Forum

Komentarze użytkownika "koluniu"

Komentarze użytkownika: koluniu

koluniu / 2008-01-04 23:51 / Bywalec forum
Ja doskonale wiem że jest tylko kwestią czasu że dostanę tak po głowie że ciężko mi się będzie podnieść i ta myśl mi pomaga bo gram stosunkowo ostrożnie. Ale to tylko kwestia czasu.
koluniu / 2008-01-03 10:32 / Bywalec forum
Teraz takie informacje i analizy nic nie dają. Teraz jedynie analiza psychologii tłumu może być pomocn. Ja zawsze staram się wczuć w rolę człowieka który nic nie wie o rynku i posiada niedawno nabyte jednostki funduszy (bo kolega mówił że się zarobi). Według tego w mojej głowie pojawia się rozczarowanie, i totalny strach, apatia ale raczej z domieszką "ratuj to co zostało" i ślepa nienawiść do kolegi.

Re: GPW: Niedźwiedzi początek roku

koluniu / 2008-01-03 10:23 / Bywalec forum
Wszyscy liczą na rychłe odbicie (by pozamykać stratne pozycje z końca roku). Wystarczy mały strzał kupna by kontrakty pruły w kierunku maxów. To musi się żle skończyć dla byków a szalona baza jest tego potwierdzeniem. Zarabianie na spadkach - jakie to proste!
koluniu / 2008-01-03 00:29 / Bywalec forum
Ja też jestem zwolennikiem tego typu instrumentów. Na kupno akcji poprostu nie mam czasu i cierpliwości. Poza tym niema to jak mieć świadomość że miało się rację, że ktoś się pomylił i cena jego pomyłki ląduje na naszym rachunku i ta błogość gdy po skrajnym stresie przy zawieraniu transakcji rynek idzie w strone w którą spodziewaliśmy się. Ja zamykam Ski jutro na otwarciu ale napewno jutro również je otworzę poraz kolejny zresztą. Dziś np. składałem takie zlecenia:
1. K 5 3465 (zamknięcie S z piątku)
2. K 3 3465
3. K 2 3470
5. S 5 3493
6. S 3 3513
7. K 3 3509
8. K 5 3507
9. S 5 3505
10. S 5 3505
11. S 1 3505
12. S 1 3523
Saldo ok. +4000.
koluniu / 2008-01-02 23:39 / Bywalec forum
Ale ja gram tylko na kontraktach...
koluniu / 2008-01-02 23:32 / Bywalec forum
Ok może masz rację choć osobiście nie zgadzam się z Tobą w żadnym punkcie. Według mnie pieniądze należy inwestować w celu maksymalizacji zysku a nie akceptowania strat licząc na przyszłe niepewne zyski. Na ryku tak jak i w życiu liczy się nie tylko cena ale i czas po którym dany instrument ową cenę osiągnie. Im jest on krótszy tym większe sumy możemy reinwestować by osiągać w przyszłości jeszcze większe zyski, a paplanina o tym że np. w tym przypadku fundusze są inwestycja która w długim okresie czasu przynosi solidne zyski (im rynek niżej tym więcej u w długim) jest tylko usprawiedliwieniem zarządzających i hamulcem przed wypłacaniem przez ludzi środków. Myślę że ci co umażają teraz robią dobrze.

Re: GPW: Słaby początek roku

koluniu / 2008-01-02 23:15 / Bywalec forum
Stany pokazały dziś co potrafią i jutro szykuje się niezwa zwałka. Jeśli dodamy NIKKEI który będzie dyskontował brak notowań (spadków) w dniu dzisiejszym to należy się liczyć z solidnym tąpnieńciem. Wczujmy się w posiadaczy jednostek uczestnictwa funduszy dla których (w znakomitej większości) mechanizmy rynkowe są czarną magią to mamy panikę jak w banku.

Re: Nowy rok, stare problemy

koluniu / 2008-01-02 13:39 / Bywalec forum
Kurcze coś nie spada. Muszę iść do pracy i mam nadzieję że jutro bedzie lepiej. Mam nadzieję że Stany pomogą zrealizować mój scenariusz. Życzę miłego dnia wszystkim marzycielom!
koluniu / 2008-01-02 11:13 / Bywalec forum
Dla mnie wybili się z korekcyjnego trendu a indeks nawet nie miał siły żeby zmierzyć się z linia obowiązującego trendu spadkowego co dla mnie jest jednoznaczne (choć przebicie jest minimalne przyznaję).
koluniu / 2008-01-02 11:10 / Bywalec forum
Nie mam złych zamiarów poprostu jesteśmy po przeciwnych stronach barykady-:). Zaraz się uciszę bo muszę obiad gotować i do pracy na 14 iść więc jeszcze tylko troszeczkę...

Re: Nowy rok, stare problemy

koluniu / 2008-01-02 11:01 / Bywalec forum
Jak patrzę na te obroty i wielkość bazy to zastanawia mnie na co ci ludzie liczą? Kto ma kupować przy 40 pkt na plusie? Puki baza nie znormalnieje nie ma szansy na wzrost. Poza tym zobaczcie na wykres DJ ja tam nie widzę żadnych szans dla byków w najbliższym czasie...
koluniu / 2008-01-03 10:34 / Bywalec forum
Ale ja myslałem że pomagam...
koluniu / 2008-01-03 10:35 / Bywalec forum
A poza tym zawsze sądziłem że forum to miejsce wyrażania swoich poglądów a nie udzielania pomocy.
koluniu / 2008-01-04 23:48 / Bywalec forum
Zawsze robiłem błędzy ortograficzne. Nie umiem poprawnie pisać i nie znam żadnego języka. Nigdy w te klocki mi nie szło.
koluniu / 2008-01-04 23:46 / Bywalec forum
7%? Ja od końca października do końca grudnia miałem prawie 500% (z zainwestowanej kwoty dodam że z kredytu nawet).
do początku nowsze
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Najnowsze wpisy