Forum

Komentarze użytkownika "gracz79"

Komentarze użytkownika: gracz79

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-08-25 19:56 / Bywalec forum
Z ewentualnymi ruchami na Midasie trzeba bedzie poczekać do wyników oraz czy wezmą udział w przetargu na częstotliwośći
http://wiadomosci.stockwatch.pl/midas-waha-sie-przed-udzialem-w-przetargu-o-czestotliwosci-1800-mhz,akcje,35530

Re: KOV

gracz79 / 2012-08-29 22:10 / Bywalec forum
sila spokoju ma racje,brunea spowodowała zwałe kursu ale jeżeli w czytamy sie w raport tez sie nie ma z czego cieszyc-zastanawialem sie czy nie wejsc przy tych cenach w kov ale sie wstrzymam.co do raportu to podam cytat ktory dosc dobrze opisuje sytuacje kov

,,Na poziomie grupy wynik jeszcze jest dodatni i to drugi kwartał z rządu, ale to efekt konsolidacji pełnej spółki KUB-Gas, która polega na tym, że traktuje się ją jakby cały majątek i udziały należały do spółki dominującej, a tak przecież nie jest, bo KOV ma jedynie 70 proc. W poprzednim kwartale fajnie to pokazano w sprawozdaniu zarządu, niestety ta praktyka została obecnie zaniechana. Warto się jednak pochylić i zastanowić co to dokładnie oznacza. Skoro inny właściciel ma 30 proc. i zysk netto na poziomie 2 mln, to znaczy, że KUB-Gas prawie nie ma zadłużenia i można szacować jego wynik na około 6M USD. Skoro akcjonariusze KOV mają stratę w wysokości ponad 800 tys. to znaczy, że inne spółki i działalności poza Kub-Gasem dały w tym kwartale około 5 mln dolarów straty. Przy czym nie należy tej straty mylić z wydatkami na inwestycje, bo tych w rachunku wyników nie widać. One się kapitalizują na aktywach poszukiwawczych. Innymi słowy finansowanie i zarządzanie innymi spółkami zabiera z wyniku około 5 mln USD. – napisał w analizie do ostatniego raportu Paweł Bieniek, analityk ,,
wg mnie facet ma racje wiec RGK Kovalailen i reszta entuzjastow-Wy tego nie widzicie czy nie chcecie widziec?

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

gracz79 / 2012-09-01 19:41 / Bywalec forum
Dude pewnie jeszcze w terenie.Pozdrowienia

Re: Komentarze do portfela "synonim"

gracz79 / 2012-09-08 20:01 / Bywalec forum
synonim -takie moje przemyślenia-skoro jest aż ta zle to moze czas zeby wreszcie było lepiej.potrzeba jeszcze porzadnego zjazdu na indeksie a potem tylko do góry...

Re: POLIMEXMS

gracz79 / 2012-09-08 20:11 / Bywalec forum
Ja porównuje sobie PXM z PBG to więsze szanse na ,,przeżycie,, daje jednak PXM ale zakładac bym sie nie zakładał.na longa już bym sie nie zdecydował ale na DT można próbować.pozdrawiam odwaznych co w tym siedzą

Re: PBG

gracz79 / 2012-09-08 20:15 / Bywalec forum
mt mam nadzieje ze wytrzymasz -był tu do nie tak dawno ziom111 i robił naprawde dobrą robotę.co z tego jak pbg sie obsuwał a chłopak jechał na proszkach.pbg wyłożyło sie na łopatki jak małe dziecko a że Pbg jest duże upadek bardziej bolesny.ja tego nie ruszam-pozdrawiam

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-09-15 14:03 / Bywalec forum
http://pulsinwestora.pb.pl/2666685,5965,szesc-nieslusznie-zapomnianych-spolek-br

Re: KOV

gracz79 / 2012-09-15 19:47 / Bywalec forum
RGK / 84.10.42.*-ta sie zastanawiam kiedy przyznasz racje ze strata koncesji w bloku M i kilka innych wpadek osłabiają KOV.Kierujesz sie wyliczeniami a czytałeś raport?Polecam.Otóż gdyby nie to że KOV z raportem podpina sie pod Kubgaz dzisiaj 1 zł byloby marzeniem.Mam pozytywny sentyment do tej spółki bo na DT dawałą mi zarobić ale na longa nie polecam bo fundamenty słabiutkie.Ponieważ na rynkach światowych poprawił sie sentymeny KOV może rosnąć ale uwież ze to trend a nie fundament

Re: KOV

gracz79 / 2012-09-15 19:48 / Bywalec forum
sorki za bład gramatyczny i pozdrawiam czytelników

Re: Branża budowlana nie poradziła sobie z bogactwem zamówień

gracz79 / 2012-09-16 11:26 / Bywalec forum
Problem branży budowlanej powstał pośrednio na skutek działąń rządu.Chcieli jak zawsze czyli jak najtaniej a na resztę czyli jakość realność wykonania nie zwracali uwagi.Firmy budowlane wykaszały sie same podpisujac absurdarne umowy licząc po cichu na pózniejsze renegocjacje.Hydrobudowa upadłość likwidacyjna PBG układowa ale zaraz i oni rozłożą ręce PXM też w tarapatach.Jedynie Budimex nie pchał sie kontrakty drogowe i dlatego dobrze prosperuje.Ile pojawi sie nowych bezrobotnych...strach pomyśleć.Mieszkam w Niemczech wiele lat i widze ja sie tu buduje a jak u nas.Porażka.Jaki rząd takie autostrady.....

Re: Ceny akcji w dół. To już początek korekty na GPW?

gracz79 / 2012-09-18 00:09 / Bywalec forum
jak czytam nagłówek to mi słabo...ty sie pytasz czy co panie ,,ala,, redaktorze.jesteście tak żałośni ze każdy małolat co ma lekie pojecie o gospodarce rynkowej napisałby to samo-wypociny a jeszcze najsmutniesze jest to ,że wam za to płacą

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-09-19 13:44 / Bywalec forum
Tak sie zastanawiam gdzie jest nasz przyjaciel Bolo1 ,mam nadzieje ,że go rynek nie wyzerował.Co do Midasa coś sie ruszyło i Ci co troche w tym juz siedzą widzieli co sie działo na przełomie kwietnia i maja(midas był ustawiony na uwalanie) tak było z borkiem ok 1.5 rou temu i 0.39 zrobił 0.85.W WIG 20 sie troche to uspokiło ale Midasik jeszcze długo bedzie podlegał spekulacji.Czy 1.18 jest wiarygodną wyceną??Matematycznie może tak-praktycznie 1 zł to gruba linia psychologiczna a na AT opory 0.85 ale póki co cieszmy sie za to co mamy.

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-09-21 00:39 / Bywalec forum
co do wyceny to 0.83-0.85 biorąc pod uwagę wartość częstotliwości 1.18 jak zrobili wycene w KBC Securities to chyba z ewentualnymi potencjalnymi klientami.jak dla mnie tu jeszcze często będzie bujać i albo trzeba miec SL albo jaja ze stali.co do fundów hm no nie wiem czy przy dzisiejszych przetasowaniach będą się w to angażować -chyba że kolejny kwartał miałby być wzrostowy

Re: MIDAS

gracz79 / 2012-09-28 20:10 / Bywalec forum
Samo info można rozczytać w dwojaki sposób-na minus niewykorzystane gb na plus zwiekszenie zapotrzebowania co miałoby sugerować potencjalny wzrost klientów.Jak dla mnie info miało na celu pokazać o jakie pieniądze sie chwilowo rozchodzi i zrobienie samemu sobie reklamy.Przecież na dobrą sprawę to nic innego jak przerzucanie pieniędzy z kieszeni lewej do prawej tej samej osoby :) Co do AT klasyka choc nie myślałem ze po porannej podbitce korekta zrealizuje sie w tym samym dniu.Mimo wszystko wskazniki nie wyglądaja zle i wybicie w okolice 0.80 jest kwestią czasu.To luzne przemyslenia a czas pokaże jak to wyjdzie

Re: EFH

gracz79 / 2012-10-01 22:22 / Bywalec forum
http://www.parkiet.com/artykul/9,1283986-EFH--do-prokuratury-trafilo-zawiadomienie-o-skupie.html-warto przeczytać

Najnowsze wpisy