Forum

Komentarze użytkownika "marlowe"

Komentarze użytkownika: marlowe

Re: Kolejne zaskoczenie?

marlowe / 2007-02-23 16:01 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
karen poszło przed godziną już za 11zł. To była bardzo dobra decyzja.
marlowe / 2007-02-23 15:59 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
buahahahahahaa
marlowe / 2007-02-23 15:41 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
xero curduplo directore
marlowe / 2007-02-23 15:37 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
saluto alcoholico
marlowe / 2007-02-23 15:33 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Rozumiem, że patrzysz na giełdę z perspektywy lat. Ale może warto czasem popatrzyć oczami śwież(rz)ego inwestora? Dzięki temu po pierwsze łatwiej kupić coś co już wyjadaczowi wydaje się za drogie, jak i łatwiej, znając punkt widzenia nowicjuszy, przewidzieć bessę.
marlowe / 2007-02-23 15:31 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Tylko Slaw czy ulica myśli racjonalnie? Gdybyś mnie nie uświadomił, to najpierw wywaliłbym to gdzie siedzą powyżej 5%. Ulica w większości nie siedzi na giełdzie tak długo jak Ty. I w większości nie postępuje zbyt racjonalnie. Ja bym pomyślał, że fundusze potrzebując gotówki sprzedadzą to w czym siedzą, a siedza tam gdzie podali że siedzą. Taka prosta logika. I nawet ja przeoczyłem tak oczywisty fakt, że siedzą wszędzie tak naprawdę. A takich dzieci hossy jak ja, jest o wiele więcej niż wyjadaczy ja Ty. Co o tym sądzisz?
marlowe / 2007-02-23 15:24 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
jak powiedziałem, nie jestem ekspertem. Twoje pieniądze i Ty akceptujesz lub nie pewne ryzyko związane z inwestowaniem spekulacyjnym. A o prognozy dotyczące 02NFI najlepiej zapytaj warrena buffeta z tego forum.
marlowe / 2007-02-23 15:22 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
we frankfurcie :)

Re: Kolejne zaskoczenie?

marlowe / 2007-02-23 15:21 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
Hm. To pytanie głównie do Slawa, bo on mi oczy otworzył, ale niech się każdy wypowie według własnego doświadczenia. Chodzi o fundusze. Slaw zwrócił mi uwagę na oczywisty fakt, o którym nie pomyślałem wcześniej. Otóż fundusze siedzą w każdej spółce na GPW. Tylko w większości nie przekroczyły 5% udziału i nie muszą o tym informować.
Pytanie, które spółki polecą w dół pierwsze, jak ludzie zaczną wyprzedawać jednostki uczestnictwa? Slaw stwierdził, że fundusze będą wyprzedawać najpierw te spółki, w których mają udział poniżej 5%. Ale czy nie jest tak, że ulica, w dużej mierze mogąca nie mieć tego świadomości, najpierw ze strachu wywali te spółki, w których fundusze siedzą powyżej 5%? W skrócie, czyli fundusze będą wywalać to gdzie mają mniej niż 5%, a ulica to gdzie fundy mają więcej niż 5%? Bo jeśli tak to wyglądać może, to oby jeszcze z rok do fundów napływały pieniądze... Aż strach pomyśleć.
marlowe / 2007-02-23 15:12 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
na ceto
marlowe / 2007-02-23 15:09 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
:)
marlowe / 2007-02-23 15:07 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
nie mam pojęcia. Ale gość jest porządnym facetem, jak go określił jeden z bardziej doświadczonych inwestorów jakich poznałem. Nie obawiałbym się mimo wszystko. Ale nie jestem ekspertem ani od Romana Karkosika, ani jego spółek.

Re: Kolejne zaskoczenie?

marlowe / 2007-02-23 15:05 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
ktoś ma jeszcze karen notebooks czy jestem rodzynem?
marlowe / 2007-02-23 15:03 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
dlatego może w swissmed jeszcze wejdę. Nie mam problemów z kupnem drożej, jeśli jestem na prawdę pewien. JNajchętniej to bym sobie jakiś ośrodek swissa obejrzał...
marlowe / 2007-02-23 14:58 / portfel / "One for My Baby (and One More for the Road)"
poprawka: jak coś spada w czasie hossy to w czasie bessy spada podwójnie.

Najnowsze wpisy