Forum

Komentarze użytkownika "kokar"

Komentarze użytkownika: kokar

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

kokar / 2009-03-19 19:48 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Dzisiejszy dzień dowiódł że pln jest nasłabszą walutą cywilizowanego świata i siedzenie na złotówkach jest bardziej niebezpieczne niż na jakiejkolwiek innej walucie.Ostatnie odbicie spowodowane było prawdopodobnie kończącą się max lokatą w banku PKOBP myślę że kilka miliardów musieli skupić,ale to już koniec skupowania i pln dalej będzie uwalany.W perspektywie prywatyzacji szpitali i części sektora energetycznego nie będzie tak łatwo odbić złotemu o erm2 raczej nie ma co marzyć w tym roku i chyba raczej w przyszłym też nie.Niepokojące też jest to że małe banki,niektóre tylko dla dotychczasowych klientów w ramach "promocji" znów oferują atrakcyjne oprocentowanie lokat,to może świadczyć tylko o jednym...PLN down :-)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

kokar / 2009-03-19 16:26 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Nawet forint odskakuje :-)
kokar / 2009-03-19 08:46 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Dokładnie :-)
kokar / 2009-03-19 08:30 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Witaj Krzysiek
Wiem bywam czasem cyniczny w swoich wpisach,ale wkurza mnie ten cały wolny rynek na walutach.Czemu nie jest tak że każda waluta ma stały parytet wobec złota i powiedzmy parytet ten ustalany byłby corocznie na podstawie fundamentalnych danych gospodarczych na konferencjach ministrów i przedstawicieli banków centralnych.Tak powinno być bo liczyła by się uczciwa praca a nie spekulacja.I nie zarobili by Ci co nic nie robią bo w wydawaniu głupich analiz i ratingów są bezkarni.Z jaką łatwością drukowane są pieniądze i bezkarnie.Ale system jaki być powinien jest utopią a wobec tego co się dzieje możliwy jest każdy scenariusz.Jakie państwo pozwala na stratę na walucie ponad 50% w pół roku,to jak pozwala na to to pozwoli na dalszy spadek o 50% każdy scenariusz jest możliwy dosłownie każdy.I stąd mój cynizm w reakcji na ten matrix.
Pozdrawiam
kokar / 2009-03-19 08:06 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Euro się znacząco umocni do śmieciucha dolara i jeszcze większego śmieciucha złotego

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

kokar / 2009-03-18 19:40 / portfel / Cienki gracz giełdowy
No to drukowania dolców ciąg dalszy,reakcja kursu EUR/USD prawidłowa.Obstawiam że PLN i USD będzie się osłabiać a EUR w górę dość mocno.
To są moje prywatne opinie i tak powinny być odbierane
kokar / 2009-03-17 18:00 / portfel / Cienki gracz giełdowy
I jeśli kogoś z tu obecnych niechcąco uraziłem swoimi komentarzami to przepraszam
kokar / 2009-03-17 17:56 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Forum jest po to że jeśli ktoś ma ochote coś napisać to niech pisze,byle nie obrażał innych.Są tu optymiści jeśli chodzi o waluty,ja jestem pesymistą i to wielkim.Twierdzę że będzie dużo gorzej,większość twierdzi że złoty będzie się umacniał,ja twierdzę że się jeszcze znacząco osłabi.Rynek pokaże kto ma rację ... jeszcze w perspektywie tego roku
kokar / 2009-03-17 15:55 / portfel / Cienki gracz giełdowy
No tak nie zgadzam się z większością tu piszącą więc i styl "do bani".Ale pyka mnie to co myślisz :-)

Re: Komentarze do portfela "Big Lebowski"

kokar / 2009-03-17 15:38 / portfel / Cienki gracz giełdowy
No walutki już pokazują swoją siłę wobec nic nie wartego złotego...no może PRAWIE nic nie wartego :-)
kokar / 2009-03-13 19:34 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Witaj
Jedna wielka spekulacja zarówno w skali mikro jak i makro niestety.Ostatnie wypowiedzi m.in Goldman Sachs utwierdzają mnie w przekonaniu że "zabawa" złotym trwa w najlepsze.To jeśli takie rzeczy można robić na walutach czyli na czymś co niejako stanowi o sile gospodarek państw będących w Unii Europejskiej to co można wyprawiać na małych spółkach z giełd tychże państw.Nic nie jest przesądzone....
kokar / 2009-03-13 18:48 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Zgadzam się Jargu to jest kpina przez duże K .... a prowizje biorą największe w Europie (ups jedne z największych) niezależnie czy tracą czy zyskują

OFE to jeden wielki przekręt przez duże P :P
kokar / 2009-03-12 20:43 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Hehe wyczuwam drobną nutkę złośliwości ale w pozytywnym sensie,również ślę pozdrowienia :-) .Co do walut,kilka dni mocnego osłabienia jeszcze o niczym nie świadczy,obstawiam 8 pln za euro chyba że erm2 się spełni ...:-)
kokar / 2009-03-11 21:14 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Rynek jest bardzo płytki,wzmocnienie złotego o 3 grosze na euro w jednej chwili potwierdza tą tezę i dlatego myśle bez problemu wywindowali euro na tak wysokie poziomy stąd obstawiam że 7 czy 8 pln za euro jest również możliwe.Jedynym faktem stanowiącym za wzmocnieniem naszej waluty jest bliska (przynajmniej tak gadają) perspektywa erm2 kiedyś pisałem że mogliby wejść po takich poziomach ale to nierealne Tusk podpisał by u wyborców na siebie wyrok...a może się mylę,socjotechnika i tym podobne :-)
kokar / 2009-03-11 18:42 / portfel / Cienki gracz giełdowy
Smooth trudno cokolwiek mówić o fundamentach na forexie i złotym obecnie,nie mają żadnego znaczenia.Jest tylko spekulacja niestety za złotym stoi zbyt mało banków i funduszy,te gadki w stylu goldman sachs zakrawają o śmieszność

Najnowsze wpisy