Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

marlowe / 2007-12-19 15:16 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
a jaki ma teraz C/Z Pepees?
marlowe / 2007-12-19 15:15 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie wiem... Chciałbym zrozumieć istotę kontraktów i LOPu jedynie :D
marlowe / 2007-12-19 15:13 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
heh

Re: Ciemność widzę, ciemność

marlowe / 2007-12-19 15:02 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Jak LOP rośnie to mamy problem. Bo jedna długa pozycja na kontraktach równa się jednej krótkie. Kiedy rośnie LOP pojawia się ciekawa sytuacja. Zmiana kierunku skutkuje zamykaniem większej ilości pozycji (jedni chronią zyski, inni tną straty), a to oznacza jedynie przespieszenie odbicia po zmianie kierunku. Wszystko zależy od nastawienia kontraktowców. Jak dla mnie to kupują L-ki. Jak zacznie rosnąc, to wszyscy co wystawiali S-ki zaczną zamykać pozycje, tnąc straty, co jeszcze przyspieszy wzrosty. Gorzej jak będzie ciągle spadało, a liczba kontraktów będzie rosła. Bo w końcu Ci z L-kami mogą zacząć ciąć straty, a wtedy mogą nas zmasakrować.

Dobrze mówię, czy coś popieprzyłem. Przyznaję, że głośno myślę i proszę o korektę jeśli coś pokręciłem.
marlowe / 2007-12-19 14:54 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
pamiętasz jak nam mówił o sanwilu? Ten człowiek wie co trzyma :)

Re: Ciemność widzę, ciemność

marlowe / 2007-12-19 14:46 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Warren Citro trzyma jeszcze ABG? Bo kagi jednoprocentowe nie bardzo wyglądają, aczkolwiek przy 2 i więcej ciągle zielone.
Naganiał w sumie przy 6,50 a potem po przebiciu 7zł. Ja kupiłem po 6,06, więc spoko. Ciekaw tylko jestem, czy coś wiesz..
marlowe / 2007-12-19 14:42 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jak Kenobi :)
marlowe / 2007-12-19 13:57 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Na to, to tylko cytat z Carla:
"Of course we don't always get what we want from the market."
:)

Re: Ciemność widzę, ciemność

marlowe / 2007-12-19 13:54 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Co do Swenlina, to ten artykuł był nieźle trafiony:
http://www.financialsense.com/editorials/swenlin/2007/1005.html
marlowe / 2007-12-19 13:49 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dobry jest gość
marlowe / 2007-12-19 13:48 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
O tego Ci chodzi prawda?
http://www.financialsense.com/editorials/swenlin/main.html
marlowe / 2007-12-19 13:45 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
śliczna brunetka w spodniach :)
marlowe / 2007-12-19 13:38 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ładna była jak diabli :) Powiem Ci, że nawet ta randka mi przeszła przez myśl :)
marlowe / 2007-12-19 13:37 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Dokładnie w tym tkwi cały problem. Nie inaczej. Mamy kupę debiutów, a kapitał nie bierze się znikąd. Chcesz kupić nowe, sprzedajesz stare. Mamy sporą kapitalizację giełdy, ale dzieli się ją na coraz więcej spółek i akcji. Ot i cała tajemnica.
marlowe / 2007-12-19 13:33 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
żeby libor zmalał.

Najnowsze wpisy