Forum

Komentarze użytkownika "grzesiek_pac12"

adopcja zagraniczna

grzesiek_pac12 / 2012-05-15 12:37 / Bywalec forum
adopcja zagraniczna wchodzi grę po warunkiem, że została wyczepana możliwość znalezienia rodziny na terenie Polski

Pierwsza spowiedź kilka lat później

grzesiek_pac12 / 2012-05-11 15:34 / Bywalec forum
Kościół zastanawia się czy nie przesunąć terminu pierwszej spowiedzi na czas pzred bierzmowaniem, a nie tak jak do tej pory przed Komunią. Co myślicie o tym pomyśle? mi sie wydaje super wyjściem, bo co te dzieciaczki małe mogą z tej spowiedzi wynieść?

kobiety zapłacą więcej za OC

grzesiek_pac12 / 2012-05-10 10:00 / Bywalec forum
W tym przypadku akurat nie jestem zadowolona z równości płci.Skoro wiadomo, ze ejsteśmy bardziej ostrożne, to logiczne było że możemy opłacać mniejsze składki. Od grudnia niestety będziemy musieli zapłacić więcej, tyle samo co mężczyźni.

dodatek za pracę w nocy

grzesiek_pac12 / 2012-05-08 10:07 / Bywalec forum
Prowadzę sklep i zatrudniam 5 pracowników. Czasem się zdarzy, ze tzreba jakąś dużą dostawę przyjąć albo jakąś inwentaryzację zrobić i w takich sytuacjach pracownicy są zmuszeni zostać do nocy. Jaki dodatek powinienem im wypłacać w ramach godzin nocnych, w jakiej wysokości?

zasiłek wychowawczy

grzesiek_pac12 / 2012-05-07 12:14 / Bywalec forum
Wniosek o taki zasiłek musi Pani złożyć w MOPSie, są tak specjalne formularze i dodatkowo wykaz dokumentów jakie trzeba załączyć

PIT złożony po terminie

grzesiek_pac12 / 2012-05-04 09:27 / Bywalec forum
PIT będę mógł złożyć dopiero w poniedziałek, to jest praktycznie tydzień po ostatecznym terminie, ale jeżeli będę miał zwolnienie lekarskie, bo faktycznie rozłozyła mnie grypa i nie mogę się ruszać, to czy uda mi się uniknąć kary za neiterminowe złożenie zeznania?

miejsce garażowe

grzesiek_pac12 / 2012-04-30 14:07 / Bywalec forum
w ofercie zazwyczaj masz wyszczególnione czy jest to miejsce czy nie i zazwyczaj jest to trakotwane jako rarytas, dodatkowy atut

PIT 2011: Prawie 2 miliony Polaków rozliczyły się przez interent

grzesiek_pac12 / 2012-04-30 11:33 / Bywalec forum
ja się pzrez Internet nie odważyłem znów, jakoś wydaje mi się pewniej jak zrobię ręcznie i zaniosę do Urzędu Skarbowego

zamykanie działalności gospodarczej

grzesiek_pac12 / 2012-04-27 13:40 / Bywalec forum
na pewno likwidacji dokonać trzeba na formularzu CEIDG-1, dobrze by też było zgłosić zaprzestania w ZUS - nic skomplikowanego

pieczątka w firmie

grzesiek_pac12 / 2012-04-20 10:40 / Bywalec forum
czy przy zakładaniu firmy koniecznym jest posiadanie pieczątki, czy to zależy od rodzaju działalności (w moim przyapadku będzie to firma budowlana) ? jeśli tak, to gdzie mogę taką pieczątkę zamówić i co powinno się na niej znajdować?

tanie tłumaczenia

grzesiek_pac12 / 2012-04-19 10:07 / Bywalec forum
Potzrebuję pzretłumaczyć kilka dokumentów z włoskiego na polski, ale jak orientowałem się w birach, które profesjonalnie się tym zajmują, to mi ręce opadły, jakie sobie ceny życzą. Czy wiecie, gdzie mogę szukać jakichś tanich usług w zakresie tłuamczenia?

prawo jazdy 2013

grzesiek_pac12 / 2012-04-11 11:37 / Bywalec forum
i dobrze, w końcu jakieś zmiany, które zmobilizują przyszłych kierowców do ruszenia głową,czym trudniej tym bezpieczniej póżniej - oto moje założenie

zarobki w ministerstwach

grzesiek_pac12 / 2012-04-05 13:06 / Bywalec forum
wydają tyle kasy na wypłaty dla pracowników administracji, a póżniej się dziwić, ze w budżecie dziura, że nie ma na emerytury, nie ma kasy na odszkodowania dla rolników

jakie konto?

grzesiek_pac12 / 2012-04-04 09:50 / Bywalec forum
witam, szukam dla siebie konta, do którego nie musiałbym dokładać, zatem najlepiej, gdyby było darmowe. Nie mam umowy, pracuję dorywczo i raczej na czarno, to i stałych dochodów nie mam, z karty na pewno nie będę korzystał bardzo często. Stałych wpłat na konto też mieć nie będę. Możecie coś polecić?

nowy podatek dla firm

grzesiek_pac12 / 2012-04-03 08:44 / Bywalec forum
Rząd przygotowuje kolejny, nowy podatek dla firm, tym razem ma mieć zasięg lokalny a przedsiębiorcy mają wspierać finansowanie transportu miejskiego. Mam nadzieje, ze ten projekt nie wejdzie nigdy w życie, bo to jest niedorzeczne, zebyśmy musieli dokładać się do transportu publicznego.

Najnowsze wpisy