,5...

Aktualnie sadze, ze PLN nie jest dobra waluta do trzymania w portfelu, chyba ze w polskich akcjach:-) Wraz z nowa hossa, ktora wbrew wszelkim defetystom uwazam, ze juz trwa od wiosny i wszelkie rysowanie liter W jest bezuzyteczne, bedzie wzmacnial sie takze polskie zloty - kilkanascie dodatkowych procent w perspektywie 2010-2011 jest jak najbardziej mozliwe, no chyba ze znowu jakis Armagedon...

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie

Najnowsze wpisy