Forum

Komentarze użytkownika "gVarek"

Komentarze użytkownika: gVarek

dokleję fragment ciekawą rozmowę, nie moge się powstrzymać, ale niewiem czy ma racje?

gVarek / 2008-11-02 01:05 / "zGÓRnikt"
Kiedy skończy się obecny kryzys?
(Wprost, tm/01.11.2008, godz. 10:00)

Czy szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke stosuje niewłaściwe metody do walki z kryzysem? – pyta "Wprost" Davida Friedmana, jednego z najbardziej znanych ekonomistów konserwatywnych, syna Miltona, słynnego noblisty.

- Anna Schwartz, znakomita ekonomistka i współpracowniczka pańskiego ojca Miltona Friedmana, twierdzi, że szef Rezerwy Federalnej Ben Bernanke się myli. Stosuje metody, które powinny być użyte, ale nie zostały, podczas wielkiego kryzysu w latach 30. Tyle że dzisiejszy kryzys jest zupełnie inny. Czy Bernanke toczy niewłaściwą wojnę? – pyta „Wprost” Davida Friedmana, jednego z najbardziej znanych ekonomistów konserwatywnych, syna słynnego noblisty Miltona.

- Zgadzam się z Anną Schwartz. Podczas wielkiego kryzysu głównym problemem był brak płynności w bankach. Dziś nie ma problemu z płynnością. To nie jest taki sam kryzys.

- A czym ten się skończy?

- Mój ojciec w takich sytuacjach przytaczał historyjkę o tym, jak w XVIII wieku Szkoci radowali się z klęski i upokorzenia Anglików podczas amerykańskiej wojny o niepodległość. Oczekiwali, że lada chwila brytyjskie imperium się zawali. A ono dopiero zmierzało ku prawdziwej potędze. Podobnie dziś nie należy przeceniać znaczenia kryzysu finansowego.

Pełna rozmowa z Davidem Friedmanem w poniedziałkowym wydaniu „Wprost”
gVarek / 2008-11-04 20:01 / "zGÓRnikt"
a górolskie, a co
kto zabroni?
gVarek / 2008-11-04 20:06 / "zGÓRnikt"
hossa w USA, na którą się nie zanosi jakoś będzie dobra dla nas bo będzie dobra dla całego świata
jak na razie za gorszymi wynikami u nich poszło w szystko w ...
gdyby odwrócił się trend cały świat nabrałby pewności, że już po krezysie i duże pieniądze poszłyby się pomnażać. nieweim gdzie widzisz problem, bo ja niewiedzę
gVarek / 2008-11-18 17:26 / "zGÓRnikt"
mój także:)
dużo tego natrzaskałeś?
gVarek / 2008-11-18 17:40 / "zGÓRnikt"

A odnośnie pytania to albo znowu mam pecha i trafiam na czas gdy nie ma tu zbyt wielu

myslę, że to nie jest ani najpopularniejszy portal ani najlepszy okres do inwestowania, ani nie ma tu aż takich rzeczy napisanych, żeby ludziska w kolejce stali
przykra to prawda, ale prawda z całym szacunkiem dla piszących
gVarek / 2008-11-21 15:07 / "zGÓRnikt"

komuchy, sataniści, anarchiści,
faszyści i pospolici przestępcy

a coż to ma wspólnego ze wspólczesną polska polityką
napisz proszę, bo nijak pojąć nie mogę
nie wiem, a może popierasz którąś z tych grup?
gVarek / 2008-11-21 15:18 / "zGÓRnikt"
jeszcze dilerów albo tanie k****** !
gVarek / 2008-11-25 18:30 / "zGÓRnikt"
w tam, smak dna juz czuje w ustach, a ich kleski jakos nie czuje
jesli mi się kubki smakowe od góralskiej herbatki nie przepalily to będzie dobrze, a jak jeszcze ropa spadnie, a wig wzrośnie to sam będziesz wrzeszczał, że świat jest piękny:)
gVarek / 2008-11-25 19:04 / "zGÓRnikt"
czujnym to trzeba być zawsze w dzień czy w nocy, ale bez przesady, no nie
ja pamietam jak pewne grono inwestorów emocjonowało się kursem yena i okazało się niewiele ma to wspołnego z czymkolwiek i tak oni też chyba pomyśleli przestali pisać cokolwiek, choćby Samuraj niewiadomo czy choćby czytają a czy nadal grają też pojęcia niemam
zatem luzik
gVarek / 2008-12-21 09:18 / "zGÓRnikt"
z ta nadwyżką to jest tak, ze niby lepiej ja mieć, ale to nie świadczy ani o bogactwie, ani wyższym wzroście w przyszlosci, ani o skali bezrobocia, ani o niczym
Polska miala zawsze ujemny bilans, przynajmniej od kilkudziesieciu lat, a nasi południowi sasiedzi nadwyżkę, nadwyżką błyszczą Chiny, Hongkong czy Rosja, także Arabia Saudyjska czy Kuwejt, i o czym to swiadczy?
a jak będzie za 10 lat tego też przeciez nie wiemy
czy sie utrzyma tendencja, czy pogłębią różnice tez nie wiadomo
gVarek / 2008-12-23 12:28 / "zGÓRnikt"
no własnie najwyższa pora, bo ja zaraz sie pakuje i wyjeżdzam w swoje strony
zatem choina, wigilia, karp w galarecie, kutia i puste miejsce przy stole
i głowę pochylić nad doczesnym życiem i przeżyć je jak najlepiej
a w Świeta Bożego Narodzenia radować się:)
a W Nowy Rok jeszcze bardziej:))
gVarek / 2009-01-10 08:36 / "zGÓRnikt"
o tej -porze warto w góry pojechać i to niekoniecznie na narty
a tak na marginesie to czesto Ci sie "podwaja", a raz pamietam, że się przemnożyło gdzieś znacznie więcej razy, chyba kilkanaście:/
gVarek / 2009-01-28 19:41 / "zGÓRnikt"
najstarsi górale tez tak przewidują:)
gVarek / 2009-02-10 22:27 / "zGÓRnikt"

bo są drogie ;)
BTW - aspiryna jest tańsza niż "sreberko", w które jest pakowana...


to zupełnie jak z wódką:)
a co do tego drugiego co naturalne to najlepsze właściwie wszystko
gVarek / 2009-02-10 22:40 / "zGÓRnikt"
damy radę

Najnowsze wpisy